Survival zaczyna się od samowystarczalności

Polecam Wam serię filmów tego vlogera. Jest moc![media]https://youtu.be/A7Vua9ztKKk[/media]oraz całą serię Igora Bokuna pt. “Przez rok nie kupię jedzenia”<LINK_TEXT text=“https://niekupiejedzenia.blogspot.com/2 … binar.html”>https://niekupiejedzenia.blogspot.com/2014/11/webinar.html</LINK_TEXT>oraz wykład jako podsumowanie eksperymentu[media]https://youtu.be/d7CMIW_lmlM[/media]

Dzieki za te linki - ogladne w wolnej chwili.Pewnie wielu z was zna juz Adolfa Kudlinskiego.

Oprocz preperstwa nagrywa on ciekawe komentarzez na temat obecnej sytuacji w PL.

Dla tych, co jeszcze go nie znaja, podaje link do jednego z jego filmow:[media]https://youtu.be/mS46ikR3g-Q[/media]Ma on tam sporo filmow na temat ziol oraz piklowania potraw tak aby mozna je bylo przechowywac latami. :slight_smile:

Podziwiam z zapartym tchem wszystkie osoby co maja ogródki i są niby samo wystarczalni. Sam skasowałem trawnik za domem i przez 4 miesiące starałem się wyhodować głupie rzodkiewki. Plony liczone w sztukach i niezbyt zjadliwe. Aktualnie wracam do siania trawy i w razie W przejdę chyba na odżywianie słońcem.

Fajne! Biorę pod uwagę takie podejście. Choć aktualnie bardziej biorę się za prepperkę w kwestiach finansowych. Z chęcią słucham ludzi z pomysłami.
Miałem raz sąsiada który na balkonie zamontował foliowiec i coś tam posadził.
Ale ja musiałbym mniej jeść aby samemu wystarczalnie hodować.
Moja ostatnia prepperska akcja to bigos w słoikach :wink: Robić masowo w sezonie zbiorów.
Poważnie rozpatruję taki sposób przechowywania żywności.

Najlepszy film jaki znalazłem w temacie w sensie entuzjazmu twórców pochodził z Pasadeny w Kaliforni, gdie zamieniono trawnik i niewielki ogródek przydomowy na farmę permakulturową. Niestety nie mogę teraz tego znaleźć na YT,

Przeglądając tę stronę akceptujesz regulamin naszej społeczności.

Jest to prywatna i zastrzeżona przestrzeń dla Suwerenów

Zastrzegamy sobie wszelkie prawa i odrzucamy wszelkie jurysdykcje poza prawem naturalnym. Jeśli reprezentujesz korporację, rząd, prywatną agencję lub inną korporację, lub jeśli Twoją intencją jest zbieranie prywatnych danych i naruszanie prywatności, nie masz pozwolenia na odczyt, zapis lub kopiowanie zawartości tej wiadomości. Wycofaj się natychmiast!

Jednakże, jeżeli popełnisz to naruszenie bez uzyskania indywidualnej, ręcznie napisanej zgody, automatycznie akceptujesz stałą opłatę karną w wysokości €10.000 (dziesięć tysięcy) euro za każdy 1 bit informacji oraz za każde pojedyncze naruszenie, plus wszelkie koszty obsługi i egzekucji należności.

Nie ma miejsca na negocjacje.
Dziękujemy za współpracę!