Zbliżający się koniec daty ważności dowodu osobistego (PL)

Co można zrobić i jak to dla siebie wykorzystać, jeśli się zbliża koniec daty ważności dowodu osobistego (PL) i “trzeba” go będzie wymienić na nowy?

Przez rok śmigałem z przeterminowanym. Musiałem wyrobić nowy, kiedy potrzebowałem nowy paszport.

Dzieki, ale chodzi mi o teorię lub praktykę jak bym to mógł wykorzystać :slight_smile: Czy to, ze moj dowód (cokolwiek on reprezentuje albo potwierdza) sie “przeterminuje” sprawia, ze moj “status” (czy cokolwiek innego) w systemie się zmienia, albo ja to mogę zmienić (co i jak?) z korzyścią dla siebie?

W obecnych czasach jeszcze dowód osobisty jest potrzebny, ale nie konieczny. Np rachunki, konto bankowe zawsze możesz mieć u kogoś innego zaufanego, ale z zaufaniem nawet rodzinnym wiemy jak jest. Można żyć bez dowodu (do tego dążę) ale jeszcze nie mam odpowiedniej wiedzy by się przygotować na wypisanie się totalnie z systemu.

Sprecyzuj pytanie bo do końca nie wiadomo o co konkretnie pytasz?

Chodzi mi o to, że dowód osobisty jest dla systemu jednym z “dowodów” mojego bycia “zautrudnionym” i “pracowania” w ich korporacji RP, przez 24h na dobe, 7 dni w tygodniu (czyli uznaja, ze sie dobrowolnie zgodzilem placic podatki, ZUS, podlegac pod ich ustawy, itd., skoro sie tym dowodem, albo co w nim jest legitymuje), więc jak się jego data ważności (po coś ją sami dali… :wink: ) kończy, to można to pewnie jakoś wykorzystać dla siebie w praktyce, tylko czy wiemy obecnie jak?

Dowód raczej nie, prędzej PESEL jest tą kula u nogi, to przez PESEL jesteś widoczny i obecny w systemie. Z drugiej strony to dowód wiąże cię z PESELem np. podczas kontroli MO. System ma twoje zdjęcia i może mogli by ćię powiązać z PESELem ale to przypuszczenia bo musieli by porównać wszystkie zdjęcia w systemie z twoim wizerunkiem, to nie chiny z ich systemem identyfikacji/inwigilacji.

Dobrym pytaniem jest co by z tobą zrobili gdyby cie nie mogli zidentyfikować, wylegitymować itd. Czy idziesz siedzieć, ale znowu za co i jakim prawem. Nawet po tym dostał byś nowego awatara i zaczął byś przygodę jako nowy obywatel :slight_smile:



Moze lepszym wyjściem było by nie mieć adresu zameldowania i zamieszkania.

No właśnie ciekawy temat. Bo obecnie np bez aktualnego dowodu osobistego nie podpiszemy umowy abonamentowej na telefon a telefon na kartę i tak (chyba) trzeba rejestrować. To samo z obecnym internetem. Zawsze można to na kogoś zesłać ale nie każdy może innym zaufać obecnie w tej kwestii.



Ja zająłem się prawem naturalnym ale dobrze by było gdyby jakiś prawnik u ariów się znalazł i zajął się tym tematem by nam pomóc :slight_smile:

Pełno ciekawych pytań a nie mamy jak narazie praktycznych odpowiedzi :wink:

Czesc. Nic juz nie mozesz zrobic. Zostales wpisany w system z chwila nadania ci daty urodzin czyli aktu urodzenia. Nie bedziesz mial to nie bedziesz mial dowodu ale caly czas hestes widoczny dla systemu. Rownie dobrze mozesz mowic ze nie masz dowodu . A i tak masz date urodzenia. Oraz inne dokumenty potwierdzajace te dane. Jesli wiesz kto to jest Berdowicz z porozmawijmy tv on tam triche o tym mowi.

Zawsze jest rozwiązanie. Jak nie drzwiami to oknem. Nie można się poddawać bez nawet spróbowania zrealizowania tej sprawy ze skutkiem pozytywnym po naszej obywateli strony.



Nawet z największym wrogiem można się jakoś porozumieć albo “dogadać” :slight_smile:



Skoro nie ma dowodu to przecież jak zweryfikuja nr pesel? Przecież nr pesel jest w ich systemach i na plastikach które nosimy.



Sam Berdowicz mówi o tym by samemu myśleć także wątpię by można byłoby uzyskać pomoc jego strony. Sam też mówił, że mało czasu ma na pomoc indywidualnych osób, woli nagrać film na ten temat i puścić w sieć. Takie mniej więcej były jego słowa w. Jednym z filmów. Trochę to mnie zdziwiło, ale każdy ma swój świat :wink:

Czesc. Tez jestem zdania zeby nie siedziec i nie plakac bo zawsze jest jakies wyjscie. :slight_smile:

Nie mowilem tu kontakcie z nim Berdowiczem bo wiadomo jak dzis z czasem u kazdego. Nie mowie ze on zns rozwiazania wszystkich problemow itp tylko o sytuacji ktora przerobil. Barzdziej z ciekawosci jak mowiel. Opowiadal jak poszedl do urzedu ze chce zmienic litery w nazwisku z wielkich na male i pani powiedziala ze nie da sie bo system w komputerze nie pozwala wprowadzic malymi literami. A to ze masz myslec sam to chyba jest oczywista oczywistosc.



Odnosnie konca waznosci dowodu , ok , nie zweryfikuja z dowodu bo powie ze nie ma. Wystrczy ze go przeszukaja i znsjda np. Prawo jazdy czy inny dokument z data urodzenia. I juz. Mysle tez ze pesele nie sa dawane losowo sa tacy co po peselu maja np lepsza robote zostaja od razu wyzej w wyscigu ustawieni.

Do tego jest cos takiego jak potwierdzenie tozsamosci np matke moga zapytac bez jego wiedzy i ona powie o dacie ur. Nawet nieswiadoma. No i oczywiscie jest jeszcze archiwum koscielne z ktorego smerfy czesto kozystaja. Oczywiscie to sie dzieje jak cos sie stanie np. wypadek albo jak bardzo im zalezy. I zaczyna sie dochodzenie kto co i jak. Wiec normalnie nie wiem jak by to funkcjonowalo ale ogladalem kiedys filmik zaraz dam linki jak poszli ludzie oddac dowod osobisty to tez inny przypadek a wiec wszystko jest jakby do sprawdzenia i trzebaby samemu przerobic. Przeciesz moze przez jakis czas nie odnawiac i zobaczyc co sie stanie. Jednak to oznacza walke ze wszystkim bo nie zalatwi zadnej sprawy urzedowej, i innych gdzie najpierw wolaja dowod. Trzeba byc na to gotowym.

A odnosnie dogadania sie. :slight_smile: mozna sie dogadac? Np z wrogiem. Z czlowiekiem mozna sie dogadac. Ale jesli kogos klasyfikujesz jako wroga przestaje byc czlowiekiem dla ciebie. Tak mi sie wydaje. No bo podaj przyklad dogadania sie np z rotschildem :slight_smile:. Na jakich warunkach bedzie ta umowa dogadania?. :slight_smile:.



https://m.youtube.com/watch?v=XLGjoIg9_dc



https://m.youtube.com/watch?v=WQoYQHwWXBo



https://m.youtube.com/watch?v=67snkSBbs8E

Hm… Manipulacją najlepiej tak jak oni robią :slight_smile:

Nie potrafię sobie tego wyobrazić ale perswazja a najlepiej manipulacja by pomogła. Tak myślę.



Co do kościelnych. Właśnie przypomniałes mi ze musze iść w końcu dokonać apostazji.

Dzięki :blush:

Co to apostazja? Musze uruchomic g666gle:) no juz wiem. :slight_smile: to jeszcze tego nie zrobiles ? A chcesz byc suwerenem toz to sprzeczne!! Panie cos pan :slight_smile: :slight_smile: . Dzialaj pan z apostazja jak najszybciej.

Pytałem Alexa, też nie wie. Moim zdaniem dali tą date i termin ważności po cos, tylko po co i jak to w praktyce wykorzystać - o to pytam i nad tym myślę.

To dziwne bo …

Moze wiecej wie andrzej syn zygmunta :slight_smile:



https://youtu.be/BZn7Lc8AMjQ



Aeon troche dlugie ale jest sporo o dowodzie osob. Moze cos ci podejdzie :slight_smile:

Ciekaw jestem co i jak jesli cos wogole bedziesz robil.

Ja w lipcu musze odnowic swoje uprawnienia ( co 5 lat ) czyli wymiana prawa jazdy 120zl, odnowienie kursu 600zl, lekarze i badania psychotechniczne itd itp. Kasy duzo co 5 lat. Trast obowiazuje 5lat na tyle go podpisuje potem wygasa nie wiem jak to sie ma do dowodu a jestem ciekaw jakbys cos robil to daj znac tutaj. :slight_smile:.

Oglądałem Andrzeja, syna Zygmunta pół roku temu. Fajny wykład, ale ZERO praktycznych rad…

Dowód osobisty jest jak tablica rejestracyjna w samochodzie po to ma też datę ważności, aby system miał wmiarę aktualne twoje zdjęcie (biometryczne) więc wszędzie gdzie są kamery i skanery mogą cię namierzyć, i odtworzyć twoją drogę przemieszczania się. Kilka lat temu czytałem, że przeskanowanie bazy zdjęć biometrycznych takiego kraju jak Polska trwa 15 minut, więc bardzo szybko mogą cię zidentyfikować nawet jak nie będziesz miał dowodu.

1 polubienie

Co z tego, że zidentyfikują nasze dane z dowodu osobistego, skoro nie musimy wyrażać zgody na identyfikację z tą osobą. Osoba fizyczna to nic innego jak twór który własnie widnieje tj obrazek, pesel i inne dane. Im bardziej będziemy trzymać się praw człowieka, praw naturalnych, mieć podstawową wiedzę odnośnie dowodu osobistego, dowodu tożsamości czym on jest, czy musimy się nim posługiwać czy też nie itp.



Andrzej syn Zygmunta, totalnie nie trafił do mnie. Mnie zainspirował do eksploracji tematu Alex Berdowicz, Santo Bonacci oraz Mark Passio oraz książka (niewielka bo to 110 stron jak pamiętam) książka “Koniec wszelkeigo zła” J. Locke’a :slight_smile: Znalazłem też kanał na Youtube Zawodowa Polka, tam są ciekawe materiały jak starsza pani odnosi dowód do urzedu i wypisuje się z systemu :wink:

Witam.

Jakiś czas temu byłem mocno zaangażowany w świat ezoteryczny itp. itd.tak się w moim życu zdażyło że wtedy uchodziłem wraz z moją rodziną za ludzi majętnych. Po jakims czasie karta się odwróciła pojawiły się duże problemy naprawde duże wraz z utratą dużej części majątku i zdrowia, a co poniektórzy starcili życie . . . Powiem wam jedno co zawsze powtarzał mój dziadel “jak umiesz liczyć to licz na siebie” i tak też wtedy było nikt z tych jaśnie oświeconych nie odezwał się nawet pies z kulawą nogą nie zaszedł (a takie piękne ide głosili często goszcząc i mieszkajac na nasz koszt pod naszym dachem) teraz niedawno jak odbudowałek większość tego co starciliśmy (poza bliskimi bo tej straty nigdy nie powetujesz) zaczeli się znowu pojawiać ci “wspaniali ludzie” i głosić piękne słowa i nawet mieć oburzenie dlaczego nic nie powiedziałeś itd itp a doskonale wiedzieli co i jak więc olałem to wszystko i robię wszystko tak jak czuje sercem, a nie rozumem i jest dobrze. Więc wracając do sedna zastanówcie się kto chce wam pomóc nie biorąc ani grosza lub ktoś kto niby nie ma czasu a jak kładzesz plik drukowanych papierów odrazu jest skłonny do współpracy. . .

Pozdrawiam i posyłam sredeczności.

Z tym terminem dowodu to jakaś ściema. Jedyny problem jaki miałem to z bankiem niemieckim - nie akceptował paszportu.

A operatorzy to nie potrzebują ważnego dowodu - heh nawet prawdziwego:

<LINK_TEXT text=“https://niebezpiecznik.pl/post/co-sie-m … odpowiedz/”>https://niebezpiecznik.pl/post/co-sie-moze-stac-gdy-wycieknie-twoj-pesel-historia-aleksandry-to-dobra-odpowiedz/</LINK_TEXT>



Generalnie https://niebezpiecznik.pl/ to lektura obowiązkowa poruszając się po komputerze.