Świat jest inny odc. 114 - Proste metody.

2019.08.07.02.[PL]-Świat jest inny odc. 114 - Proste metody



Witam; Temat, który dotyczy naszego jedzenia, tego czym się odżywiamy. Czy to jest zdrowe dla nas? A to już nie koniecznie. W zasadzie wszyscy niby o tym wiemy. Pytanie? Dlaczego tej wiedzy nie stosujemy na co dzień? Pospolite lenistwo, niechlujstwo, głupota? Dr. Jaskowski, nam o tym przypomina, po raz któryś. A my czy to zapamiętamy i będziemy zdrowi. Wiele przykładów, polityka się miesza z biznesem. Oczywiście nie naszym. Film jest długi, bo aż 1:17:25-min. Ale naprawdę warto to obejrzeć, z uwagą. Bardzo polecam. Nie będę pisał streszczenia, bo to nie jest to samo. Jak obejrzeć, i wysłuchać. Jest to bardzo mądry człowiek z ogromna „Wiedzą”. Samozachowawczą. Skorzystajmy na tym, i obejrzyjmy całość koniecznie.

Pozdrawiam i życzę zdrowia.



https://www.youtube.com/watch?v=ANAd7bBj6Bo

:ugeek:

Witam.

Parę dni temu słuchałem tego wykładu i nie do końca mogę się z tym zgodzic co ten Pan mówi. . .

Powiem tak neguje uczulenie lub nad wrażliwość na gluten - mija się z prawdą coś takiego naprawdę istnieje o tym później napiszę. . .

Druga sprawa mówi że kosmki jelitowe odbudowują sie w 2-3 dni to też nie do końca tak bo jeżeli uległy uszkodzeniu to regeneruja się po około 4- tygodniach ale proces powstawania i regeneracji zaczyna się po 2-3 dniach ale są całe i mogą spełniać swoją funkcję po około4-6 tygodniach.

I teraz skąd to wiem. . .

Ano doświdczyłem tego na własnej dupie i nie jem wszystkiego co zawiera gluten, bo mało nie wpędziło mnie to do grobu miałem nadżerki (wrzody) przełyku typu C -stan przed nowotworowy, a są 4 takie stany ostatni to D jak ci go rozpoznają to d oznacz całkiem do dupy i masz marne szanse się wykaraskać . . .Więc czasami zdrowa doza zdrowego rozsądku do takich rewelacji jest wskazana, a nawet konieczna.

Pozdrawiam.

Jak ktoś ciekawy to mogę to opisać szerzej i z dokumentacją medyczną i sposobami jak sie leczyłem i wróciłem do zdrowia.

Witam;

*Cytuję; Powiem tak neguje uczulenie lub nad wrażliwość na gluten - mija się z prawdą coś takiego naprawdę istnieje - Druga sprawa mówi że kosmki jelitowe odbudowują się w 2-3 dni to też nie do końca tak.

Ja muszę stanąć w obronie; Zaraz odpowiem dlaczego. Niema, on 30-lat. Po drugie, mówi przeszło godzinę. To nie jest jego pierwszy wykład, tylko któryś z kolei. Ciągłe powtarzanie tych samych fraz, może zmylić człowieka. Wiek też robi swoje. Ja się tymi tematami zajmuję od jakiegoś czasu. Co to jest choroba? Jest to reakcja na jakiś chorobowy, zapalny, stan. Uczulenie, też jest takim zapalnym stanem. Organizm nam daje znać, że coś jest nie tak z nami. Może to być odżywianie, brak jakiś odżywczych składników, witaminy, minerały. To jest tylko sygnał, alarm. Pomóż, napraw.

Co to jest uczulenie? Można się spierać, o to. Są różne szkoły. Według mnie, jest to zatrucie, albo brak czegoś. Nikt się nie rodzi z uczuleniem. To się nabywa z czasem. Często na własne życzenie. Gluten,- Pszenica, jest sztucznym wytworem, ostatnio mocno zmodyfikowanym. Zrozumienie całościowe sprawy, pozwala zobaczyć to inaczej. A zawężanie tylko do glutenu, psuje obraz całości i wypacza go. Ja na tego pana patrzę inaczej. W ciągu godziny, poruszył wiele, wrażliwych tematów. Niby to nic wielkiego, wszyscy to wiedzą, wszyscy to znają. Ale nikt tego nie stosuje. Gdyby wykorzystać tylko, 10% - 20%, z tego wykładu. To 20%- społeczeństwa była by zdrowsza, a to ogromne straty dla farmacji. To jest niezbity fakt. Dlatego, nikomu na tym nie zależy. Oprócz- Jaśkowski i moja skromna osoba. W tym wykładzie, opowiadaniu, jest zawarta olbrzymia ilość pożytecznej dla nas informacji.

To, że zwróciłeś na nieścisłości, to świadczy tylko dobrze o tobie; Uważnie czytasz teksty. Przecież nie chodzi tutaj o naukowe spory, ale o uświadomienie, zwrócenie uwagi na problem, i jego możliwości rozwiązania. Ty czytasz uważnie; chwała Ci za to. A pozostali czytelnicy, co zrobią? Przeczytają, wysłuchają, obejrzą?

Pozdrawiam. :ugeek: