Złote Myśli

, Celem w życiu powinno być dążenie do doskonałości ,nie do bogactwa “”.

Witam; Spróbuj to powiedzieć, “Rotszyldom”. I ich przekonać.

Pozdr. :ugeek:

Martw się, co inni ludzie o tobie myślą, a zawsze będziesz ich więźniem”.

∼Lao Tzu

,Poznaj sam siebie, jak jesteś niedouczony a pyszny”.

∼Arystofanes, Chmury

,Sprawiedliwość , prawdomówność, szczerość to kamień węgielny moralności ‘’.

,Jestem z tymi , którzy utrzymują porządek , a nie z tymi , którzy tworzą nieład ‘’.

, Zasadą jest uczynienie jałowego lub pustynnego kraju żyznym i produktywnym “”.

Zaratustra

Witam; Ładne słowa i mądre, Jeszcze, gdyby ludzie chcieli je zastosować? To wtedy naprawdę by było super. Obawiam się tylko, że pozostaną nie zauważone. Że zaginą w odmętach wieczności. Przysłowia są mądrością narodów; Oby to też dotyczyło nas.

Pozdrawiam. :ugeek:

, Ten , kto dąży do prawdy , staje się uzdrowicielem życia “”.



Zaratustra

, Nie jestem tym , co inni ze mną robią ,

jestem tym, za którym podążam “”.



Zaratustra

, POTĘGI PAŃSTWA I JEGO PRZYSZŁOŚCI NIE ZABEZPIECZY ŻADEN CHOĆBY NAJWIĘKSZY GENIUSZ – UCZYNIĆ TO MOŻE CAŁY ŚWIADOMY SWYCH PRAW I OBOWIĄZKÓW NARÓD “”.



. WINCENTY WITOS

Witam; Cytuję; Potęgi państwa nie zabezpieczy…?

Potęgę państwa zabezpieczy -NAJEMNIK - wynajęty wraz czołgiem; razy liczba mnoga. Ilu ich jest dzisiaj? A ilu będzie ich jutro? To oni dbają o bezpieczny byt, państwa i rządzących tym państwem. My jesteśmy tylko, osiołki do ciężkiej pracy. Proszę o tym nie zapominać. Nasze miejsce jest przy łopacie i w kopalni.

Pozdrawiam. :ugeek:

, Prowadź mnie poprzez Dobre Myśli , we właściwym kierunku , by były zgodne z Twoją wolą i moim językiem . “”

Od piątego do dwudziestego roku życia uczą dzieci tylko trzech rzeczy :

jeździć konno , strzelać z łuku i mówić Prawdę. Sprawiedliwość, prawdomowność , szczerość, to kamień węgielny moralności.

( Tak o Słowianach pisał Herodot).

Witam; Chyba zaprotestuję, dzieci i dwadzieścia lat? To chyba jest tylko przenośnia? Wydaje się mnie, że w czasach Herodota; dwadzieścia lat, jak ktoś miał? To już nie był dzieckiem. W dzisiejszych czasach, to całkiem co innego. Osobiście znam 40-latka, który jest dzieckiem - ( jedynym mamusi synusiem ). Ale to są dzisiejsze czasy, kiedyś było bardziej porządnie, w sprawach wychowania. Wtedy - Dziewczyny 16-letnie wydawano za mąż. Tak piszą kronikarze; czy im można wierzyć? To już jest sprawa osobista. Zresztą samo słowo “Wiara” jest dosyć pokrętnym słowem. ( dla mojej osoby ). Piszę to, nie dlatego żebym się czepiał czegokolwiek. Ale z czystej przekory, do zapisanych słów, zdań, opowiadań, historii. Często słowa mają dwa znaczenia i więcej; a to tylko oznacza, że przy tłumaczeniu trzeba mocno uważać. ( na zakręty ). To wszystko jest nieważne, ważne że te wiersze, ta poezja, jest ładna i uzasadniona.

Pozdrawiam. :ugeek:

,Lepszy jest pokarm jarski i do tego miłość ,

aniżeli wół tłusty a przy tym nienawiść ‘’.



,Serce spokojne jest życiem ciała ,

próchnicą kości - zazdrość ‘’.

, Zanim zaczniesz zmieniać świat, przejdź się trzy razy po własnym mieszkaniu”.



∼przysłowie chińskie

, Bóg Wszechmogący zapewnia pełnię , nieśmiertelność, obfitość sprawiedliwości , trwały dobry umysł temu , kto jest JEGO przyjacielem w umyśle i działaniu ".



Zaratustra

( W jednym ze staroirlandzkich pism Zaratustrę nazywa się Airgiod–Lamh , człowiekiem który otrzymał niebiański ogień.

, Minimalna , aczkolwiek wnikliwa mądrość tych, którzy nie zdają sobie sprawy z istnienia duchowej rzeczywistości i dbają tylko o rzeczy ziemskie “.



, Najgorszy z władców jest ten , kto nie chroni i nie zajmuje się problemami kraju i ludzkim niepokojem”.



,ŚWIĘTA AWESTA ".

Obfitość nie jest czymś co zdobywamy. Obfitość to coś do czego się dostrajamy. :wink: