KSIĘGA REZÓW -- ŚWIĘTA AWESTA


-, Niech Przesłanie o dobrych myślach, dobrych słowach i dobrych czynach zostanie wysłuchane w każdym zakątku świata.

Niech zło zostanie pokonane ".



Nauka Ucz. 1, 5-6

REZA 30



, O POMOC W WALCE ZE ZŁEM ".



, Pozdrawiamy Cię, o Ahuro, twórco

wszystkiego dobrego.

Boże piękna, czystości i światła.

Naucz nas jak zwalczać czyny ciemności, czynione za dnia ; jak walczyć z potomstwem węża, pochodzącym z ciemności ; Angra Mainju i jego dzikimi hordami zła. Udziel nam o Jasny Ahuro, siły i mądrości. W szeregach walczących ze złem stoimy, przygotowani, by odeprzeć jego ataki ; z wiernością Twojemu Prawu do końca. "

REZA 32



, PRAGNIEMY CIĘ WIDZIEĆ ! ".



Zbliż się do nas, o Ahuro!

Dzięki naszemu oddaniu poślij nam siłę.

Najbardziej szczodry Duchu ; o Mazdo!

Za nasze słowa uwielbienia i potężną siłę, którą jest Twoje Prawo, władco wszelkiego dobra!

Okaż nam łaskę, aby widzieć Cię w pełni i stać się uczestnikami Twojego królestwa ;

otrzymywać hojną nagrodę za oddanie Tobie ; Twoim Świętym Prawem wzmocnij naszego ducha!

REZA 31



, O OBFITOŚCI DARÓW ".



Czcimy Wielkiego AHURĘ, tego który jest pełen Mądrości i pełen chwały.

O, Mądry Panie, pragniemy otrzymać od Ciebie wszelkie dobrodziejstwo, które dajesz, o Mazdo!

To, które pochodzi z Twojej hojności.

O, Ahuro! Szukamy u Ciebie różnorodnych i wspaniałych darów, które będą pomocne dla nas i dla przyszłych pokoleń ;

aby dążyły ku dostatkowi.

Udziel nam, o Ahura Mazdo, tych darów w obfitości i nieśmiertelnych jako dobrodziejstwo za intonowanie świętych Hymnów.

Naszym pragnieniem jest czynienie sprawiedliwych czynów.

REZA 27



, ZWYCIĘSTWO ".



W Jego majestacie i w Jego chwale, z odwagą i dla dobra i korzyści dobrego stworzenia wypowiadamy te rezy, zgodnie z podstawowym Prawem Ahury.

Z Jego siłą jestem najsilniejszy.

Z Jego zwycięstwem zwyciężam.

Jego uzdrowienie jest najbardziej uzdrawiające.

DOBRA NAUKA 13, 1-6



WYZNANIE ZARATUSTRY



-, Urodziłem się jako Spitama, Aryjczyk, nazywam się Zaratustra.

Przynoszę Prawo Boga i wiedzę o tym Prawie. Przynoszę prawdziwą adorację i oddanie Bogu.

Przychodzę głosić Sąd Boży i życzę wam poranku dnia, w którym Bóg wskrzesi i osądzi ludzi. Jestem Posłańcem Boga i Boga całego stworzenia.

Moim Bogiem jest Ahura Mazda, Pan Mądrości. "





KSIĘGA KRÓLÓW ARYJSKICH 11, 1-15



, Jestem po to, aby chronić dobro, a walka ze złem jest moim należnym obowiązkiem.

Wiara w AHURĘ MAZDĘ jest moją tarczą.

Mój Święty pas jest moją zbroją.

Moje słowa wznoszone do Niego są ostrym mieczem wymierzonym w zło!

Może pokonać dziesięć tysięcy złowrogich duchów i potworów.

Więc ludu mój! Nie martw się!

Miej wiarę w AHURĘ!

Pójdźmy na nowy dom dla naszych dzieci i ich przyszłości.

Aby prawdziwa wiara przeżyła.

Miejcie wiarę w AHURĘ. ".