Zdrowie

Oglądam Agnieszkę i Marusza bardzo często.

Zdrowie i zdrowe odżywianie są bardzo ważne.

A zatem polecam kanał “Odmładzanie na surowo” :smiley:



<LINK_TEXT text=“https://www.youtube.com/channel/UCcsSvP … 3p_mw5WUdA”>https://www.youtube.com/channel/UCcsSvPhyMGk5B3p_mw5WUdA</LINK_TEXT>

Co do zdrowia mój przepis,

to mam taką zasadę, że staram się kłaść nie później niż o północy, wstawać między 6 a 7, czyli minimum 6 godzin snu, po przebudzeniu płukanie ust olejem, wypicie szklanki wody z cytryną i miodem(najczęściej taki zestaw) w ciągu dnia soki, koktajle, dużo owoców i warzyw… Jem właściwie wszystko, zdarza się też mięso, ale tylko z sprawdzonego źródła…

Uważam, że jedzenie powinno być urozmaicone i jaknajmniej przetworzone.

Raz w miesiącu 3 dniowy post

W zależności od trybu życia dobrze jest uprawiać sport, mieć bliski kontakt z naturą.

Nie bez znaczenia są też relacje z ludźmi, których codziennie spotykamy…



Polecam kanały na yt

Odżywianie na surowo

Aliaksandr Haretski

Jerzy Drzewi

Barbara Kazana - Naturoterapia

Sebastian Szaman 21 wieku

Polska Akademia Zdrowia - PAZ

Domowe sposoby na zdrowie

Adolf Kudliński filmy o ziołach

na fb polecam stronę Kociołek Wiedźmy oraz Totalną biologię w praktyce

jest też miesięcznik Zdrowie bez leków

Świetnie / Dawajcie / Wrzucajcie filmiki i artykuły do Konkretnego Tematu na Forum, choćby zdanie o temacie to wrzucaj - Ariowie Forum Zdrowie - ciało i umysł (Tematy)

2019.05.31.01.[PL] - text - Odpowiedź.

Witam; Chciałbym się odnieść do twojego postu, oczyszczanie jelita grubego.

Bardzo słuszna uwaga, i bardzo potrzebna, można powiedzieć bardzo na czasie.

Siemię lniane; Zdrowe, pożyteczne, wskazane. Problemem jest wymieniony „Kefir”. Pytanie; skąd go wziąć? Z super marketu? Dawniej były mleczarnie, które produkowały, coś takiego jak kefir. A dzisiaj, jest tylko namiastka czegoś co ma przypominać „ kefir ”. Zresztą, te wszystkie artykuły w kartonikach wyłożonych aluminium, nadają się do czego? Jest to pytanie czysto retoryczne, i nie oczekuję na nie odpowiedzi. Bo jej nie ma. Więc kefir, tak jakby sam się wykluczył, z tej opcji. Siemię lniane można gotować, i taki wywar pić. Mało komfortowa sytuacja, ale zapewne zdrowa. Wybór należy już do nas. Tyle gwoli wyjaśnienia w tym temacie. Od siebie chciałbym dodać, że jelito grube; nie jest pierwszym elementem, który należy oczyścić. Pierwszym elementem jest nasz kochany żołądek; Jest takie powiedzenie; „ chcesz być zdrowy, to nie jedz”. To w zasadzie wszystko tłumaczy. W zależności od tego co jemy, To jesteśmy zdrowi, albo chorujemy. Najlepsze oczyszczanie nic nam nie pomorze, jeśli ciągle dalej będziemy wrzucali śmieci do worka. Więc może tak na początek właściwa dieta??? ( oczywiście oczyszczanie robimy ), Ja osobiście jeszcze nie spotkałem człowieka, który by nie był zasypany toksynami. A co do Wątroby, to jest najłatwiejszy kawałek do zrealizowania. Wątroba jest jednym z organów, który potrafi się sam zregenerować i oczyścić. Dajmy jej szanse to zrobić, czyli nie przeszkadzajmy. Ale ona może być uszkodzona, i wtedy trzeba jej pomóc. Proponuję: Coś takiego jak, WŁAŚCIWA – DIETA. To jest punkt wyjścia, naszej walki ze złym stanem zdrowia. Niestety, zaśmiecone i zasypane toksynami, nasze ciało. W tym momencie, jest już w złym stanie zdrowia. To jest Fakt. Pytanie? Co możemy jeść? Wszystko co nam nie szkodzi. A niestety, większość artykułów nam szkodzi. Pytanie? Czy jesteś w stanie zrezygnować z szkodliwego jedzenia? Jeśli tak. To możesz czytać dalej. A jeśli nie. To zakończ czytanie. Co jest szkodliwe dla naszego organizmu? Pomijam w tej chwili, cztery rodzaje diety. I cztery grupy krwi, które odpowiadają za ten stan rzeczy. Pierwsze; Mleko krowie i jego pochodne, nie dotyczy, zsiadłego mleka, i kwaśnej śmietany. Te ostatnie, powinny być używane. Odpowiednia flora bakteryjna, która jest niezbędna w naszym żołądku. Ważne; po zażyciu antybiotyku, ta flora zostaje zniszczona. Aby ją odbudować, jest potrzebne zsiadłe mleko. Następnym artykułem na cenzurowanym jest ; Pszenica, i jej pochodne. Mąka, chleb-biały, ciasto i wypieki, makarony, - wszystko gdzie znajduje się mąka pszenna. Ważne; żyto jest zdrowe, i je można spożywać. Czyli chleb żytni, makaron żytni, itp. Dodam do tego kaszę, Gryczaną nie paloną. Dlaczego nie palona? Bo obróbka termiczna niszczy nasze pożywienie. Każda obróbka termiczna niszczy, im wyższa temperatura, tym wyższe zniszczenie. Czego jeszcze nie wolno? Biały cukier. Jest szkodliwy. Ale melasa cukrowa, już nie jest szkodliwa. Można zastąpić miodem. Zdrowy i bardzo pożyteczny dla nas. Najlepiej z pasieki, a nie ze sklepu. Czego dalej nie powinniśmy używać? Białej, jodowanej „SOLI” - kuchennej. Ona nadaje się w zimę do posypania chodnika. Więc czym solimy nasze potrawy? Grubą, szarą,tak zwaną brudną solą, z Kłodawy, Wieliczki, itp. Albo Różowa Himalajska. Ja jej używam, dlatego że trudno ją jest podrobić. A jest dosyć droga. Zresztą to wszystko co tutaj opisuję, to ja osobiście od dawna stosuję. Z bardzo pozytywnym skutkiem. To co piszę to jest sprawdzone, przez moją osobę i wypróbowane. Niema skutków ubocznych szkodliwych. To są podstawy, które poszerzamy o inne artykuły. Olej, Lniany, bardzo dobry i zdrowy, olej z oliwek na zimno tłoczony, Olej słonecznikowy, a o reszcie można zapomnieć. Albo GMO- albo inna chemia, pestycydy, opryski, itp.

Mięso, staramy się ograniczyć; ( nie dotyczy mięsożerców + odpowiednia grupa krwi ). Jeśli już, je jemy to na surowo, albo gotowane. Pozostałe skreślamy z naszego jadłospisu. A teraz „WAŻNE-DLA-NASZEGO-ŻOŁĄDKA” . Nie mieszamy potraw. Staramy się jeść jeden rodzaj jedzenia. Nie mieszamy pomidora z ogórkiem. Staramy się nic nie mieszać razem. Ważne; Nie popijamy po jedzeniu; Dlaczego? W naszym żołądku znajduje się kwas solny, jak wlejemy pół litra płynu, to rozcieńczamy ten kwas. I nasz żołądek ma pod górkę, Mocny stężony kwas ułatwia wstępne trawienie. Jedzenie nie zalega w naszym żołądku. Dlaczego nie mieszamy jedzenia?

Oprócz kwasu są enzymy, które tylko jedną grupę pokarmu trawią. Jeśli mamy cztery różne pokarmy? To potrzebujemy cztery rodzaje enzymów, co czasami to się wyklucza nawzajem. I opóźnia nasze trawienie pokarmu. Nasz kwas żołądkowy można wzmocnić; wypijając rano szklankę wody, lekko posolonej. Na czczo. Używamy właściwej soli; Owoce i warzywa; tylko z naszego okręgu zamieszkania. Inny skład minerałów, które tam się znajdują. Zapominamy o takich krajach jak; Hiszpania, Egipt, Izrael, Afryka, Nowa Zelandia. To jest inna bajka, przeznaczona dla kogoś innego. Najważniejsze nie zostało tutaj wymienione, a jest to priorytet.”WODA” - którą pijemy. Powinna być czysta źródlana. Ale wiemy jak z ta wodą jest. Do mycia i kąpieli; nie ma problemu. Woda, nie powinna być przechowywana w plastyku, metalu. Więc w czym ją przechowywać? Szkło, kamionka. Woda do picia powinna być strukturyzowana, Co to takiego? I jak to wygląda? Można zobaczyć pod mikroskopem. Tak jak płatki śniegu, jest sześciokątna. Jej trwałość jest krótka. Jak zrobić w domowych warunkach taką wodę? Bierzemy czystą wodę, do słoja. Wstawiamy do zamrażarki, i czekamy aż zamarznie, jakieś 70% - 80%- tej wody. Wyjmujemy słoik, wodę wylewamy, a pozostały lód rozmrażamy, i mamy wodę strukturyzowaną. Przypominam jej trwałość jest krótka. Ale nawet później to i tak jest ona lepsza od każdej innej. Dlaczego? Bo to co wyleliśmy, to zawierało metale ciężkie i inne pierwiastki szkodliwe. Sami widzicie; zaczęło się od oczyszczenia jelita, a skończyło się na , jak dopomóc swojemu organizmowi. To tylko czubek góry lodowej. Jeśli macie pytania, to pytać? Trudno tak obszerny temat rozwinąć na dwóch stronach A4. A nie chciałbym przeciągać waszej cierpliwości. Pozdrawiam. :ugeek:

,Żywność zawierająca hemoglobinę ,

mięso, zaćmiewa umysł człowieka ,

czyniąc go wybuchowym , zaciekłym ,

niczym drapieżne zwierzę “.



,Wewnętrzny brud - jeszcze straszniejszy niż brud zewnętrzny .

Dlatego ten , kto oczyszcza się tylko z zewnątrz,pozostaje nieczysty wewnątrz,

podobny jest do grobowca , ozdobionego błyszczącymi malowidłami ,

lecz wewnątrz napełniony obrzydliwością”.

Witam; Ładnie napisane, ładnie to zostało ujęte; ale mam jedną uwagę. Już kiedyś pisałem na ten temat, są cztery rodzaje ras, ludzkości, cztery odrębne grupy krwi. Co to oznacza? Tylko tyle , że są cztery rodzaje pożywienia, cztery grupy ludzi. A to znaczy, jest jedna grupa ludzi, która musi spożywać mięso. Czy nam się to podoba czy też nie. Ta grupa ludzi, jeśli przestanie jeść mięso; zacznie chorować. Są to przewlekłe choroby, niemożliwe do uleczenia. Abstrahując to co mówi medycyna; jest takie powiedzenie; „Chcesz być zdrowy? To nie jedz” A przekładając to na ludzki język, Jedz tylko to co jest zdrowe i potrzebne twojemu organizmowi. To on powinien decydować co jemy, czym się odżywiamy? Tak więc jest wśród nas grupa ludzi która musi jeść mięso. Ilu ich jest? Trochę trudno oszacować. Ale zbyt dużo ,to chyba nie jest. Trzeba sprawdzić swoją grupę krwi; to jest podstawa. To pokazuje nasze miejsce w szeregu grup żywieniowych. Wtedy jemy tylko to, co należy do tej grupy. I jesteśmy zdrowi. A tak przy okazji; 95% - chorób to nie ma. To są skutki złego odżywiania. Zmieńmy styl naszego odżywiania; a zostaniemy cudownie uzdrowieni. ( nie mylić z religią i kościołem ).

Następny punkt, który popieram, to oczyścić swój organizm; dosłownie i w przenośni. Różnego rodzaju złogi, zanieczyszczenia, toksyny, metale ciężkie, chemiczne związki. Usuńmy to wszystko; ale jednocześnie nie pozwólmy na osadzanie nowych toksyn. Czyli zdrowe jedzenie.

Oczyśćmy nasz umysł; to jest bardo ważne, jeśli nie najważniejsze. Takie powiedzenie. „W zdrowym ciele, zdrowy duch” Wtedy jest zrobiony pierwszy krok ku wolności osobistej. Takiej prawdziwej. Jestem zdrowy, jestem niezależny;

Ale to jest tylko ten pierwszy krok, następne czekają na ciebie. Tak jak malutkie dziecko, jeden kroczek, drugi kroczek, trzeci. A potem zaczyna biegać, tak szybko, że jest trudno dogonić. My też tak musimy to zrobić. I dopiero wtedy nie będzie mocnych na nas. Dołożymy do tego grupowe przekazywanie myśli; Wszyscy uczą się od wszystkich. Nie jest potrzebny nauczyciel, szkoła, Wszyscy zaczynamy rozumieć, umieć, wiedzieć. To są naczynia połączone, płyn z jednego przechodzi do drugiego naczynia. Tymi naczyniami, jesteśmy my sami. Tak może wyglądać nasz rozwój. To nie jest fikcja, to jest udowodnione naukowo. Tylko niestety zostało zamiecione pod dywan. Na zakończenie takie powiedzenie;

Człowiek jest tyle wart, ile sam stworzy i służy drugim ludziom. Nie tym, którym mu każą, ale tym, którym powinien pomóc.

Pozdrawiam. :ugeek:

Ciekawostka



ASPIRYNA (kwas salicylowy) - to toksyczna substancja W 15 wieku wiedźmy używały go by truć ludzi.

Gdy się ją raz weźmie praktycznie zostaje w Twoim ciele do końca Twojego życia.

Powoduje to ,że organizm nie może wytworzyć

wysokiej gorączki.



TRUCICIELE


  • cukier (największy uzależniacz), gorszy jak kokaina;

    -mąka (nie przyswaja organizm zakleja jelita ;
  • syrop glukozowo-fruktuzowy



    Mleko (kazeina) -usztywnia kości.

    Węglowodanów NIE WOLNO łączyć z białkami

Witam; Dzięki za informację o aspirynie; ( popularna nazwa ). Tego akurat nie wiedziałem.

Ale w swoim życiu, nie zażywałem aspiryny, z powodu mojego uczulenia na nią. Ja się po prostu źle po niej czułem. Kiedyś, ktoś mnie ją dał, to odchorowałem to „lekarstwo”. Powiedział bym, że mój anioł struż czuwał nad moją osobą, albo ta druga połowa, nie pozwoliła na zażywanie tego świństwa. Co w sumie wyszło mnie to tylko na zdrowie. Pozostałych, czterech „wykoleja-czy” zdrowia. od słowa - Wykoleić pociąg. Wykoleić zdrowie. Nie używam od paru ładnych lat. Do tego spisu, dodał bym jeszcze „Sól”-kuchenna. - ale chodzi o tą oczyszczaną i uzdatnianą. Jest ona pozbawiona potrzebnych nam minerałów. Jest to czysty Chlorek sodu, „NaCl”. Za to, - Sól powinna być ta szara i brudna. Taka jaką w zimę chodniki się posypuje. To jest ta właściwa sól. Głównie chodzi o te minerały dodatkowe. Czyli robimy zamianę, kuchenną solą od dziś posypujemy chodniki. Chodnikom wyjdzie to na zdrowie. Mam cichą nadzieję, że ktoś jeszcze na tym skorzysta.

Z korzyścią dla zdrowia, i z uszczupleniem kasiory dla Big-Farmy. Jak ja ich nie lubię, ilu ludziom wyrządzili krzywdę. A co do mieszania naszego pożywienia; to bierzmy przykład ze zwierząt. ( przenośnia ). Starajmy się jeść jeden rodzaj pożywienia; nie mieszając z żadnym innym. Nr.-2 Nie popijajmy niczym po jedzeniu; W żołądku jest kwas solny, popijając – rozcieńczamy go. Dla naszego żołądka, jest to duże utrudnienie, w trawieniu. A my się męczymy z niestrawionym pokarmem, który zalega wewnątrz nas. ( mogą i powstają złogi ), Potem trudne do wyeliminowania… A to już malutki kroczek do choroby jelit. Zresztą jakby nie patrzeć; to wszystkie nasze choroby biorą się od naszego jedzenia, pożywienia, To jest źródło naszego przyszłego nieszczęścia . Jedzenie, pożywienie, jest jednym z najważniejszych aspektów naszego życia.

To nie ma być smacznie; Ale ma być zdrowo. Jedna uwaga – Większość przypraw to jest chemia.

Mam na myśli coś co jest mocno zmielone i pisze przyprawa. Są tam różne ulepszacze, i uzdatniacze, i jeszcze nie wiadomo co? Przypraw używamy w całości; ziarnko, listek, nasionko, jest to trudne do podrobienia. Na przykład, pieprz mielimy w młynku. Wtedy wiemy co mamy na talerzu. A zmielony niech sami jedzą, ci co go zmielili i coś tam dosypali,- smacznego.

Pamiętajmy, mamy jeden żołądek, jedno zdrowie.

Pozdrawiam. :ugeek: