Właściwości prozdrowotne roślin.

TOPINAMBUR - czyli słonecznik bulwiasty,

Zapomniane superwarzywo.

• ułatwia trawienie,

-wzmacnia serce,

-wspomaga odchudzanie,

-obniża cholesterol,

-zawiera żelazo i potas.

Nadaje się dla osób na diecie cukrzycowej.

Ma niski indeks glikemiczny a zawarta w nim INULINA pomaga utrzymać poziom cukru we krwi na właściwym poziomie.

Duża zawartość pektyn i błonnika sprawia ,że bulwa ta silnie odtruwa organizm.

SIEMIE LNIANE

-błonnik poprawia przemianę materii i oczyszcza jelita z resztek pokarmowych,zwalcza nadwagę,cellulit.

Posiada kwas Omega3, omega6

Witaminy B1,B2, C i E ,kwas foliowy ,magnez ,mangan ,cynk, żelazo, potas ,fosfor

Działa przeciwnowotworowo.

Obniza poziom cukru we krwi pomaga przy wrzodach żołądka,zapaleniu cewki moczowej czy hemoroidach.

KOKTAJL LECZNICZY

*TRZY ŁYŻKI STOLOWE SIEMIENIA LNIANEGO

*JEDEN LITR WRZĄCEJ WODY

ZAGOTOWUJEMY LITR WODY Z SIEMIENIEM LNIANYM.

*WYPIJAMY 150ML NAPOJU 3,4 RAZY DZIENNIE NA PÓŁ GODZINY PRZED KAŻDYM POSIŁKIEM.

10 DNI I 10 DNI PRZERWY

MNISZEK LEKARSKI

Bogaty w witaminę A,C,E I K oraz minerały takie jak miedź ,fosfor,potas, żelazo,wapń,sód i magnez.

Mniszki są szeroko wykorzystywane w leczeniu zaburzeń wątroby ,nerek ,woreczka żółciowego i sledziony,pomaga w redukowaniu poziomu cukru u cukrzyków.

Jedzenie mniszka stymuluje także produkcję żółci i wspomaga procesy trawienne.

Mięta

• uczestniczy w regulacji pracy wątroby ,w rozluznieniu organizmu oraz w poprawie nastroju

-antidotum na problemy zoladkowe,drazliwosc przewodu pokarmowego ,wzdęcia i poranne mdłości( uwalnia głowę ,wspiera gardło ,oczyszcza krew i uspokaja zoladek.Korzystnie wpływa też na działanie dróg oddechowych.

Mięta zawiera olejek eteryczny wsklad którego wchodzą flawonidy ,gorycze ,karoten ,witaminy A i C, rutyna ,garbniki oraz mentol.

BAZYLIA - BASILICUM (królewski).

Poprawia smak - jako zioło leczy ;

Wywodzi się z obszarów afrykańskich i azjatyckich .

Nasiona siać w marcu , a zbiory w lipcu .

Właściwościami :

※ wzmacniające. ※ przeciwbólowe

※przeciwzapalne. ※antybakteryjne

※ściągając ※ pobudzające

※relaksujące. ※przeciwgoraczkowe

BAZYLIA W MEDYCYNIE

1, Bóle - reumatyzm (obrzęk stawów).

2.Eliminacja stresu , (zucie liści ).

3.Usuwanie negatywnych zmian skórnych.

4. Problemy z widzeniem (Wit.A)

5 .Kaszel

6. Wzmocnienie organizmu podczas kąpieli.

7. Bazylia walczy ze wzdeciami .Przywraca równowagę trawienna , oczyszcza nerki.

Bazylia wyostrza zmysły ,pamięć , zmniejsza poziom cholesterolu neutralizuje ukąszenia owadów.

NATKA PIETRUSZKI

Wapń , magnez , potas (krążenie krwi )

Żelazo ( anemia ).

Zawiera kilka razy więcej witaminy C niż owoce cytrusowe i jest jednym z najbogatszych źródeł prowitaminy A ,chlorofilu , wapnia , sodu , magnezu i żelaza .

Wspomaga leczenie dróg moczowych i kamicy nerkowej .Działa przeciwnowotworowo i zapobiega anemii.

Dzienne zapotrzebowanie na witaminę C zaspokaja jedna łyżka stołowa pietruszki

Pietruszka odświeża oddech i maskuje nieprzyjemny zapach np. czosnku.

Wywar z pietruszki polecany jest na problemy z pecherzem prostaty i nerkami (moczopedne).

Położona natka pietruszki na ranę działa kojąco.!!!

BABKA LANCETOWATA

• oczyszcza krew , płuca i żołądek ;

Można zrobić napar (1 czubata łyżeczka listków zalać 1/4 litra wody , a także oklady z rozdrobnionych liści lub syrop.
  • środek ratunkowy po uzadleniu pszczoły. osy oraz lagodzacym oparzenie pokrzywa.

Na gardło i na trawienie.

Liście babki zawierają dużo śluzu .

ŚLUZ jest substancją, która po zmieszaniu z wodą gestnieje i nabiera konsystencji galaretki ( także prawoslaz ,malwa czy ogorecznik );

W żołądku i jelitach wywołuje efekt nawilżenia.

Bardzo ułatwia trawienie i przynosi ulgę w zaparciach.

Drogi Tomko

Każda roślina ma dwie strony medalu i stosowanie ich wymaga wiedzy jak je do użycia przygotować. Witaminy i minerały z roślim w przeważającej liczbie musimy przekonwertować do przysfajalnej formy.

Pozdrawiam

Ja pije korzeń mniszka.Z firmy Dary Natury.Uważam że maja dobrej jakośći zioła. Także z mojej strony mogę polecić.

Witam. Moe ktoś polecić ksiązke zielarską, zielnik który jest warty uwagi? Jest wiele współczesnych ale nie mam zaufania. Najlepiej taki który przechodzi z pokolenia na pokolenie. Może być kopia bo najważniejsza jest tresć.

Ja mam 3 książki o ziołach. W jednej przeczytałem że nalewki z owocu bzu czarnego są trujące :lol:

Jadwiga Górnicka - tą Panią mogę polecić w 100% APTEKA NATURY Recepty na zdrowie

Mam 3 Tomy, książki rzeczowe o ziołach, o dolegliwościach, chorobach jak leczyć naturalnymi lekarstwami

Są to książki z 92 93 roku

O ziołach sympatyczna Pani Basia.

https://youtu.be/2-0HUV-Y0o0

Kontynuacja

https://youtu.be/uVh3nElJIxw

Przeglądając tę stronę akceptujesz regulamin naszej społeczności.

Jest to prywatna i zastrzeżona przestrzeń dla Suwerenów

Zastrzegamy sobie wszelkie prawa i odrzucamy wszelkie jurysdykcje poza prawem naturalnym. Jeśli reprezentujesz korporację, rząd, prywatną agencję lub inną korporację, lub jeśli Twoją intencją jest zbieranie prywatnych danych i naruszanie prywatności, nie masz pozwolenia na odczyt, zapis lub kopiowanie zawartości tej wiadomości. Wycofaj się natychmiast!

Jednakże, jeżeli popełnisz to naruszenie bez uzyskania indywidualnej, ręcznie napisanej zgody, automatycznie akceptujesz stałą opłatę karną w wysokości €10.000 (dziesięć tysięcy) euro za każdy 1 bit informacji oraz za każde pojedyncze naruszenie, plus wszelkie koszty obsługi i egzekucji należności.

Nie ma miejsca na negocjacje.
Dziękujemy za współpracę!