Wyciek przeszło 100 mil. rekordów danych.

Wyciek przeszło 100 milionów rekordów danych: e-maile, telefony, inne dane kontaktowe. W wycieku trochę ludzi z Polski

2020.05.18. Przedruk z Sekuraka.

: oglądaj sekurakowe live-streamy o bezpieczeństwie IT.Troy Hunt poinformował ostatnio o tajemniczym wycieku o kryptonimie „db8151dd”. Rekordy dostarczył serwis Dehashed. Na początku nie bardzo było wiadomo skąd pochodzą te dane. Jednak po paru dniach okazało się że źródłem jest firma, czy appka Covve:.

Czyli tworzysz sobie bazę kontaktów na telefonie, można to nawet traktować jako zaawansowany CRM. Dane twoich kontaktów lądują (świadomie, bądź nie) w cloudzie i… boom mamy wyciek. Co ciekawe, same wycieknięte osoby mogły nawet nie zakładać konta w Covve.

Czy mój e-mail i inne dane wyciekły w ten sposób, można to sprawdzić na serwisie https://haveibeenpwned.com/

.

Co można powiedzieć na ten temat? Chyba już nie za wiele. Jak zwykle człowiek zawinił, a Cygana powiesili. Czy można zmienić ten stan rzeczy? Można, a nawet Trzeba. To tylko od nas zależy, co robimy? Ktoś kiedyś, powiedział; Aby “WŁĄCZYĆ MYŚLENIE”

Pozdrawiam.

:ugeek:

Przeglądając tę stronę akceptujesz regulamin naszej społeczności.

Jest to prywatna i zastrzeżona przestrzeń dla Suwerenów

Zastrzegamy sobie wszelkie prawa i odrzucamy wszelkie jurysdykcje poza prawem naturalnym. Jeśli reprezentujesz korporację, rząd, prywatną agencję lub inną korporację, lub jeśli Twoją intencją jest zbieranie prywatnych danych i naruszanie prywatności, nie masz pozwolenia na odczyt, zapis lub kopiowanie zawartości tej wiadomości. Wycofaj się natychmiast!

Jednakże, jeżeli popełnisz to naruszenie bez uzyskania indywidualnej, ręcznie napisanej zgody, automatycznie akceptujesz stałą opłatę karną w wysokości €10.000 (dziesięć tysięcy) euro za każdy 1 bit informacji oraz za każde pojedyncze naruszenie, plus wszelkie koszty obsługi i egzekucji należności.

Nie ma miejsca na negocjacje.
Dziękujemy za współpracę!