Nie płać okupantowi

Możesz napisać pismo do zus



Zważywszy ,że zgodnie z Nową encyklopedią powszechną PWN”, wydanie z 1996 roku, ubezpieczenie to: „Instytucja gospodarcza zapewniająca pokrycie potrzeb majątkowych, które mogą powstać w przyszłości u poszczególnych osób wskutek występujących z określoną statystyczną prawidłowością zdarzeń losowych. Ciężar tego pokrycia jest rozkładany za pomocą składek na wiele osób, którym zagrażają takie same zdarzenia losowe”.

Artykuł 1 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych wyraźnie mówi, że ustawa dotyczy ubezpieczenia społecznego obejmującego ubezpieczenie emerytalne, rentowe, wypadkowe i chorobowe,

natomiast artykuł 1 ustawy o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym wyraźnie mówi, że ustawa dotyczy ubezpieczenia zdrowotnego. Jak z powyższego widać, obie te ustawy dotyczą spraw związanych z ubezpieczeniem, czyli wpłacaniem przez ubezpieczonego składek, które w przypadku wystąpienia u ubezpieczonego wieku emerytalnego, choroby, wypadku lub innych zdarzeń opisanych w ustawach pozwolą ubezpieczonemu otrzymać rekompensatę finansową od ubezpieczyciela. Sejm ustawami o ubezpieczeniu społecznym i zdrowotnym wprowadził obowiązek, dla obywatela, ubezpieczania się, przy czym beneficjentem tegoż ubezpieczenia jest ten sam obywatel.



Powyższe jest sprzeczne z artykułem 31 Konstytucji RP, którego treść brzmi:

  1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
  2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
  3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanowione tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw;

    gdyż:
  • obowiązek ubezpieczenia samego siebie nie jest konieczny dla zapewnienia bezpieczeństwa państwu lub zapewnienia porządku publicznego – nie mogę sobie wyobrazić sytuacji, w której brak ubezpieczenia własnej osoby przez obywatela zagroziłby bezpieczeństwu państwa czy wywołałby np. rozruchy;
  • obowiązek ubezpieczenia samego siebie nie jest konieczny dla zapewnienia bezpieczeństwa środowisku (naturalnemu) – argumentacja zbyteczna
  • obowiązek ubezpieczenia samego siebie nie jest konieczny dla zapewnienia zdrowia publicznego lub moralności publicznej – co najwyżej jest to groźba dla zdrowia tegoż obywatela, ale to już jego problem zgodnie z artykułem 30 ustawy zasadniczej;
  • obowiązek ubezpieczenia samego siebie nie jest konieczny dla zapewnienia wolności innych ludzi i nie zagraża prawom innych ludzi – myślę, że tematu nie trzeba rozwijać.

    Natomiast obowiązkowość (przymus) wpłat na ubezpieczenie społeczne czy też zdrowotne w istotny sposób narusza wolność (swobodę) dysponowania przez obywatela swoim majątkiem w formie zarobionych przez siebie środków finansowych – temat chyba oczywisty.

    Ww. ustawy są też sprzeczne z artykułem 64 ustęp 3 Konstytucji RP, który mówi: „Własność może być ograniczona tylko w drodze ustawy i tylko w zakresie, w jakim nie narusza ona istoty prawa własności”. Otóż zmuszanie obywatela do rozporządzania swoją własnością (środkami finansowymi) bez zgody tegoż obywatela jest naruszeniem istoty prawa własności. Należy zaznaczyć, że powyższe nie dotyczy przymusu płacenia przez obywatela należnych państwu podatków (artykuł 84 i 217 Konstytucji). Natomiast ubezpieczanie się ma służyć tylko temu obywatelowi. Jednocześnie należy zwrócić uwagę, że artykuł 22 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka wyraźnie mówi: „Każdy człowiek ma jako członek społeczeństwa prawo do ubezpieczeń społecznych”, czyli daje obywatelowi prawo, a nie nakłada na niego obowiązku.

1 polubienie

Oki. Dziękuję za ten wpis wiele mi wytłumaczył i pomógł.

Witam

Mam pytanie odnośnie płacenia podatku od wzbogacenia. Czy jest możliwość jakoś go ominąć ? oraz czy ktoś mógł by mi napisać jak nie płacić podatku od nieruchomści. Wiem że był poruszany wątek na forum lecz nikt nie napisał jak to zrobić publicznie.

Niestety nie otrzymałam niczego o Mścibora… Czekam. Czekam też na dopuszczenie mnie do Rady Prawa. @Ar_jar. Bez tego sprawdzone pomysły będą wciąż czekały. :frowning:

Witam, czy można otrzymać odpowiedź na ten temat?Pozdrawiam

Witam szanowne grono. Po 16 latach prowadzenia JDG przyszedł czas na zamknięcie, powód jak kto woli, srovid czy nieopłacalność, a może chęć wyjścia z tego g…a. Myślałem że to będzie takie proste. Składam wniosek na www i po krzyku. Ale nie… System oczekuje iż jeszcze z pustego dzbana naleję do ich kubka z tytułu VAT za zakupione maszyny i urządzenia sprzed zamknięcia. Nazbierało się im tego ładnych kilka tyś. Wiem że nie ma tu zbyt wielu konkretów, lecz czy ktoś w ogóle może coś doradzić czy pomóc w tej sytuacji. Pozdrawiam

pozwaniprzezfundusz.pl

wygrywają wszystkie takie sprawy za darmo