Wycofujecie pieniądze?

Jak tam? Wycofaliście już pieniądze z banków?Ja dzisiaj dużą część, jutro resztę. Coś może zaczynać się dziać:<LINK_TEXT text=“https://www.money.pl/banki/scenariusz-s … 1457a.html”>https://www.money.pl/banki/scenariusz-szokowy-nbp-w-najgorszym-wypadku-upadna-dwa-banki-6452771150051457a.html</LINK_TEXT>Zwraca tutaj uwagę w tym artykule jedno zdanie:“W scenariuszu skrajnym tylko w dwóch podmiotach wystąpiłyby założone w badaniu przesłanki do braku spłat zobowiązań wobec innych banków, ale w rzeczywistości inne badane banki nie miały ekspozycji na te podmioty”Brzmi fajnie - ale biorąc pod uwagę ze jeśli nastąpi panika, poziom rezerw obowiązkowych jest niewystarczający i gotóweczka szybko się skończy<LINK_TEXT text=“https://eglos.pl/aktualnosci/item/33357 … przeprasza”>https://eglos.pl/aktualnosci/item/33357-bank-przeczolgal-klientke-teraz-przeprasza</LINK_TEXT>Wiemy już, że można z dnia na dzień mieć zablokowane konto. Czyżby testowali reakcję ludzi? Nic się dzieje, w zasadzie żadnej afery nie ma, w mediach niewiele informacji. Co więcej nie chcieli jej wypłacić kasy nawet na miejscu w placówce.<LINK_TEXT text=“https://finanse.wp.pl/awaria-w-idea-ban … 530186881a”>https://finanse.wp.pl/awaria-w-idea-banku-klientom-znikaja-pieniadze-6448127530186881a</LINK_TEXT>Ciekawa awaria - ściągało podwójnie kasę z konta.No i jeszcze nagłe dymisje w Pekao S.A:

<LINK_TEXT text=“https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kolejn … 81925.html”>https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kolejne-dymisje-w-zarzadzie-Banku-Pekao-SA-7781925.html</LINK_TEXT>Jak dołożymy do tego kto został ministrem finansów to wszystko to wygląda dość podejrzanie.Najbardziej zastanawia mnie sprowadzenie złota do Polski.Ciekawy jestem co o tym sądzicie :slight_smile:

Witam; Co do trzymania kasy w banku; to nigdy jej tam nie trzymałem. Nie licząc wpłaconej gotówki, jako przychód. Która zazwyczaj na drugi dzień była, wybierana, zabierana do skarpety. Zostawało tylko tyle co na opłaty haraczu. Dla mafii. Ta kwota i tak była przeznaczona na straty; A trzymanie jakiś innych pieniędzy, to jest olbrzymi znak zapytania? Takie zachowanie jest mało logiczne. Ja pracuję i zarabiam, a ktoś trzyma łapę na mojej, tej, kasie??? Stara zasada; ten kto ma pieniądze w garści, ( fizycznie ). To ten faktycznie ma te pieniądze.

A co do złota; to nie sprowadzono, a podobno kupiono. Dwa miesiące wcześniej taka suma wypłynęła z budżetu. W nieznanym kierunku. Dziwny zbieg okoliczności. Suma która zniknęła, = suma która odpowiada wartości złota??? Pytanie dodatkowe? Gdzie te złoto wylądowało? W jakim mieście? Czyżby było to przekręt na miarę, Amber Gold??? W zasadzie, to mnie nic do tego; Ja i tak w tym udziałów nie mam. Więc odsetek mnie nie wypłacą. To tak mocno na skróty.

Chytrość, bywa zgubna.

Pozdrawiam. :ugeek:

Banki są jakie są, ale warto jednak mieć co nieco na koncie, ale i tak 90% opłat y wpływów staram się przyjmować w gotówce, jak już przychodzi więcej na konto to przelewam od razu na krypto :wink: albo wypłacam jako gotówkę :slight_smile:

Witam; Pytanie zasadnicze? W jakim celu warto mieć pieniądze na koncie? Podaj choć jedną logiczną przyczynę. Pomijam opłaty, haracz, który musisz oddać mafii finansowo – rządzącej. Obcemu bardziej wierzysz? Niż samemu sobie. Czy historia, Ciebie nic nie nauczyła? Pieniądze w Banku; to nie są już twoje pieniądze. Bank tobie je odda, jak będzie miał na to ochotę. Jeśli nie będzie takiej ochoty? To nigdy ich, / pieniędzy /, już nie zobaczysz na oczy.

A krypto waluty służą tylko do płacenia, za szemrane interesy. To nie służy do przechowywania czegokolwiek. To jest przeznaczone tylko do transferu, z pominięciem urzędu finansowego… Przechowujesz w przysłowiowej skarpecie, zamienione na metal, srebro, złoto. Odporne na myszy i pożar.

Tak się dzisiaj przechowuje swój dorobek. Tak się kiedyś, skutecznie przechowywało; I do tej pory nic się nie zmieniło. Jest, tylko gorzej niż było.

Jedno dodatkowe pytanie? O jakich środkach finansowych rozmawiamy? Czy to jest dwa tysiaki? Czy dwieście? Bo przy dwustu, to strata już może zaboleć.

O większych sumach nie dyskutuję; bo ci co je mają? To wiedzą jak i gdzie je przechowywać. Przynajmniej, powinni wiedzieć.

Pozdrawiam. :ugeek:

W banku trzymać tylko drobniaki na obsługę konta jeśli już musisz koniecznie je posiadać - a gotówki brońmy jak NIEPODLEGŁOŚCI bo tow. Kościnski - Polska język - trudna język - i tak nas będzie chciał wydymać . Jak najwięcej w gotówce bo i tak w bankach teraz dają takie oprocentowanie że szkoda gadać więc wszelkiego rodzaju akcje typu Szybka kasa szybki zarobek na lokacie - to wiecej niż pewne że to kolejny porzekret w stylu Amber Gold…

Warto też się zastanowić co zrobić z wypłaconą gotówką? Gotówka będzie teraz mocno tracić bo banki centralne drukują na potęgę.

Witam; Pytanie jest proste. Tylko o jaka sumę chodzi? 100-zł, - 1000-zł, - 10,000-zł, zabezpieczamy naszą większa sumę pieniędzy. / chodzi o nasz portfel /. Do pewnego stopnia srebro, powyżej złoto. Chodzi o pieniądze których nie będziemy używali za tydzień na zakupy. One będą leżały na kupce. Czekały na kryzys, który nadejdzie. Jest to metoda wypracowana, po przez historię. To nie jest coś nowego, to się powtarza cyklicznie.; To zawsze było dobre, dlaczego teraz miało by być inaczej? Zasada Nr. 1-, kasę trzymamy w domu, a nie w banku. Bank jest obcym ciałem, na który nie mamy żadnego wpływu.Pozdrawiam. :ugeek:

A pytanko w czym zamierzacie zabezpieczyć kaskę przed inflacją i kryzysem - złoto, diamenty inwestycyjne czy może np. USD ??

Przeglądając tę stronę akceptujesz regulamin naszej społeczności.

Jest to prywatna i zastrzeżona przestrzeń dla Suwerenów

Zastrzegamy sobie wszelkie prawa i odrzucamy wszelkie jurysdykcje poza prawem naturalnym. Jeśli reprezentujesz korporację, rząd, prywatną agencję lub inną korporację, lub jeśli Twoją intencją jest zbieranie prywatnych danych i naruszanie prywatności, nie masz pozwolenia na odczyt, zapis lub kopiowanie zawartości tej wiadomości. Wycofaj się natychmiast!

Jednakże, jeżeli popełnisz to naruszenie bez uzyskania indywidualnej, ręcznie napisanej zgody, automatycznie akceptujesz stałą opłatę karną w wysokości €10.000 (dziesięć tysięcy) euro za każdy 1 bit informacji oraz za każde pojedyncze naruszenie, plus wszelkie koszty obsługi i egzekucji należności.

Nie ma miejsca na negocjacje.
Dziękujemy za współpracę!