TV Licence w UK - Co zrobić, żeby się odczepili?

Slyszalem, że jest jakiś wzór e-maila, żeby skutecznie przestali przysyłać te listy grożące konsekwencjami niepłacenia tego i swojego oficera z wizytami domowymi. Napisałem im jakiś czas temu, że nie mam z nimi żadnego kontraktu i nie chce żadnych od nich kontaktów, to przestali tylko adresować listy z imienia i nazwiska i wysyłają (oficera też) jako do “The Legal Occupier” na mój adres. Co dokładnie trzeba im napisać, żeby się skutecznie odczepili i przestali przysyłać cokolwiek i wysyłać kogokolwiek?





Ps. Mak76, odezwij się do mnie poprzez wiadomość prywatną.

W moim przypadku zadziałało perfekcyjnie. Po pierwszej wizycie smutnego pana pod naszymi drzwiami wysłaliśmy list o treści dokładnie jak w załączniku. Po około 3 tygodniach otrzymaliśmy pismo mniej lub więcej podobnej treści:

Do oglądania tv zalicza się takie telewizje jak np. netflix itp.

Dzieki. A listów tez nie przysylaja juz, czy tylko pracownika?

Od momentu otrzymania odpowiedzi, czyli chyba od grudnia zeszłego roku jest cisza.

Nic nie przysyłają i nie nachodzą.



Podczas pierwszego najścia ich przedstawiciel usłyszał, że:

  • mamy tv, ale nie jest podłączony do anteny itp.;
  • bez nakazu sądu nie przekroczy progu;



    Przed odejściem poinformował, że przez net możemy wypełnić formę, ale on i tak będzie musiał tu wrócić jeśli dostanie takie wytyczne.



    Po rejestracji i odpowiedzi na kilkanaście debilnych pytań przyszło albo pismo, albo jakaś ulotka.

    Po tym poszło pismo do nich. Później raz tylko odpowiedź w postaci listu z czymś na rodzaj przeprosin o którym piszę na początku



    Postaram się odszukać wszystko, co przysłali…

[attachment=0]tv-licensing-letter.jpg[/attachment]

Super, gratuluje! Wysłałeś im ten wzór pisma listownie czy e-mailem? Czy cos tam Twoim zdaniem mozna dopisac zeby sie upewnic, ze nie beda tez nic przysyłać listownie, zadnych wezwań, grozb i zapytań, czy moze jest to “wliczone” w to co juz wyslales?

Pismo wysłałem za potwierdzeniem odbioru, dokładnie w takiej formie jak w załączonym pliku bez modyfikacji tekstu.

Nie widzę sensu dopisywania niczego.

Wysłałem to na maila (ten adres z Twojego listu) z moim numerem referencyjnym, adresem, imieniem i nazwiskiem i dostałem odpowiedź…

Tego się nie spodziewałem… Co z tym dalej zrobić?

Nie jestem w stanie dać jakiejkolwiek sensownej odpowiedzi. Jeśli oglądasz TV i wpisujesz się w ramki ich wymagań - przepisów to zapłać. Jeśli nie, to odpraw z kwitkiem ich przedstawiciela i czekaj aż przyjdą z nakazem.



Jeśli do mnie przyjdą kiedykolwiek, to nie wpuszczę bez nakazu i nie będzie dyskusji.

Aeon Podłącz telewizor do komputera i wykorzystuj go jako monitor. W internecie masz już darmową telewizję. masz link: https://pilot.wp.pl/tv#tvp-1-hd Jak przyjadą z przyrządami do wykrywania sygnału telewizyjnego to nic nie wykryją. Pamiętaj tylko by odłączyć antenę. Zgodnie z polskim prawem komputer nie jest odbiornikiem telewizyjnym, nie wiem jak prawo w Anglii tą kwestie reguluje. Możesz w ten sposób śmiało obejść przepisy.

Dziękuję, ale chodzi mi o załatwienie ich dla zasady, żeby przestali przysyłać listy (nawet bez adresata) i swojego wizytatora.

Wywalaj wszystko do kosza nie czytając tego chłamu. U mnie w bloku po tygodniu skrzynka pocztowa jest pełna śmieci, lecz się przyzwyczaiłem do tego i sortuje zawsze pocztę. Jeśli oni nie mają żadnych narzędzi prawnych by wymusić od ciebie pieniądze, to mogą sobie pisać dalej. Jeśli już bardzo ci to przeszkadza, to można jeszcze spowodować że zostaną zarzuceni ogromną ilością listów i nie będą nadążać z ich przeglądaniem. Lecz to jest złośliwy sposób, by pozbyć się intruza, bo oni nie przestaną ci tego przysyłać, chyba że przestanie im się to opłacać. W tym wypadku nie widzę innego sposobu jak szantaż, lecz polecał bym jednak odpuścić, bo nie warto tracić czasu na zajmowanie się tym.

Dziekuje za Twoja opinie i rade. Nie zaprzata mi to glowy, ale chetnie bym sie dowiedzial jak sobie z nimi skutecznie poradzic, zeby sobie nawet przecwiczyc tą wiedze i umiejetnosci na przyszlosc.

Ten sposób będzie wymagał czasu, więc musisz poświecić swój czas, oraz nie wielkich nakładów finansowych, więc sam oceń czy warto się za to brać. Jak chcesz im narobić kłopotów, to szukaj ich słabych punktów. Jeśli oni lubią straszyć zawiadomieniami, to wykorzystaj to przeciwko nim, skieruj ich atak przeciwko innym. Masz przecież do dyspozycji Photoshopa więc ze skanuj ich podpisy i pieczątki, i wysyłaj zawiadomienia do innych odbiorców którzy płacą, tylko że w ich imieniu. Ma to wyglądać tak identycznie jak by to oni na prawdę wysyłali, tylko wcześniej musisz spisać adresy odbiorców wystarczy numer domu i mieszkania. Piszesz pismo podszywając się pod tą firmę i straszysz ludzi że mają duży dług w stosunku do tej firmy i jeśli nie zapłacą zaległości w przeciągu 7 dni, to następnym razem dostaną przed sądowe zawiadomienie. Adres korespondencyjny zwrotny ma być taki jak jest na prawdę do nich, lecz telefon musi być fałszywy najlepiej nie istniejący, by ci ludzie nie mogli się dodzwonić do tej firmy w celu wyjaśnienia i przyjeżdżali by bezpośrednio do nich do biura z pismem które dostali i z awanturą. Będą też tacy co od razu założą im sprawę, bo jeśli ktoś ma wszystkie zaświadczenia że płacił to tak zrobi. Dużo takich ludzi jest którzy w ten sposób załatwiają sprawę. Jak dziennie przyjdzie im ze 20 lub 30 osób z awanturą, i z 5 pozwów przyjdzie, to im się odechce. Tylko nie rób tego na swoim komputerze i nie na swojej drukarce, by nie mogli udowodnić tobie że to twoja sprawka. Po 2 tygodniach wysyłania podrobionych listów wyślij im anonim że mają przestać wysyłać zawiadomienia wszystkim osobą które im nie płacą abonamentu rok wstecz od dzisiejszej daty, czyli daty przysłania anonimu, inaczej będziesz kontynuował to co do tej pory robiłeś. Tym sposobem będzie wielu podejrzanych, bo przez rok trochę się ich nazbierało. Rób tak by się nie wydało że to ty w ich imieniu to wysyłasz. Będą mieli wybór odpuścić czy szarpać się dalej z niezadowolonymi klientami.

Nie chcę nikomu wyrządzać szkody ani okłamywać.

Aeon ok. chciałeś znać sposób to ci go przedstawiłem. Takie są efekty uboczne planu, gdzie drwa rąbią tam wióry lecą.

I jak sprawa się rozwiązała? :slight_smile:



Sposób Krzysztofa nakłania do oszustwa, nie polecam tego sposobu działania.

Nadal przysyłają. Jedyny sukces to, że zmienili adresata z imienia i nazwiska na “To the legal occupier”, czyli do nikogo :slight_smile: Na trudne maile w ogole nie odpisują.

Czyli sukces po naszej stronie tj. suwerennych? :slight_smile:

Na YT jest wiele tutoriali dlaczego nie trzeba placic TV Licence. Zreszta mozesz ogladac TV, byle nie na zywo, czyli kilka sekune opoznienia. Ktos jeszcze oglada TV :smiley:



Pamietam jak kiedys dali mi mandat przy Tesco czy jakims innym sklepie. Na poczatku troche sie zmartwilem, ale po dobrym sprawdzeniu tematu okazalo sie, ze oni tylko probuja szczesca :slight_smile: To byl teren prywatny i nie bylo mozliwosci egzekucji, z Councilem co innego z tego co pamietam.



Badajcie tematy na stronach lokalsow, tam tez jest wielu miejscowych suwerenow.



Zdrowia.