SZCZEPIENIA - WSZYSTKO O SZCZEPIENIACH, JAK UNIKNĄĆ, JAKIE MAMY PRAWA?

Witam! Przeglądałem forum Ariów w poszukiwaniu informacji nt. szczepień i byłem bardzo zdziwiony, że tak bardzo mało informacji (prawie wcale) nie ma na ten temat. Na temat wg. mnie bardzo ważny. Tyle się mówi w przestrzeni Ariów na temat NWO, szczepień, kontroli społeczeństwa itp., że byłem przekonany iż znajde na tym forum dobrze udokumentowane, świetnie merytoryczne, rzetelne prawnie informacje nt. szczepień. Sam Marcin Vam tyle mówił o szczepianiach. A tu proszę bardzo NIC.



Apeluje w związku z powyższych do was abyśmy połączyli swoją wiedzę i podjeli bardzo rzeczowo temat szczepień. Przesyłajcie materiały, linki, opisujcie swoje historie i doświadczenia w tym temacie, proszę prawników o konkretne porady prawne jak ominąć system. Piszcie jak to jest w innych krajach. Wymieniajmy się poglądami, doświadczeniami i wiedzą w tym zakresie. Ratujmy nasze dzieci.



Moje pytania do was:


  1. Gdzie w znajdę internecie merytorycznie dobrze sporządzone inforamcje nt. szczepień?
  2. Jakie zasotowałeś/łaś strategie, metody uniknięcia szczepień i czy się powiodły?
  3. Na jakie trudności natrafiłeś/łaś podczas drogi do niezaszczepienia dziecka?
  4. Czy masz w tym temacie doświadczenie i możesz sie z nami podzielić?
  5. Czy jest jakaś jedna skuteczna strategia / metoda prowadząca krok po kroku do niezaszczepienia dziecka?
  6. Jakie są moje prawa w tym temacie? Gdzie szukać swoich praw, na jakie artykuły sie powoływać?

1. StopNop ale ostrożnie, Ula Tomicka - mistrzyni świata, psycholog, praktyk, rodzic. Do znalezienia na YT i na FB grupa “Nie szczepimy aspekty prawne”, informator NFZ: zrozumieć prawa pacjenta - poszukaj, do znalezienia.

2. Napisz pismo do SunEpid - Proszę o sprecyzowanie jak dokładnie wygląda mój obowiązek jako rodzica względem szczepień? - odpiszą zgodnie z prawdą, że masz iść na badanie kwalifikacyjne (tu kończy się Twój obowiązek). Umawiasz się, poznajesz dokładnie prawa pacjenta, ustawę o ch. zakaźnych, ustawę o zawodzie lekarza etc. Lekarz musi wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Badanie nagrywasz, nikomu nie pokazujesz. Na sam koniec mówisz “Jeśli nie potrafi Pan/Pani wykonać swoich obowiązków należycie, nie narażając życia i zdrowia mojego dziecka - nie jestem w stanie wyrazić świadomej zgody. Jeśli to wszystko, to do widzenia.”

3. Jedynie psychologiczne. Prawda jest po Twojej stronie a strach to kwestia autorytetu i tresury jaką przeszliśmy. Polecam poczytać np. o eksperymencie Milgrama.

4. Oczywiście, jestem rodzicem, służę pomocą.

5. j.w.

6. informator NFZ o którym wspomniałem wcześniej to bardzo fajna dawka informacji o prawach pacjenta, warto też wiedzieć co mówi producent w CHPL produktów leczniczych, niedawny list do lekarzy napisany przez GIS i Przewodniczącego Naczelnej Izby Lekarskiej.



Na sam koniec odpisujesz do SunEpid zgodnie z prawdą, że lekarz nie dopełnił swoich obowiązków i że wnosisz o ukaranie go za uchylanie się od obowiązku szczepień i że nigdzie nie będziesz szukał kogoś kto to zrobi prawidłowo - Ty obowiązek spełniłeś, masz dowód, który wykorzystasz w ew. postępowaniu sądowym.



Wszystko jest w podręczniku, który można nabyć u p. Uli Tomickiej np. kontaktując się z nią przez MSG.



AIKIDO - baw się dobrze, oddech, uśmiech, rzeczowa rozmowa, nie wyżywaj się na lekarzu - on jest tylko trybikiem. Jest UKE, za którego także odpowiadasz. Nie czyń krzywdy.



Nie jestem biegły w edytorach dźwięku, ale moja rozmowa jest fajnym przykładem jak to zrobić. Jeśli może mi ktoś podpowiedzieć jak zmienić głos i wymazać dane wrażliwe - proszę o kontakt.



Wszystkiego co najlepsze!

Jak się wypisać z przychodni lekarskiej? Szukalem w necie ale odziwo nie ma żadnych porad i ogólnie mało info w tym temacie. Zważywszy na to co się teraz dzieje i co powiedział oficjalnie (pseudo) minister (niewiadomo dlaczego zwany) zdrowia to czas zacząć bronić się i zacząć działać.


  1. Jak sie wypisać z przychodzi lekarskiej?
  2. Jakie niesie ze sobą ryzyka/konsekwencje wypisanie z przychodni?
  3. Czy przynależenie do przychodni jest prawnie nakazane?
  4. Czytałem gdzieś kiedyś, że jak sie wypisuje z przychodni podając za powód przeprowadzkę, to trzeba w tym wniosku wpisać adres przeprowadzki. Czy to prawda, jak to ominąć?
  5. Czy jest na tym forum jakiś lekarz?

W myśl obecnie obowiązujących regulacji prawnych i norm deontologicznych, wykonanie jakiejkolwiek interwencji medycznej (udzielenie świadczenia zdrowotnego) wymaga zgody osoby uprawnionej. O takiej konieczności stanowi choćby art. 16 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (Dz. U. z 2009 r. Nr 52, poz. 417, z późn. zm.), który brzmi: “Pacjent ma prawo do wyrażenia zgody na udzielenie określonych świadczeń zdrowotnych lub odmowy takiej zgody.” Od strony obowiązku lekarza konieczność uzyskania zgody pacjenta (lub innej osoby uprawnionej)



art. 4 ust. 1 ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, który stanowi, że “w razie zawinionego naruszenia praw pacjenta sąd może przyznać poszkodowanemu odpowiednią sumę tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę na podstawie art. 448 Kodeksu cywilnego.” Wykonanie zaś zabiegu szczepień bez zgody uprawnionego jest naruszeniem prawa pacjenta.

Z punktu widzenia prawa karnego do kwestii tej odnosi się art. 192 Kodeksu karnego, który opisuje przestępstwo polegające na wykonaniu zabiegu bez zgody pacjenta (odpowiednio jego rodziców). Za czyn ten grozi alternatywnie grzywna (do 1 080 000 zł), kara ograniczenia wolności do roku albo kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Międzynarodowa taryfa odszkodowawcza:

2. Groźba użycia środków przymusu – w zależności od indywidualnego przypadku: 3.000 € ryczałt, 10. 000 € ryczałt

17. Dyskryminacja, przymus lub rasizm każdy przypadek: 100.000 € ryczałt, 500.0000 € ryczałt

35. Wtargnięcie do mieszkania i przynależnych pomieszczeń, bez wyraźnej i dobrowolnej zgody: €100.000 ryczałt, €1.000.000 ryczałt

36. Bezpośrednia przemoc fizyczna ( indywidualne działania, ciągnięcie, popychanie, uderzanie, wiązanie, kneblowanie, zakładanie kajdanek itp, następstwa powstałe na wskutek ataku i poszczególnych działań) : 75.000 € każdy przypadek, 500.000 € każdy każdy przypadek

47. Łamanie praw człowieka – naruszenie godności ludzkiej, wbrew rezolucji ONZ 217 A i / lub Europejskiej Konwencji Praw Człowieka (EMRK) : € 150.000 ryczałt, € 500.000 ryczałt

Hit dnia

Trump zniósł obowiązek szczepień w USA :grin::+1:t4::ok_hand:t4:

<LINK_TEXT text=“https://snap4face.com/trump-schafft-imp … en-usa-ab/”>https://snap4face.com/trump-schafft-impfpflicht-in-den-usa-ab/</LINK_TEXT>

Rady także dla Lekarzy …

https://robertbrzoza.pl/post/jak-uniknac-szczepien

U nas za to przywrócili szczepienia od 17 kwietnia. Najwidoczniej pieniążki się nie zgadzały więc kolanowirus, którego nikt nie może namierzyć nie jest przeciwwskazaniem. Swoją drogą jak myślicie, czy ten obecnie ukrywający się wirus może być argumentem do przynajmniej opóźnienia szczepienia u dziecka jako przeciwwskazanie?

No tak, ale link do strony jaki podałeś nie wzbudza we mnie żadnej wiarygodności - “snap4face” :slight_smile: Także czekam na oficjalną informacje w tej sprawie a to raczej lepiej traktować jako fake news.

1. Gdzie w znajdę internecie merytorycznie dobrze sporządzone inforamcje nt. szczepień?

najlepiej wysluchaj calej serii filmow Jurka Zieby na temat szczepionek i szczepien.



2. Jakie zasotowałeś/łaś strategie, metody uniknięcia szczepień i czy się powiodły?

najlepiej idz z dzieckiem do neurologa i naklam, ze podejrzewasz, ze ma napiecie miesniowe lub zwitczenie, bo podczas porodu stracilo tetno i teraz czesto placze, napina sie itp. jak stwierdzi ze wszystko jest ok - idz do nastepnego i powtorka.



3. Na jakie trudności natrafiłeś/łaś podczas drogi do niezaszczepienia dziecka?

poki co zadnych, ale trzeba miec wiedze i manipulowac lekarzem.



4. Czy masz w tym temacie doświadczenie i możesz sie z nami podzielić?

moge, zapraszam na Riot - daj znac, umowimy sie i mozemy pogadac



5. Czy jest jakaś jedna skuteczna strategia / metoda prowadząca krok po kroku do niezaszczepienia dziecka?

nie sadze, kazda sytuacja jest inna.



6. Jakie są moje prawa w tym temacie? Gdzie szukać swoich praw, na jakie artykuły sie powoływać?

Jerzy Zieba - jak wysluchasz jego serii, to mysle, ze duzo rzeczy ci sie pouklada.



generalnie nie ma co isc na zwarcie z lekarzem czy sanepidem. lepiej zaslaniac sie ze dziecko podziebione, cos ostatnio markotne, ma problemy neurologiczne etc.

@chrzszczy dziękuję za odpowiedź. CZy twoje dziecko jest już w wieku przedszkolnym? Zastanawia mnie jak to wygląda w praktyce gdy pośle się dziecko do przedszkola czy podstawówki bez tych szczepień? W Warszawie prezydent Trzaskowski jasno powiedział ze bez szczepień dziecko nie ma prawa isc do szkoły. Czy masz w tym jakies doswiadczenie włąsne lub znach historię innych ludzi?

odpisalem na priv