Nie płać okupantowi

Na stronie zawodowy polak,trzeba się trochę zagłębić.Ten filmik jest z pomysłodawcą oraz wykonawcą walki z okupantem

www.zawodowy-polak.pl/TV/TC-o-Polsce.mp4

Trzeba zrobić nagranie - rozmowe z Zawodowym - Polakiem i zaprosić go do naszej przestrzeni :slight_smile:

2 polubienia

nawiążę z nim kontakt,sam coś tam działam i on napewno mnie w tym działaniu umocni :smiley:

Jeśli mogę…

“Jak nie płacić okupantowi?”.

Podam jeden z pomysłów, który działa - powtarzam, działa.

Załóżmy, że prowadzisz firmę i nie chcesz płacić podatków. Nie zapłacisz - nałożą kary. Rozwiążesz firmę? Nie będziesz mieć kasy. Cóż więc zrobić?



Proste.

Rozwiązujesz firmę. Następnie tworzysz nową firmę o kierunku “dupa Maryny”, ale robisz to, co robiłeś wcześniej.

Teraz: takiego zawodu “dupa Maryny” nie ma, więc w Polsce takiej firmy nie jesteś w stanie zarejestrować. A to oznacza, że bandyci po prostu sami nie wezmą od ciebie grosza, bo rozwalasz im system.



Oczywiście nazwę firmy i zawodu możesz wymyślać sobie dowolną. Aby tylko takiej nazwy nie było w spisie zawodów i dobrze by było, żeby ta nazwa była wybitnie “głupia”, bo to dodatkowo kompromituje system.

1 polubienie

Płacę roczną daninę podatek za dom, który sama zbudowałam na własnej ziemi i za działkę, czyli podatek rolny. Jak to ominąć? 2 lata temu wszedł podatek od domów w trakcie budowy! Jeszcze domu nie ma, nie mieszkasz, budowa trwa a już płacisz daninę. Ja nie zgłosiłam że mieszkam. Kilka razy dawali mi ankietę żebym napisała ile osób i od kiedy mieszka. Brałam i nie wypełniłam. Nie jestem tam zameldowana. Jak to rozegrać? Znacie kogoś, kto ma doświadczenie w temacie?



Pismo jakie dostaję z podatkiem zwykle na początku roku od sołtysa czy wójta jest niepoprawnie adresowane. Brak jest Szanowna Pani, IMIĘ NAZWISKO ( jak niewolnik) i adres już nawet nie ma skrótu Ul. Jakby nazwa ulicy to był dalszy ciąg mojego nazwiska. Czy odesłać, że to nie ja, czy żądać poprawnego zaadresowania? Czy jeszcze coś innego? Poradźcie.

Klementynka, witaj postaram się opisać Tobie na priv jak ja to robię. A teraz jedno co mogę napisać to PRZESTAŃ SIĘ BAĆ! Strach to główna ich broń … To jest okupant ze swoim nie legalnym prawem które nie tyczy się Ciebie. Więcej wyjaśnię na priv. Niech Ci się darzy :wink:

Może ktoś coś podpowie na temat jak pozbyć się złodziejskich firm które skupują “zadłużenia”. Orange nie świadczył mi usług ( nie miałam internetu a bez tego w pracy najgorzej) więc po pół roku wypowiedziałam umowę a oni nałożyli na mnie kary. Oczywiście “dług” sprzedali. W sądzie przegrałam sprawę ( bo się odwołałam) . Teraz będę podpisywał przedłużenie umowy z T- Mobile . Jestem ciekawa czy podpiszą ze mną jak zażądam aby w umowie była mowa o karach za ich np błędnie naliczone fv. Przeczytałam artykuł “Przerkręt wszechczasów” ale nie znalazłam dla siebie odpowiedzi.

Prosze wrzucic na oficjalne forum, zeby inni tez wiedzieli.

Dodaj, ze nie jest to porada prawna, tylko informacja w celach rozrywkowych, zeby cie system nie mogl scigac.

Kazdy uzywa te informacje na swoja wlasna odpowiedzialnosc i niekt nie pobiera za nie oplat…



Dzielmy sie tutaj i wiedza (veda) i rowniez pozytywnymi skutkami naszej walki.

Ja mieszkam w UK i mam duzo sukcesow w walce z firmami, ktore sciagaja dlugi.

Teraz przechodze do fazy czyszczenia credit score, pozbywania sie tych niby dlugow u zrodla - banku.



Walcze tez z lokalnym rzadam - nie place podatku gminnego. Wszystkie listy wysylam tez do glownej komendy policji informujac ich o mozliwosci popelnienia przestepstwa przez banki, agentow, lokalny rzad itd. Kopie tego listu wysylam rownoczesnie z odpowiedzia do tej firmy, ktora chce cos odemnie wyciagnac…

Policja nie odpowiada, ale nie moga zaprzeczyc, ze nie maja takiej informacji - wyszstkie listy wysylam za potwierdzeniem.



Nalezy uswiadomic lokalna wladze i policje - wyslac im listy, a pozniej umowic sie na spotkanie i ich poinformowac co sie dzieje i jak wy bedziecie dzialac.

Policja ma obowiazek nas bronic przed takimi sciagaczami dlugu.

Jezeli oni kupili dlug od jakies firmy, to swietnie - nie maja z toba waznego kontraktu, wiec nie maja podstawy prawnej zeby cos od ciebie wyegzekfowac.

Po drugie nie odkupili go za jego pelna wartosc, wiec zazadaj kopii dokumentow pokazujacych za ile oni odkupili ten niby dlug…



Powodzenia!

1 polubienie


Ja bym zarządał od takiej firmy osobistego wglądu do oryginału fizycznej, podpisanej przez Ciebie umowy z Orange, potwierdzającej ewentualnie, że jakikolwiek kontrakt (i ewentualnie dług) istniał, oraz osoby z imienia i nazwiska która potwierdzi jako świadek naoczny (z ang. “First hand material witness”), że przeprowadzili audyt i dokładnie sprawdzili (dopytaj kiedy i na jakie sposoby), że ta umowa miała miejsce, dług naprawde istnieje (bo może doszło do oszustwa i Organge nigdy nie miał z Tobą umowy a oni chcą coś wyłudzić, albo ktoś się pomylił, lub bład w komputerze, itd).



Ty niczego nie pamiętasz, nic nie posiadasz, nie nie podpisałeś, nic nie wiesz itd.

Tu wszystko zależy od wielu czynników.

Czas od powstania zadłuża

Kto i kiedy kupił dług.

Czy odbyła się sprawa w sądzie.

Czy była złożona apelacja od wyroku sądu.

Czy firma windykacyjna posiada dokumenty kto był wierzycielem pierwotnym.

Czy podpisałeś(aś) cokolwiek z firmą windykacyjna.



Jest tu wiele pól do manewru. Ciężko z tych informacji cokolwiek doradzić.

Tu wszystko zależy od wielu czynników.

Czas od powstania zadłuża

Kto i kiedy kupił dług.

Czy odbyła się sprawa w sądzie.

Czy była złożona apelacja od wyroku sądu.

Czy firma windykacyjna posiada dokumenty kto był wierzycielem pierwotnym.

Czy podpisałaś cokolwiek z firmą windykacyjna.

Czy odbierałaś jakąkolwiek korespondencje od firmy windykacyjnej i kiedy.

Jaka była linia obrony w sądzie.



Jest tu wiele pól do manewru. Ciężko z tych informacji cokolwiek doradzić.



Firmy windykacyjne zazwyczaj skupują takie długi w formie pakietów i nie mają oryginalnych dokumentów co jest na twoją korzyść.


Mscibor , podaj rozwiazanie, wielu ludzi chcialoby sie wyzwolic, niewielu wie jak to zrobic

Firmy skupujące płacą za ten domniemany dług około…żebym nie skłamał…ale z nawiązką 1% wartości długu,zawsze warto poprosić o ryginalną umowę ,którą przejęli,następnie umowę pomiędzy nimio a tobą,ich pełnomocnictwo do wystepowania o zapłatę długu,oraz kwotę jaką wydali na zakup długu,tak na szybko,reszta co wam do głowy przyjdzie,pozdrawiam

1 polubienie

Ogrodnik, dziękuję ci bardzo za podpowiedź,

Chciałbym przypomnieć że T. Chocki na nagraniu z Marcinem mówił o tym że podatek za ziemię się należy dla legalnej władzy. Moim zdaniem nie. Jeżeli coś jest nasze to dlaczego miałbym za to płacić w ogóle podatek? Od czegoś co jest fundamentem naszej egzystencji. To przecież nie jest jakieś auto które zatrowa powietrze lub firma która coś produkuje

Jak ja to robię. Pisma do kosza. Gdy dzwonia, to mam ubaw, poniewaz bardzo nie lubią gdy im się na Ty mówi. Na temat długu (niby długu) odpowiadam- Nie mam żadnego długu. Czasem ląduje sprawa do E-sądu. Do 7 dni należy odpowiedzieć na druku sądowym. Jeżeli argumenty brzmią wiarygodnie sprawa jest przekazywana do sądu rejonowego. I tu zazwyczaj dzieją się cuda. Ostatnia moja sprawa z PZU z 12. 2019 r zakończyła sie stwierdzeniem sądu. Sprawę umarzamy z uwagi na zapłatę zadłużenia po wyznaczeniu terminu rozprawy.

Ktoś zapłacił - tylko nie ja. Zazwyczaj mam informacje o terminie rozprawy i póżniej cisza. NP.Intrum Intrusia(moja ulubiona firma) twierdzi że ma wyrok ; na oczy go nie widziałem w drugiej sprawie twierdzą że mam komornika hm. ukrywa się przedemna. Nie każdy potrafi podejść do tego typu firm z dynstansem ponieważ nie przyjmują one Twoich argumentów., Mają przykazane - wyciągnąc kasę.Moje rady; Nie tłumacz się - drugiej strony to nie obchodzi. Usmiech i Twój dobry humor- druga strona traci pewność. Rozłącz się bo nie życze sobie bys do mnie dzwonił / dzwoniła- w ten sposób kończ rozmowy.

1 polubienie

Dzień dobry,

Ja mam ten sam problem z podatkiem za dom. Tez chciałabym wiedzieć jak to ominąć. Proszę o wskazówki.

Cześć wszuyskim.

Chce założyć firmę ale nie chce płacić zusu. Nie chce nic im płacić. Zrobię sobie prywatne ubezpieczenie u koleżanki w pzu i będę miała opiekę medyczna za 60 zł. Tylko jak to zrobić. Ktoś ma pomysł ? Chcislam założyć spółkę i mianować się prezesem i wypłacać sobie pensje ale … mówią ze to nie takie łatwe bo podobno nie jest do końca tak ze spółki płacić nie musza a ja czytałam na stornie firma bez ZUS ze tak można. Ktoś coś wie ?



Z pozdrowieniami

Istnieje kilka sposobów na uniknięcie płacenia składek ZUS. Zależy od tego jak duża ma być Twoja firma. Jeżeli miałaby to być jednoosobowa działalność o charakterze usługowym lub handlowym to ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie umowy o dzieło.



“Umowa o dzieło charakteryzuje się najniższymi kosztami zatrudnienia. W ramach tej umowy wykonawca nie podlega składkom na ubezpieczenie emerytalne, rentowe, chorobowe, wypadkowe i zdrowotne, chyba że umowa o dzieło zostanie zawarta z własnym pracownikiem.”



Są osoby, które działają w oparciu o umowę o dzieło i zarabiają miliony bez płacenia powyższych składek zupełnie legalnie. Trzeba tylko przekonać klienta dla którego wykonuje się daną usługę żeby taką umowę akceptował - raczej nie powinno być z tym problemów.



Zgadza się, spółka z o.o. też daję taką możliwość z tym, że tylko jako spółka wieloosobowa lub akcyjna.



“Konieczności uiszczania opłat na składki ZUS podlegają wspólnicy spółek osobowych i wspólnicy w jednoosobowych spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością. Wspólnicy w spółkach z o. o. czy spółkach akcyjnych nie podlegają obowiązkowym ubezpieczeniom społecznym z uwagi na sam fakt bycia wspólnikiem. Jednak mogą być objęci obowiązkowymi składkami na ZUS, jeśli powiązani są ze spółkami umowami o pracę lub umowami cywilnoprawnymi. Warto pamiętać, iż wspólnik z drastycznie nierówną liczbą udziałów tj. 99% do 1% może być uznany w spółce za iluzorycznego czy niemal jedynego wspólnika.”



W przypadku spółki z o.o. można nie płacić ZUS jeśli będziemy wspólnikami spółki albo zasiadając w zarządzie i nie pobierać pensji. Zamiast być prezesem spółki można ustanowić siebie prokurentem. Może on reprezentować spółkę, a wynagrodzenie prokurenta nie jest objęte ZUS. Innym sposobem na pobieranie wynagrodzenia ze spółki może być np. opłacanie wynajmu spółce własnego lokalu/mieszkania na określoną kwotę. Tworzy nam to miesięczne wynagrodzenie.



Niech rozkwita Kwiat Życia

Nie ma możliwości niepłacenia zus przy DG. Możesz skorzystać z preferencji czyli 6 m-cy tylko zdrowotne a póżniej 24 m-ce mały zus.

Jeżeli nie chcesz placić zus-u to tylko sp zo.o. z dwoma wspólnikami, wtedy nie musisz płacić zus-u.

Acha jeszcze pytasz o pensję wiec: w sp. z o.o z dwoma wspólnikami możesz być prezesem z powołania wtedy płacisz tylko podatek bez zus albo często jeżdzić w delegacje :slight_smile::slight_smile: