Złodziej ZUS

Witajcie Kochani.

Mam do Was, bardziej doświadczonych pytanie. Najpierw streszczę krótko o co chodzi.

Mój tata zaczął pracę w 1966 roku, pracował do 1985 r odprowadzając składki do ZUS.

W połowie roku 1985 zaczął pracę jako kierowca w Państwowej Straży Pożarnej, czyli przeszedł na tzw. budżetówkę. W 1998 odszedł na zasłużoną wcześniejszą emeryturę z MSW, gdzie miał przepracowane 15 lat w Straży Pożarnej. Na emeryturze podejmował się różnych prac, za które ZUS pobierał podatki- około 5 lat.

Gdy osiągnął właściwy wiek emerytalny ZUS naliczył mu emeryturę i kazał wybrać między nimi a emeryturą w MSW. (Tata wybrał emeryturę z MSW gdyż była wyższa.) Wtedy ZUS się na niego wypiął i nie chce mu wypłacić emerytury zasłaniając się prawem.

W mojej ocenie jest to zwykłą kradzieżą, gdyż ZUS zawłaszczył sobie ciężko wypracowane pieniądze na emeryturę i nie powinno być mowy wyborze. Powinien otrzymać emeryturę z tych dwóch źródeł- to są jego pieniądze.
Oczywiście posiadamy wszystkie niezbędne dowody i dokumenty potwierdzające wszystkie przepracowane lata.

Tata chodził po różnych kancelariach i radził się co ma zrobić, jednak nikt nie chciał się podjąć tego wyzwania.

Prosiłbym o ocenę sytuacji. Jeśli jest ktoś kto może pomóc, jesteśmy w stanie się uczciwie dogadać.

Ja walczyłem z ZUS rok i się poddałem. Sędzia w sądzie pracy stwierdził, że zrobiłem wszystko zgodnie z prawem, ale naruszyłem normy społeczne gdyż zatrudniła mnie żona… Sądy najwyższe wielokrotnie potwierdzały, że jest to zgodne z prawem, ale sędzia i tak wydał sobie wyrok jaki chciał…

Prawda jest taka, że w postępowaniu administracyjnym urzędnik jest bezkarny. Ręka rękę myje. Jeżeli strata jest większa niż 8000 zł to walcz w sądzie pracy. Jak mniejsza niż 8000zł to dojazdy do sądu i nieobecność w pracy spowoduje u Ciebie większe straty niż zysk 8000zł.

Oprócz tego za straty moralne i materialne należy się odszkodowanie. Jest to o tyle ważne, że wygranie w sądzie pracy po 4 latach spowoduje odzyskanie emerytury ale pomniejszonej o inflację czyli 4latax20%=80%. Niestety za odszkodowanie należy założyć osobno sprawę cywilną.

Dlatego postanowiłem legalnie nie płacić ZUS zostając wolontariuszem w własnej rodzinnej fundacji, działając po kosztach i za nieopodatkowaną dietę.

1 polubienie