[YouTube] "g666gle"? WSZYSCY JESTEŚMY W PROGRAMIE: "WIELKI BRAT"! - Alex Berdowicz © VTV

“g666gle”? WSZYSCY JESTEŚMY W PROGRAMIE: “WIELKI BRAT”! - Alex Berdowicz © VTV



https://www.youtube.com/watch?v=NIW-fEcPKVk

Od jakiegos czasu sam zwracam wieksza uwage na bezpieczenstwo i prywatnosc w sieci ( duckduck.go, brave, protonmail) ale po raz pierwszy spotkalem sie z tak tresciwym i pomocnym materialem. Informacje przedstwione w tym wywiadzie bardzo fajnie przez Alexa powinien znac kazdy z nas :slight_smile:

Bardzo dobry materiał.

@WhiteRabbit - dziękuję bardzo za udostępnienie tej prezentacji. O części wiedziałem, z części rozwiązań korzystam ale też bardzo dużo się z niej dowiedziałem!



To powinien być standardowy materiał szkoleniowy Ariów! Zwłaszcza menadżer haseł np KeePass. Bez tego tworzymy łatwe, proste do złamania hasła a przy pomocy KeePass bardzo fajnie generuje się unikatowe i długie hasła których nie trzeba nawet pamiętać bo zapisuje się je w zaszyfrowane bazie.



Sam korzystam i bardzo polecam!

Witam; Od dawna interesuje się bezpieczeństwem, Taki mój konik na biegunach. Oglądałem ten film, jest dobry; ale to jest przedszkole, co prawda, bardzo ważne przedszkole. Od czegoś trzeba zacząć, czyli od podstaw. I ten film spełnia te wymagania na 100%. Chwała autorowi, za zrobienie tego filmu. Ten film to jest początek drogi pod tytułem bezpieczeństwo w internecie.( pierwszy krok ). Cieszy mnie to, że jest tym tematem takie zainteresowanie.

Poszukam w archiwum , coś na ten temat. Kiedyś już pisałem w tym temacie, dawno temu. Jak nie znajdę to napiszę od nowa. Napisałem przedszkole, mając na myśli początek drogi w temacie bezpieczeństwo, ( proszę bez urazy ). Każdy coś tam wie na ten temat, ale dowcip polega na tym ,żeby wiedzieć ze szczegółami i dokładnie co i jak?Brak jednego detalu, ( szczegółu ), może rozłożyć całą linię misternie zbudowaną.Łączność pomiędzy dwoma osobami, jest stosunkowo łatwo zbudować. W przypadku sieci, to już jest problem. Dlaczego? Bo zawsze się znajdzie słabe ogniwo. Ono pęknie, i jest po sprawie.Pytanie? Jak wysoki ma być poziom zabezpieczenia? czytaj bezpieczeństwa?Podam jeden przykład; Chcesz napisać list, list ma klauzulę tajności. Co robisz? Szyfrujesz go. Wszystko jest pięknie do momentu, kiedy go zaszyfrujesz. A pomyślałeś że do twojego Pc-ta ktoś ma dostęp, tu w tym momencie chodzi o to że twój Pc-et, został tak zaprojektowany że jest do niego dostęp. Nr.1-Główny procesor+wejście od tyłu. Nr.2-Głowna płyta + UEFI - ang.skrót. Umożliwia penetrację zasobów. Kiedyś można było to wyłączyć, a teraz już nie.Nr.3-Dystrybucja której używamy, która w przypadku windy jest totalnie dziurawa.Linux, ma się lepiej. Ale należy wykluczyć “UBUNTU” i jego pochodne. Itd. itd. Internet, karta sim, router, wielowątkowy procesor, który nie wiadomo co robi, każda część jego pracuje jako osobny Pc-et. To tylko mała cząstka tej machiny.

Włączamy - Pc-ta, i jesteśmy sprawdzeni na 18 sposobów. Są dwa etapy autoryzacji. Pierwszy etap, to jest do momentu zaświecenia ekranu monitora, drugi to nasze hasła i związane z tym okoliczności. Jeśli wszystko jest Ok. to możemy korzystać z internetu. To jest bardzo mocno na skróty. To wszystko trzeba wyeliminować żeby stać się niewidzialnym. Pomyślcie o tym w wolnej chwili. Co jest warte szyfrowanie, jeżeli klucze dostępu ma wasz przeciwnik?Ale jest na to sposób, napiszę następnym razem.Pozdrawiam.:ugeek:

Świetny materiał! Widziałem kilka razy!

Tomasz nie za bardzo rozumiem co masz na myśli. Podaj jakieś konkretne rozwiazania albo jaśniej to opisz bo jest to dla mnie niezrozumiałe.

Witam; Najlepiej zadaj konkretne pytania? Ja nie bardzo wiem, co ty już wiesz, a czego jeszcze nie wiesz? Trochę trudno jest się domyśleć. Na jakim jesteś poziomie bezpieczeństwa, nie mylić z wiedzą o internet, informatyka. To tak jak zwykły kierowca samochodu + prawo-jazdy. I taki kierowca formuły-pierwszej. On przecież nie musi mieć wcale prawo-jazdy. Znamy takie przypadki, Był taki mistrz kierownicy.

Pozdrawiam. :ugeek:

Witajcie.

Zajmuję się ogólnie rozumianym bezpieczeństwem danych i powiem Wam, że w tych czasach nie trzeba znać konsoli Linuxa, żeby obejść np. zabezpieczenie serwera.

Przykład:

Pytanie- gdzie znajduje się serwer, na którym hostują się Ariowie?

Odpowiedź- w Polsce i USA, za cloudflarem.

Zajęło mi to 2 minuty, z poziomu przeglądarki na smartfonie. Mało tego, zostawiliście logi na serwerze z wrażliwymi danymi.

Istnieje wiele stron, w wolnym internecie nawet, z narzędziami do hakowania. I nie pomoże tu ani Linux ani cloudflare, jeżeli nie zachowuje się ostroźnosci… :roll: