[YouTube] "g666gle"? WSZYSCY JESTEŚMY W PROGRAMIE: "WIELKI BRAT"! - Alex Berdowicz © VTV

“g666gle”? WSZYSCY JESTEŚMY W PROGRAMIE: “WIELKI BRAT”! - Alex Berdowicz © VTVhttps://www.youtube.com/watch?v=NIW-fEcPKVk

Od jakiegos czasu sam zwracam wieksza uwage na bezpieczenstwo i prywatnosc w sieci ( duckduck.go, brave, protonmail) ale po raz pierwszy spotkalem sie z tak tresciwym i pomocnym materialem. Informacje przedstwione w tym wywiadzie bardzo fajnie przez Alexa powinien znac kazdy z nas :slight_smile:

Bardzo dobry materiał.

@WhiteRabbit - dziękuję bardzo za udostępnienie tej prezentacji. O części wiedziałem, z części rozwiązań korzystam ale też bardzo dużo się z niej dowiedziałem!To powinien być standardowy materiał szkoleniowy Ariów! Zwłaszcza menadżer haseł np KeePass. Bez tego tworzymy łatwe, proste do złamania hasła a przy pomocy KeePass bardzo fajnie generuje się unikatowe i długie hasła których nie trzeba nawet pamiętać bo zapisuje się je w zaszyfrowane bazie.Sam korzystam i bardzo polecam!

Witam; Od dawna interesuje się bezpieczeństwem, Taki mój konik na biegunach. Oglądałem ten film, jest dobry; ale to jest przedszkole, co prawda, bardzo ważne przedszkole. Od czegoś trzeba zacząć, czyli od podstaw. I ten film spełnia te wymagania na 100%. Chwała autorowi, za zrobienie tego filmu. Ten film to jest początek drogi pod tytułem bezpieczeństwo w internecie.( pierwszy krok ). Cieszy mnie to, że jest tym tematem takie zainteresowanie.

Poszukam w archiwum , coś na ten temat. Kiedyś już pisałem w tym temacie, dawno temu. Jak nie znajdę to napiszę od nowa. Napisałem przedszkole, mając na myśli początek drogi w temacie bezpieczeństwo, ( proszę bez urazy ). Każdy coś tam wie na ten temat, ale dowcip polega na tym ,żeby wiedzieć ze szczegółami i dokładnie co i jak?Brak jednego detalu, ( szczegółu ), może rozłożyć całą linię misternie zbudowaną.Łączność pomiędzy dwoma osobami, jest stosunkowo łatwo zbudować. W przypadku sieci, to już jest problem. Dlaczego? Bo zawsze się znajdzie słabe ogniwo. Ono pęknie, i jest po sprawie.Pytanie? Jak wysoki ma być poziom zabezpieczenia? czytaj bezpieczeństwa?Podam jeden przykład; Chcesz napisać list, list ma klauzulę tajności. Co robisz? Szyfrujesz go. Wszystko jest pięknie do momentu, kiedy go zaszyfrujesz. A pomyślałeś że do twojego Pc-ta ktoś ma dostęp, tu w tym momencie chodzi o to że twój Pc-et, został tak zaprojektowany że jest do niego dostęp. Nr.1-Główny procesor+wejście od tyłu. Nr.2-Głowna płyta + UEFI - ang.skrót. Umożliwia penetrację zasobów. Kiedyś można było to wyłączyć, a teraz już nie.Nr.3-Dystrybucja której używamy, która w przypadku windy jest totalnie dziurawa.Linux, ma się lepiej. Ale należy wykluczyć “UBUNTU” i jego pochodne. Itd. itd. Internet, karta sim, router, wielowątkowy procesor, który nie wiadomo co robi, każda część jego pracuje jako osobny Pc-et. To tylko mała cząstka tej machiny.

Włączamy - Pc-ta, i jesteśmy sprawdzeni na 18 sposobów. Są dwa etapy autoryzacji. Pierwszy etap, to jest do momentu zaświecenia ekranu monitora, drugi to nasze hasła i związane z tym okoliczności. Jeśli wszystko jest Ok. to możemy korzystać z internetu. To jest bardzo mocno na skróty. To wszystko trzeba wyeliminować żeby stać się niewidzialnym. Pomyślcie o tym w wolnej chwili. Co jest warte szyfrowanie, jeżeli klucze dostępu ma wasz przeciwnik?Ale jest na to sposób, napiszę następnym razem.Pozdrawiam.:ugeek:

Świetny materiał! Widziałem kilka razy!

Tomasz nie za bardzo rozumiem co masz na myśli. Podaj jakieś konkretne rozwiazania albo jaśniej to opisz bo jest to dla mnie niezrozumiałe.

Witam; Najlepiej zadaj konkretne pytania? Ja nie bardzo wiem, co ty już wiesz, a czego jeszcze nie wiesz? Trochę trudno jest się domyśleć. Na jakim jesteś poziomie bezpieczeństwa, nie mylić z wiedzą o internet, informatyka. To tak jak zwykły kierowca samochodu + prawo-jazdy. I taki kierowca formuły-pierwszej. On przecież nie musi mieć wcale prawo-jazdy. Znamy takie przypadki, Był taki mistrz kierownicy.

Pozdrawiam. :ugeek:

Witajcie.

Zajmuję się ogólnie rozumianym bezpieczeństwem danych i powiem Wam, że w tych czasach nie trzeba znać konsoli Linuxa, żeby obejść np. zabezpieczenie serwera.

Przykład:

Pytanie- gdzie znajduje się serwer, na którym hostują się Ariowie?

Odpowiedź- w Polsce i USA, za cloudflarem.

Zajęło mi to 2 minuty, z poziomu przeglądarki na smartfonie. Mało tego, zostawiliście logi na serwerze z wrażliwymi danymi.

Istnieje wiele stron, w wolnym internecie nawet, z narzędziami do hakowania. I nie pomoże tu ani Linux ani cloudflare, jeżeli nie zachowuje się ostroźnosci… :roll:

Przeglądając tę stronę akceptujesz regulamin naszej społeczności.

Jest to prywatna i zastrzeżona przestrzeń dla Suwerenów

Zastrzegamy sobie wszelkie prawa i odrzucamy wszelkie jurysdykcje poza prawem naturalnym. Jeśli reprezentujesz korporację, rząd, prywatną agencję lub inną korporację, lub jeśli Twoją intencją jest zbieranie prywatnych danych i naruszanie prywatności, nie masz pozwolenia na odczyt, zapis lub kopiowanie zawartości tej wiadomości. Wycofaj się natychmiast!

Jednakże, jeżeli popełnisz to naruszenie bez uzyskania indywidualnej, ręcznie napisanej zgody, automatycznie akceptujesz stałą opłatę karną w wysokości €10.000 (dziesięć tysięcy) euro za każdy 1 bit informacji oraz za każde pojedyncze naruszenie, plus wszelkie koszty obsługi i egzekucji należności.

Nie ma miejsca na negocjacje.
Dziękujemy za współpracę!