Właściwości prozdrowotne roślin.

TOPINAMBUR - czyli słonecznik bulwiasty,

Zapomniane superwarzywo.


  • ułatwia trawienie,

    -wzmacnia serce,

    -wspomaga odchudzanie,

    -obniża cholesterol,

    -zawiera żelazo i potas.

    Nadaje się dla osób na diecie cukrzycowej.

    Ma niski indeks glikemiczny a zawarta w nim INULINA pomaga utrzymać poziom cukru we krwi na właściwym poziomie.

    Duża zawartość pektyn i błonnika sprawia ,że bulwa ta silnie odtruwa organizm.

SIEMIE LNIANE

-błonnik poprawia przemianę materii i oczyszcza jelita z resztek pokarmowych,zwalcza nadwagę,cellulit.

Posiada kwas Omega3, omega6

Witaminy B1,B2, C i E ,kwas foliowy ,magnez ,mangan ,cynk, żelazo, potas ,fosfor

Działa przeciwnowotworowo.

Obniza poziom cukru we krwi pomaga przy wrzodach żołądka,zapaleniu cewki moczowej czy hemoroidach.



KOKTAJL LECZNICZY



*TRZY ŁYŻKI STOLOWE SIEMIENIA LNIANEGO

*JEDEN LITR WRZĄCEJ WODY

ZAGOTOWUJEMY LITR WODY Z SIEMIENIEM LNIANYM.

*WYPIJAMY 150ML NAPOJU 3,4 RAZY DZIENNIE NA PÓŁ GODZINY PRZED KAŻDYM POSIŁKIEM.



10 DNI I 10 DNI PRZERWY

MNISZEK LEKARSKI



Bogaty w witaminę A,C,E I K oraz minerały takie jak miedź ,fosfor,potas, żelazo,wapń,sód i magnez.



Mniszki są szeroko wykorzystywane w leczeniu zaburzeń wątroby ,nerek ,woreczka żółciowego i sledziony,pomaga w redukowaniu poziomu cukru u cukrzyków.

Jedzenie mniszka stymuluje także produkcję żółci i wspomaga procesy trawienne.

Mięta


  • uczestniczy w regulacji pracy wątroby ,w rozluznieniu organizmu oraz w poprawie nastroju

    -antidotum na problemy zoladkowe,drazliwosc przewodu pokarmowego ,wzdęcia i poranne mdłości( uwalnia głowę ,wspiera gardło ,oczyszcza krew i uspokaja zoladek.Korzystnie wpływa też na działanie dróg oddechowych.

    Mięta zawiera olejek eteryczny wsklad którego wchodzą flawonidy ,gorycze ,karoten ,witaminy A i C, rutyna ,garbniki oraz mentol.

BAZYLIA - BASILICUM (królewski).



Poprawia smak - jako zioło leczy ;

Wywodzi się z obszarów afrykańskich i azjatyckich .

Nasiona siać w marcu , a zbiory w lipcu .



Właściwościami :



※ wzmacniające. ※ przeciwbólowe

※przeciwzapalne. ※antybakteryjne

※ściągając ※ pobudzające

※relaksujące. ※przeciwgoraczkowe



BAZYLIA W MEDYCYNIE



1, Bóle - reumatyzm (obrzęk stawów).

2.Eliminacja stresu , (zucie liści ).

3.Usuwanie negatywnych zmian skórnych.

4. Problemy z widzeniem (Wit.A)

5 .Kaszel

6. Wzmocnienie organizmu podczas kąpieli.

7. Bazylia walczy ze wzdeciami .Przywraca równowagę trawienna , oczyszcza nerki.



Bazylia wyostrza zmysły ,pamięć , zmniejsza poziom cholesterolu neutralizuje ukąszenia owadów.

NATKA PIETRUSZKI



Wapń , magnez , potas (krążenie krwi )

Żelazo ( anemia ).



Zawiera kilka razy więcej witaminy C niż owoce cytrusowe i jest jednym z najbogatszych źródeł prowitaminy A ,chlorofilu , wapnia , sodu , magnezu i żelaza .

Wspomaga leczenie dróg moczowych i kamicy nerkowej .Działa przeciwnowotworowo i zapobiega anemii.

Dzienne zapotrzebowanie na witaminę C zaspokaja jedna łyżka stołowa pietruszki

Pietruszka odświeża oddech i maskuje nieprzyjemny zapach np. czosnku.



Wywar z pietruszki polecany jest na problemy z pecherzem prostaty i nerkami (moczopedne).



Położona natka pietruszki na ranę działa kojąco.!!!

BABKA LANCETOWATA


  • oczyszcza krew , płuca i żołądek ;

    Można zrobić napar (1 czubata łyżeczka listków zalać 1/4 litra wody , a także oklady z rozdrobnionych liści lub syrop.
  • środek ratunkowy po uzadleniu pszczoły. osy oraz lagodzacym oparzenie pokrzywa.

    Na gardło i na trawienie.

    Liście babki zawierają dużo śluzu .

    ŚLUZ jest substancją, która po zmieszaniu z wodą gestnieje i nabiera konsystencji galaretki ( także prawoslaz ,malwa czy ogorecznik );

    W żołądku i jelitach wywołuje efekt nawilżenia.

    Bardzo ułatwia trawienie i przynosi ulgę w zaparciach.

Drogi Tomko

Każda roślina ma dwie strony medalu i stosowanie ich wymaga wiedzy jak je do użycia przygotować. Witaminy i minerały z roślim w przeważającej liczbie musimy przekonwertować do przysfajalnej formy.



Pozdrawiam

Ja pije korzeń mniszka.Z firmy Dary Natury.Uważam że maja dobrej jakośći zioła. Także z mojej strony mogę polecić.

Witam. Moe ktoś polecić ksiązke zielarską, zielnik który jest warty uwagi? Jest wiele współczesnych ale nie mam zaufania. Najlepiej taki który przechodzi z pokolenia na pokolenie. Może być kopia bo najważniejsza jest tresć.

Ja mam 3 książki o ziołach. W jednej przeczytałem że nalewki z owocu bzu czarnego są trujące :lol:



Jadwiga Górnicka - tą Panią mogę polecić w 100% APTEKA NATURY Recepty na zdrowie



Mam 3 Tomy, książki rzeczowe o ziołach, o dolegliwościach, chorobach jak leczyć naturalnymi lekarstwami



Są to książki z 92 93 roku

O ziołach sympatyczna Pani Basia.



https://youtu.be/2-0HUV-Y0o0

Kontynuacja



https://youtu.be/uVh3nElJIxw

Kochani :revolving_hearts:
Polecam otrzymany od @Kryspin materiał po moim szybkim przetłumaczeniu - wszystkim @all pytającym o ANTIDOTUM na przypuszczalną reemisję tzw. “białek wypustkowych / kolcowych” od “zaszczepionych” na zdrowych i niezaszczepionych :
https://akademiasuwerena.org/2021/05/suramina-to-moze-byc-proste-antidotum-na-przenoszenie-sie-bialek-z-ludzi-zaszczepionych-na-niezaszczepionych-suramina-zawarta-w-iglach-sosny/
Każdy sposób który, jest opisany jako skuteczny może być dobry :-). Może to ktoś z nas już na coś stosował?