SPOTKANIE NA SPONTANIE, PALUPE

Miało miejsce spotkanie na spontanie, czyli Mieczysław Tabaczyk, Antonio Zapotocki i Ratomir, spotkali się w osadzie na palach czyli Palupe.

Tematyka obejmowała igraszki z systemem, motoryzację, piękne okoliczności przyrody, możliwości spełniania zamierzeń, wykorzystanie istniejącej już infrastruktury kontra - stawianie czegoś od zera i babranie w papierach, ziołolecznictwo i lokalne zasoby roślin, lokalne piwo - degustacja.



Palupe - czyli słowiańska osada na palach, tam rzecz się działa.

Mieczysław nakosił ziół ilość gigantyczną, a w szczególności: wierzbówka kiprzyca zwaną inaczej “iwanczajem”, szałwii oraz nawłoci.

Także w wersji z korzeniem coby na ubogiej germańskiej ziemi nasadzić barbarzyńcom nieco dobra, jakiem od Bogów rodziców otrzymali.

Mieczysław w wodę zdrojową się zaopatrzywszy do obcej ziemi ruszył.



Antonio po zakupach w lokalnej zielarni - bo i olej u nas tłoczą zacny z konopii i czarnuszki, poczem w zimnej szafie schładzają, który to nabywszy do dom z dziatwą pojechał.

Żałuje że nie mogłem ale piszę się na następne spotkanie.

Może warto wcześniej na forum ogłośić.

Tak, ja chętnie też bym przybył, lecz nie było żadnej informacji o takim spotkaniu.

@Michał dzwoniłem do Ciebie w tej sprawie a Antonio dołączył z marszu więc nie mów… specjalne zaproszenie otrzymałeś.

@Kulsson to wyszło naprawdę w ostatniej chwili, tzn. Mietek jechał do mnie a Antonio z dziatwą zrobił miłą niespodziankę.

Kochani zaglądajmy tu częściej, bo też pisałem na forum o spotkaniu w Berlinie i nie wyszło do końca…

Nie rozpisując się zbytnio, a chcąc podsumować mój 4-rodniowy wyjazd, uważam, że warto było zrobić 3000…km i poznać w realu tak zacnych ludzi.

W Berlinie rozmawiałem z Mirosławem, który pozytywnie mnie naładował i napewno będziemy działać razem z jego bractwem…

U Ratomira odnalazłem przestrzeń w której chciałbym zamieszkać(tu też naładowałem bateryjki, nazbierałem ziół, sprubowałem pierwszy raz w życiu jogi…)

Poznałem też Antonio z rodziną, myślę że wszyscy nadajemy na tych samych falach…

W Połczyn-zdrój odnalazłem też miejsce z zdrową żywnością, czym się podzielę z Wami w osobnym poście.

W drodze powrotnej odwiedziłem Andrzeja, aby porozmawiać o nowych technologiach budowlanych…

A na końcu odwiedziłem Mściwoja z którym podzieliłam się ziołami, a ten znów obdarował mnie swoimi produktami… u Niego rozmawialiśmy też o zorganizowaniu warsztatów dla małej grupy zainteresowanych jak zrobić srebro koloidealne, Ormus, mmsa… - duża wiedza u Mściwoja na wiele tematów.

Kolejny taki dłuższy wyjazd planuję 5-6 października Berlin, dalej minimum do 12-go w Bydgoszczy, a wracając spędzę 2 dni w Połczyn Zdrój, przypuszczalnie będzie to 14-16 października …

Poza tymi terminami chętnie się spotkam z każdym w dowolną niedzielę w okolicach Gelsenkirchen (do 200km)



Podsumuwując !!!

Częściej się spotykajmy, wymieniajmy się produktami i wiedzą.

Twórzmy rody w realu, a nie tylko w internecie i wspierajmy się nawzajem.

Nie zapominajcie też o Marcinie, który potrzebuje naszego wsparcia, aby zaistniała nasza platforma

Witam.

Też dołanczam się do tego tematu byłem i było super . . .

A jak się tam znalazłem dostałem sms’a od naszego czcigodnego gospodarza Ratomira i nie myśląc długo z moja panią i synkiem około 3 godziny później byliśmy w Połczynie Zdroju całkowicie spontaniczny wyjazd bez pakowania, szykowania itd. Po prostu tak jak stałem . . .Poznaliśmy się w realu, trochę pozwiedzaliśmy, przy okazji poznaliśmy też parę młodych ludzi którzy zajmują się ziołami, nasionami i wspanałymi olejami, które tłoczą na zimno bezpośrednio w swoim sklepiku i takie świerze sprzedają. Oczywiście jak zawsze było żal że tak krótko mogliśmy być w tak wspaniałym miejscu z takimi wspaniałymi ludźmi. . . Ale obowiązki zmusiły mnie do powrotu do domu jutro muszę już być w pracy u Germańców, a miałem trochę jeszcze spraw do oganięcia przed wyjazdem.



Za wspaniałą gościnę i zaproszenie jeszce raz serdecznie dziękuję i ślę życzenia wszystkiego najlepszego dla was.

Pozdarwiam.

Witajcie.

Mieczysław, jestem z okolic Bydgoszczy, z chęcią przybędę na spotkanie. Daj znać kiedy dokładnie :blush: pozdrawiam.