Wyrżneli mi las...

Wycieli kawał 150 letniego nadmorskiego boru sosnowego w Mrzeżynie pod pretekstem zbudowania drogi szybkiego dojazdu dla karetki na plażę i pod parking dla turystów.

Oczywiście chodzi o otwarcie furtki dla inwestorów i pretekst pod kolejne “inwestycje”=wycinki czyli ekspansja na kolejne obszary Wybrzeża Bałtyckiego

Odpowiedzialność jak to w matrixie rozmyta i nikogo nie można wskazać jednoznacznie. W “inwestycję” zaangażowana jest rada osiedla(3osoby), gmina Trzebiatów, lasy państwowe i urząd morski. Dwóch członków rady nie chciało ze mną rozmawiać twierdząc że nie mają obowiązku mi(zameldowany, mieszkaniec od urodzenia) udzielać informacji.

Jestem w trakcie ustalania źródła patologii.

Skandaliczne jest to że obok biegła leśna droga pożarowa którą można było poszerzyć i utwardzić. Przewodniczący rady osiedla (prawdopodobny inicjator kretyńskiego pomysłu) zwala winę na projektanta (ustalam kto to). Wszystko odbyło się tradycyjnie po cichu bez wiedzy i zgody mieszkańców w 1 dzień.

Z rozmów wynika że zdecydowana większość ludzi jest przeciw ale nikt ich o zdanie w systemie nie pyta.

Jak z tymi barbarzyńcami postępować?!

Wszystkie protesty wydają się być bez sensu bo i tak zrobią co chcą… ale COŚ MUSZĘ ZROBIĆ jak będą dalej ciąć.

Chyba nie zostało nic jak kupić megafon, broń i kazać wypierdalać. :confused:

Yyy… To ma być droga dojazdowa czy pas startowy dla awionetek??? A tak na poważnie, wiem co czujesz. W moich rejonach wycinka lasów jest na porzadku dziennym i nie idzie tego zatrzymać. Lasy państwowe twierdzą że działają według prawidłowej gospodarki leśnej. A dzień w dzień widać samochody ciężarowe jak wywożą drewno… Znajomy ma nie daleko siebie tartak, lecz nie można kupic tam drewna. Wszystko co do nich trafia jest obrabiane i wysyłane do Niemiec i do Dani. Jakby mieli mało lasów!!! A może jest to celowo robione by wyniszczyć nasze słowiańskie lasy… Nie mogę na to patrzeć, boli serce i łza się w oku kręci gdy zostaje niszczone coś co tak bardzo kocham :frowning:

Witam; A może tutaj chodzi o wojsko? Może i będzie zbudowana droga, ale dla wojska. Popieram, i jestem przeciw wycinaniu lasu, bez żadnej potrzeby. Trudna walka z Eskimosami, u nich jest inne prawo. Co mogę doradzić, rób co trochę dokumentację, zdjęcia, film, i co tam jeszcze można. Faktycznie wygląda jak pas startowy, dlatego pomyślałem o wojsku. Oni nie koniecznie muszą to firmować, swoją osobą. Może to być tajne, i pod przykrywką. Dziwne czasy idą; Las jest wycięty, więc nie jest czas płakać nad rozlanym mlekiem. Jak coś wybudują, to może wtedy da się coś zrobić; pod jednym warunkiem, nie będą to Eskimosi.

Pozdrawiam. :ugeek:

Coś za szeroka ta karetka.

Przeglądając tę stronę akceptujesz regulamin naszej społeczności.

Jest to prywatna i zastrzeżona przestrzeń dla Suwerenów

Zastrzegamy sobie wszelkie prawa i odrzucamy wszelkie jurysdykcje poza prawem naturalnym. Jeśli reprezentujesz korporację, rząd, prywatną agencję lub inną korporację, lub jeśli Twoją intencją jest zbieranie prywatnych danych i naruszanie prywatności, nie masz pozwolenia na odczyt, zapis lub kopiowanie zawartości tej wiadomości. Wycofaj się natychmiast!

Jednakże, jeżeli popełnisz to naruszenie bez uzyskania indywidualnej, ręcznie napisanej zgody, automatycznie akceptujesz stałą opłatę karną w wysokości €10.000 (dziesięć tysięcy) euro za każdy 1 bit informacji oraz za każde pojedyncze naruszenie, plus wszelkie koszty obsługi i egzekucji należności.

Nie ma miejsca na negocjacje.
Dziękujemy za współpracę!