Sądy i ich funkcjonowanie

Witajcie :sunglasses:

Czy ktoś z was korzystał z możliwości bycia jako publiczność na otwartych rozprawach? Przyglądaliście się i uczyliście się jak ten cały teatrzyk się odgrywa? Pytam ponieważ Alex Berdowicz w jednym ze swoich filmów proponował by nauczyć się jak taka sprawa wygląda, by przygotować się na to jak taka rozprawa wygląda. To pozwoli na to by jak najbardziej profesjonalnie i bez emocji rozmawiać z naszymi służącymi w przyszłych rozprawach do których może w przyszłosci dojść. Ewentualnie tą wiedzę przekazać potrzebującym dalej. Oczywiście mam na myśli wykorzystanie tych informacji do spraw z wykorzystaniem prawa naturalnego w sądzie.



Ewentualnie może wiecie czy trzeba się rejestrować jakoś przed rozprawą? Bo z marszu chyba nie wpuszczają. Jakie są wymogi, zasady bycia jako publiczność?

Witaj Kulsson.

Ja nie tylko bywałem jako widz ale jako strona w tych sądach jakieś kilkadziesiąt razy i znam to z doswiadzczenia na własnej życi co i jak wyglada. Jak ktos ciekawy to niech pyta szczerze opiszę co i jak.

Pozdrawiam.

To chętnie usłyszymy szczegóły jak dochodzi do takiego spotkania co się dzieje w trakcie itd. Bardziej nas interesuje sam proces niż konkretna sprawa w której brałeś udział.

Witam.

Interesuje was cały proces od powstania jakiegoś sporu i dojścia na salę sądową i co dalej się dzieje czy tylko to co dzieje się na sali rozpraw, bo opisanie tego z obu stron powoda/pozwanego trochę czasu mi zajmie postaram się wieczorem to opisać.

Pozdrawiam.

Napisz tyle ile możesz. Każda informacja na wagę złota :slight_smile: przynajmniej dla mnie, ułatwi mi to w praktyce przy używaniu prawa naturalnego i prawa morskiego

Witam.

Obiecywałem szybką odpowiedź ale to nie jest takie siup…

Muszę to troche usystemstyzować aby nie było bełkotu dla ludzi nie obeznanych z tematem i żeby ktoś niechcący nie wdepnął na minę.

Narazie obcykałem pozwy i sprawy cywilne jak obrobię karne to wtedy wywalę wam wszystko na blat. . .

Pozdrawiam.

Antonio na spokojnie, lepiej późno niz wcale :slight_smile:

Pośpiesz się trochę. 15.10.2019 mam rozprawę w wojewódzkim sądzie administracyjnym w przedmiocie ograniczenia mi sposobu korzystania z nieruchomości gruntowej, obalenie decyzji starosty i wojewody. Sprawę wniosła ENERGA. Jak trzeba to podam adres e-mail. Pozdrawiam elżbieta

Hej,
Mam pytanie odnośnie zagaszenia rozprawy sądowej ktora ma sie odbyć 30.06.2023 online przeciwko mnie w sprawie niezapłaconego ubezpieczenie auta.

Krótko naświetlę temat
Kupilem auto w Polsce i pojechałem nim do Norwegii gdzie mieszkam, nigdzie nic nie zgłaszałem w Polsce jestem wymeldowany.

Na stary adres domowy przychodziły listy z ubezpieczeniem ktore automatycznie zostalo przepisane na mnie, nikt ich nie odbierał az w koncu sprawa trafiła do sądu i wtedy listy z informacja o rozprawie trafiły do rodziców, moja mam juz raz byla na poerwszej rozprawie i sędzina powiedziała ze ja mialem rzekomo obowiązek zgłosić na poczcie polskiej adres do doręczenia korespondencji po wymeldowaniu sie, natomiast ani w urzędzie przy wymeldowaniu nie dostalem takiej informacji ani na stronie gov nic takiego nie ma.

Moje pytanie brzmi jak rozmawiac z sędzina zeby ja zagasić i uznała mnie niewinnym i zamknęła sprawe, czy mamy cos?

Głównymi moim przemyśleniem jest to, ze ja nie podpisywałem zadnego ubezpieczenia ani o nie nie prosilem, a to ze jestem wolnym człowiekiem i suwerenem polski nie podlegam żadnym manipulacjom prawnym, a ta rozprawa jest owocem niekompetencji, manipulacja, znęcaniem sie nad żywym wolnym i uczciwym człowiekiem.

Podpowiedzcie co myślicie i czy mamy jakies sposoby na sady w tak bzdurnych sprawach,
Pozdrawiam was

Tom

Aktualizacja:
Po poerwszej rozprawie online sędzina nie wiedziała o czym mowie jak jej powiedzialem ze jestem suwerenem, mam wyslac dokumenty dowodowe w ciagu dwoch tygodni,
Pytanie czy ktos na grupie rozgryza ta szarańcze sądowa?
Podpowiedzi mike widziane jak sie z nimi uporać

Hej gdzie sa materiały jak gadac z sądem sprawa chwilna