Uprawa roli

Cześć Bracia. Myślę by kupić kawałek ziemi i jakoś z niej żyć i wykarmic dzieci. Czy da się z tego wyzyc? Najgorsze ze ja z dużego miasta i mam zero pojęcia o sadzeniu itd.

Czesc! Samowystarczalnosc jest piekna! Mysle ze sie nie zawiedziesz:) Tez jestem zainteresowany ta tematyka mimo iz tak jak Ty mam (mialem) blade pojecie o uprawianiu roli to (tak jak wszystkiego) da sie tego nauczyc! Zainteresuj sie permakultura! Cos wspanialego moim zdaniem. (permakultura.edu.pl - ostatnio przetlumaczono fenomenalny podrecznik przydomowej permakultury Toby’ego Hemenway’a)

Pozdrawiam

Mogę wiele powiedzieć na ten temat, przygotowuję się do tego od 7 lat.

Sa tez ksiazki o prowadzeniu mini farmy na na tzw. akrze ziemi. Kluczowe jest zdecydowanie jakie rodzaje jedzenia chcemy hodowac i zwiekszanie wydajnosci zeby otrzymac jak najwiecej z ziemi uprawnej. Powinienem wymienic nazwy ksiazek nie tylko mowic ze sa. Jak trzeba poszukam tytulow.



One sa na mojej liscie zakupow bo kawalek ziemi tez na niej jest haha

O to i ja się podłączam do prośby.

Witam.

Ja już jestem trochę dalej niż wy i moge się dzielić swoimi doswiadzczeniami na ten temat. Więc jak chcecie zapytać o coś to szczerzę odpowiem na każde pytanie nawet jak wam się będzie wydawać głupie, bo takich pytań nie ma jest tylko brak wiedzy. A tutaj podaję link do gościa którego warto naśladować miłego ogladania . <LINK_TEXT text=“https://www.youtube.com/channel/UCB1J6s … h7q0O2WJBg”>https://www.youtube.com/channel/UCB1J6siDdmhwah7q0O2WJBg</LINK_TEXT>

PS. Pełnej samowystarczalności obecnie bez wsparcia grupy nie jesteście wstanie uzyskać ale warto mieć swoje uprawy i jakieś zapasy tak na wszelki wypadek.

Witam; króciutkie wprowadzenie do tematu.Będę chciał dołączyć do tego film.Nie wiem czy się uda.Ten film jest na innym internecie; On występuje w internecie bez cenzury i serwerów, nikt go z stamtąd nie może usunąć ani zablokować.Niestety ten produkt nie można wkleić ani skopiować, wielka szkoda, bo film jest naprawdę dobry. Szczególnie dla początkujących. System wielkiego brata nie pozwala. Mam go fizycznie u siebie.I nie mogę przesłać.Pozdrawiam. :ugeek:

Dopisek; Próbowałem na różne sposoby, ten film przemycić.Krótkie streszczenie, Film opowiada o uprawie ogrodu i działki; Bez nakładu pracy. Praca w tym ogrodzie jest doprowadzona do minimum.Wielka szkoda że nie możecie tego obejrzeć. Bo nie wiadomo kiedy, to się może nam przydać.Do tego gościa przyjeżdżają wycieczki z całego świata. On ten ogród prowadzi trzydzieści lat. On jest kaleką na wózku inwalidzkim. Na jednym drzewie ma , osiemnaście rodzai owoców. Wysokość drzew, 1,80-metra , a owoce zbiera na ziemi. Pod drzewami rosną truskawki. Wszystkie warzywa są słodkie. Niesamowite rzeczy, pokazuje i opowiada. A wycieczki to są zapaleńcy , działkowcy, wiele pytań; i natychmiastowa odpowiedź. Film ma napisy polskie. Pozdrawiam.

Polecam Wam książki Anastazja - Dzwoniące cedry Rosji (10 książek)

Zainteresowanym mogę przesłać w pdf pierwsze 8 tomów tej książki + kilka innych instrukcji uprawy metodą permakultury…

Na fb prowadzę grupę Warsztaty i spotkania Słowian



Serdecznie zapraszam

z 1ha ziemi jesteś w stanie wykarmić 4 osobową rodzinę więc tak, jednak jeżeli nie stosujesz oprysków licz się z tym że plony nie będą tak obfite jak normalnie, myślę że pole powinno być jedno np z 2 albp 3 sposobów wyżywienia , oprócz zbórz warto w naszym zmieniającym się klimacie posadzić np winogron, np na wino które można sprzedać jako drobny dochód itp

Witam; Cytuję; jednak jeżeli nie stosujesz oprysków licz się z tym że plony nie będą tak obfite jak normalnie,

Pytanie? Co ty wiesz o uprawie ogrodu? Chyba, twoja wiedza pochodzi tylko ze szkoły. Jeżeli masz zamiar robić opryski? To po co jest tobie potrzebny ogród? Czy nie masz nic do roboty? Cy zakładasz ogród, bo chcesz mieć zdrowe jedzenie? Nie skażone chemią, która nas powoli zabija. Jest taki film, już pisałem. Który wszystko opisuje, cenzura nie pozwala go umieścić. Wy macie dalej trwać w przeświadczeniu, że nic nie można zrobić w tym kierunku. Jest taka metoda. Zapomnijcie o chemii, raz na zawsze. To jest wasze, być albo nie być. Cytuję: oprócz zbóż warto w naszym zmieniającym się klimacie posadzić np winogron.

Odpowiadam; Jedynie żyto, jest zdrowym pożywieniem, plus gryka. ( kasza gryczana nie palona ). Można żytni chleb piec. Ale jest to uciążliwe, i praco chłonne. Natomiast Kasza gryczana jest pożywna i zdrowa, przydatna okrągły rok. Dobrze się przechowuje. Klimat u nas się zmienia; na cieplejszy, ale żeby hodować winogrona? To do tego jest potrzebne mocno nasłonecznione zbocze.

W jakim rejonie mieszkasz? Czy masz takie zbocze? Ile masz słonecznych dni w roku? Jeśli ten test wypadnie pozytywnie, to możesz założyć plantację; Małą czy dużą, to już nie ma znaczenia. Wyprodukowałeś wino; Jak chcesz je sprzedać? Przez pośrednika? Czy samodzielnie? Czy masz stosowne zezwolenia? Bo jeśli nie? To czeka cię sroga kara. Jest takie powiedzenie; Czy warta jest skórka wyprawki? Chodzi o koszt wyprawienia skóry, w stosunku do uzyskanego przychodu. Jeśli to ma być baniak wina na własne potrzeby? To nie ma sprawy. Słabe nasłonecznienie naszego krzewu winogronowego, spowoduje, że nasze wino to będzie „kwasior”. Albo dodasz 50-kg cukru? Który jest szkodliwy dla naszego organizmu? Wybór należy do ciebie. Nasze życie , to jest gra w szachy. Przeciwnik wszystkie możliwe pola ucieczki zabezpieczył przed nami. Ale pozostały luki w tym ogrodzeniu. Więc wykorzystajmy je, z korzyścią dla nas. Tą grę rozgrywajmy na naszych warunkach. A nie na warunkach przeciwnika. Cytuję: wino które można sprzedać jako drobny dochód itp. A kolega chyba zapomniał o urzędzie finansowym??? Tam się nic nie przedawnia. Tam się wszystko kumuluje, i od tego narastają odsetki. Jest to bardzo realna sprawa. Nie dlatego, że chciałbym kogoś straszyć. Ja jestem po waszej stronie; i piszę dlatego o tym , aby te przykrości was nie spotkały. Ja już się z tym spotkałem, i przez to przeszedłem.

A wy nie musicie tego robić od początku źle. Zróbcie to od razu dobrze. Powracam do filmu, o którym wcześniej pisałem. Jest on w internecie niezależnym; Warto go obejrzeć. Tak zrobiony ogród, spełni wasze marzenia, mało pracy, duże korzyści, zdrowe jedzenie cały rok. Żadnej chemii, ona jest niepotrzebna. Ten gość uprawia ten ogród trzydzieści lat. Z dobrym skutkiem.

Jeszcze raz podaje namiary na ten , „Film”. Strona, tytuł. „Hello ZeroNet”-

Jak tam się już zainstalujecie; to poszukajcie, „YouTubePL”. I tam jest ten film,

jak również wiele innych filmów dotyczących zdrowia, i samoleczenia, Zdrowej żywności, Swojego rozwoju, Samokształcenia, Zdobywanie Wiedzy. Itp.Wszystko to co może przedłużyć wasze życie, w zdrowiu. Bez farmacji i lekarza. Materiały są sprawdzone, i ocenzurowane pozytywnie.

Pozdrawiam. :ugeek:

Witam.

Jak nigdy zgodzę się całkowicie z moim przedmówca, do wykarmienia 4 osobowej rodziny wystarcza 16 arów ziemi. Kliuczem do tego jest współpraca, a nie wyzysk na hetarze można już mieć wymagania, a na dwóch można mieć fanaberie. . . hahaha Wracając do normalności tak naprawdę musisz uprawiać ziemię z szacunkiem bez orania(rycia jej) czyli jak z kobietą ( wszak Gaja to kobieta) stanowczo ale delikatnie. Ona rodzi tylko dla szlachetnych celów z gwałtu będziesz miał tylko patologię|zło. Zinteresuj się tematem forest gardening/ upraw współrzędnych oraz co to jest terra preta da indio.

Pozdrawiam i życzę pozytywnych poszukiwań. Jak chzesz po ludzku do napieradlaj do mnie inaczej ci nie wytłumaczę. . .

Uprawą warzyw zaqimuję się na mniejszą lub większą skalę od zawsze. Ale chciałbym się z Wami podzielić dwoma moimi odkryciami tego sezonu. Oczywiście te <<odkrycia"" są zasięgnięte z netu. Pierwsze to gnojówki z pokrzyw ale także ze skrzypu i wrotycza. Podlewam tym wszystko (sad, warzywnik i ogród) w rozcieńczeniu 1/10 z wodą. Ani grama nawozów sztucznych i środków chemicznych. A jak to wszystko rośnie to się nie da opisać. Nawet kędzierzawość liści na brzoskwiniach zniknęła. Drugi temat to rozwieszenie w sadzie, ogrodzie i warzywniku żółtych wstążek. Przyciągnęło to sporą liczbę biedronek co definitywnie rozwiązało problem mszyc. Dla zainteresowanych poleczm kanał ,Zielone Pogotowie"" na YT. Obfitych zbiorów . :wink:

Petros Weda jest jeszcze wiele innych sposobów zainteresuj się wrotyczem i uprawa współrzedną co i z kim sie lubi i dlaczego np. trzy siostry cukinia, fasola i kukurydza . . . Świat jest wspaniały tylko został zasyfiony przez chciwość. . .

Pozdrawiam serdecznie.

Kiedyś widziałem bodajże na kanale yt wyspa444 lub samaryt ale chyba wykasowali, gdzie gościu uprawia rosliny jedynie przesuwając grabiami po ziemi dwa razy i to cała robota! :open_mouth: Nie podlewa, tylko “głaszcze ziemie” i tyle z jego pracy. Macie może link do tego filmu? byłbym wdzięczny, bo chciałem zapisać film na dysk ale nie zdążyłem :frowning:



A odnośnie uprawy… Na wszystkim można zarobić, na ziemniakach, pietruszce czy arbuzów itp… Kreatywność nie zna granic :wink:

Witam.

Mam sporo materiałów i tyleż doświadczenia napisz konkretnie co chcesz uzyskać, a ja postaram się pomóc. . .

Pozdrawiam.

Witam; mam ten film nagrany. Link jest usunięty, tam obowiązują inne linki. Film jest dostępny na “Hello ZeroNet” → YouTubePL. Jest coś takiego. prywatny kanał, taki poza cenzurą i serwerami. Może ktoś się skusi? Pozdrawiam. :ugeek:

Witam.

Kluczem do dobrych zbiorów jest kompost - czarne złoto ogrodników, ściółkowanie oraz uprawa wielu roślin na tej samej grządce co pozwala zdrowiej rosnąć rośliną. Opryski przeciwko zarazą i szkodnikom robi się z tzw. gnojowic z ziół np. pokrzywy, skrzypu. Dobrą metodą jest otoczenie ogródka zasianym wrotyczem odstrasza szkodniki ale też dobrze jest mieć domki dla owadów aby one zwalczały te których nie chcemy. Natomiast na te wstrętne ślimaki bez skorup które są zmorą ogrodników jest obsypywanie dookoła upraw drobnymi trocinami - bariera nie do przejścia przez te szkodniki.

Pozdrawiam.

Witam; szkoda że nie możesz obejrzeć tego filmu, o którym jest mowa. Krótko go streszczę. Ogrodnik inwalida, na wózku. Ma ogród od trzydziestu lat. W tym ogrodzie ma praktycznie wszystko. Na jednym drzewie osiem rodzai owoców.

Owoce zbiera na ziemi, z tego drzewa, jak i innych drzew. Do niego przyjeżdżają wycieczki z całego świata. On te wycieczki w Niedzielę oprowadza. Opowiada, tłumaczy, i odpowiada na zadane pytania. Nic nie przesadza, wszystko rośnie w tym samym miejscu. Dojrzewa i jest słodkie. Ludzie próbują. Cały ogród ma wyłożony zrębkami z drzew. Nie podlewa, nie kopie ziemi, czasami używa grabi. Jedyne narzędzie, jakie posiada. Truskawki rosną pod drzewami, w cieniu. Trzeba je zobaczyć i spróbować. Żadnych chwastów, żadnych ślimaków, żadnej chemii. To jest trudno opowiedzieć, to trzeba zobaczyć. Ja mam ten film, ale tutaj na forum nie można go wrzucić. Już pytałem? Tutaj film musi być, znaczony poprzez inną firmę, taką jak przyjaciel Tuba, i trzy literowa spółka. Jest sam film, bez tego szpiegowskiego linku.

Pozostaje, tylko ten drugi internet. Pozdrawiam. :ugeek:

To możesz wrzucić plik na tzw chmurę. Ja korzystam z Mega upload. www.mega.nz Masz chyba 30gb za free transfer. Darmowa rejestracja, łatwa w obsłudze, chętnie zobaczę ten film :slight_smile:

Ja na razie hoduję kiełki także taką wodę po kiełkach wlewać do roślinek i są zadowolone :wink:

Film jest dostępny nawet z pl napisami.



https://www.youtube.com/watch?v=j-xOP_NXhb4