REZA

Do Ciebie ,do żródła wszelkiego Dobra starożytnej mądrości przekazanej naszym przodkom;

Mądrości czystej ,krystalicznej sprawiedliwości.



Niech moje myśli stale będą przy Tobie ,

Niech moje słowa opowiadają Cię innym,

Niech moje czyny tworzą dobro i piękno.



Jak przyjaciel do przyjaciela ,

zawsze chętnego pomóc,

Do Ciebie Ahura Mazdo wznoszę moje myśli i słowa,

o szczęście i dobro dla szukających żródła Prawdy którym Jesteś.



Dodaj nam siły w życiu w zmaganiu się z przeciwieństwami,

cierpliwość w oczekiwaniu mądrość w opowiadaniu,

gotowość by służyć innym po mimo złości niezrozumienia ,

.przeciwstawiając się duchowi czasu i złudnemu pięknu.



Niech Twoje królestwo będzie głoszone ,każdą myślą inspirującą do miłości.

Każdym słowem przynoszącym błogosławieństwo,każdym czynem dobra,

które odzwierciedlają Twoją miłość



O Mazdo Panie i Boże ponadczasowej Wielkości i Mądrości,

niech Twój Święty Duch nas napełnia ,niech uczy słów ,czci i chwały,

jakie Tobie Bogu naszemu pragniemy wznosić przed światem całym.



Z rodu Prawdy będąc , Prawdę rozdajemy jak chleb do życia potrzebny, jak wodę która gasi pragnienie.



Niech znajdzie Ona zwolenników, niech Ona przebudzi ze snu głębokiego ,

oczyści umysł i ducha na kłamstwo uczulonego,



Niech zatriumfuje w życiu człowieka , bo szczęście , które przygotowałeś na każdego czeka.

Te słowa do Ciebie zanoszę mój Boże Mądrości z ufnością wyglądając jutra,by widzieć serca pełne radości którą Ty

umieściłeś z powodu Twojej miłości .



Radość która nie przemija , radości która trwa ,

bo uwierzyłem Twemu słowu, jak Zaratustra , którego obdarzyłeś mądrością,

miłością i współczuciem dla błądzących.



Kompozytorze Piękna ,czystości odwieczna nieprzemijająca Mądrości ,

wzbudż w ludziach sens życzliwości ,zrozumienia życia i otaczającego nas świata,

którego stworzone piękno jest filharmonię przeróżnych dżwięków.



Niech Słowo Twoje , które ożywia , przemieni wątpliwość w pewność

, chorym przyniesie ulgę i uzdrowienie ,

młodym ludziom inspirację do czynienia pięknego piękna i głębokiego dobra.



Niech nasz świat ,będący naszym ziemskim domem,

coraz bardziej przekształca się w dom szczęścia i Pieśni do którego zmierzamy.

Niech moc Twojego Dobra ,zawsze nam towarzyszy i wspiera .



Ahuro Mazdo z głębokości jestestwa proszę o dobro dla każdego , Twoja jest i na zawsze pozostanie

chwała i cześć oraz niezawodna przyjażń jaką oferujesz każdemu!!!

Tekst super tylko trochę pachnie to egregorem. Co to znaczy Ahuro Mazda?

AHURA - Stwórca

MAZDA - Mądrość , Sprawiedliwość, Błogosławieństwo , Dobra myśl

Poczytaj o ARKAIM - osada wybudowana w kształcie NASZEJ Słowiańskiej Swastyki.Miasto zapomniane i ignorowane . Dlaczego?

Arkaim -miasto gdzie Ziemia styka się z Niebem.

Z ARKAIM symbol swastyki rozprzestrzenił się po całym świecie.

Stąd wyszła WIARA nie religia najpierw do Starożytnej Persji potem na cały świat .

Charakteryzowała się Dobrymi Myślami, Dobrymi Słowami, Dobrymi Czynami.Palono Święty Ogień ku czci Stwórcy bez dogmatów , ezoteryki , kultu solarnego,numerologii, patrzenia w Słońce.(które jest teraz sztuczne ,ledowe’’ numerologii , wróżbiarstwa i innych wynalazków.

Żyli w zgodzie z Naturą.

Bez odnowy duchowej Nas , nic z tego nie wyjdzie .

Należy na nowo rozpalić ten Ogień.

W tym roku wyjdzie Święta Księga Słowian ,Awesta’’ ,

Przetłumaczona z języka Awestyjskiego Z tego języka powstał Nasz język staropolski.

Będzie organizowane spotkanie , Terminu jeszcze nie znam



Pozdrawiam



Wszelkiego Dobra!



Tomko



Ps.Jeśli wierzysz w wolność myśli i słowa,to postępujesz zgodnie z jego nauką.



Jeśli brzydzisz się kłamstwem i oszustwem i zawsze szukasz prawdy i prawości To postępujesz zgodnie z jego nauką.



Jeśli wierzysz w zasadę równości praw i obowiązków zarówno dla mężczyzn i jak i kobiet ,to postępujesz zgodnie z jego nauką.



Jeśli twoim celem na tym świecie jest być szczęśliwym czyniąc innych szczęśliwymi , to postępujesz zgodnie z jego nauką.



Jeśli zależy ci na środowisku , w tym zwierzętach,roślinach, ,wodzie i powietrzu , to postępujesz zgodnie z jego nauką.



Jeśli odrzucasz ślepe wierzenia i dogmaty , a polegasz tylko na rozsądku i i mądrości , to postępujesz zgodnie z jego nauką .

Nie będzie mój umysł i duch wypłowiały.

Nie uczynię mego wnętrza bezdomnym,

ale będę myślał głęboko o życiu duchowym.

Nawet pośród hałasu i zgiełku tego materialistycznego życia ,

będę starał się żyć zgodnie z wartościami duchowymi.

Będę pamiętał, że życie we wstrzemiężliwości jest lepsze niż życie pobłażania sobie.

Będę miał ufność w tym co wyższe i czystsze.

Będę żył ciałem tak, żeby mojemu duchowi żyło się lepiej.

Z czystym umysłem i czystym duchem będę prowadził święte pobożne życie.

Będę żył życiem , które nie będzie egoistyczne ,

ale życie skoncentrowane ,na Bogu Ahura Mazdzie.

Witam; Ładnie i mądrze napisane. Pozostaje tylko, od słów, przejść do czynów.

Wtedy to będzie już mądrością naszego pięknego świata. Ilu jest takich co tak robi? Chyba nie ma ich za wielu. Przesłanie jest piękne, popieram w całości. Tylko jak z tym dotrzeć do stada „Baranów”. Nie obrażając nikogo, bo z tym jest olbrzymi problem. Większość ludzi jest zaprogramowana; i niczego nie potrafi dostrzec, ani zauważyć. Przysłowiowe, ( klapki na oczach ).

Cytuję; AHURA - Stwórca

MAZDA - Mądrość , Sprawiedliwość, Błogosławieństwo , Dobra myśl.


Do tego dodałbym słowo, „Wiedza”. Ale można to też połączyć ze słowem „Mądrość”. Wiesz co mnie się w tym podoba? Właściwie dobrane słowa, przez Ciebie. W dzisiejszych czasach jest to bardzo ważna rzecz. Na przykład, słowo „stwórca” - To jest osoba , która coś stworzyła, zrobiła, uczyniła. Ale słowo, „bóg”, dla mnie to już jest osoba, która, się wywyższa, jest lepsza od wszystkich, żąda od innych poddaństwa, trzyma za mordę, żąda haraczu. Jeśli właściwie myślę? To sam widzisz jaka jest różnica w doborze słów. Zamiana jednego słowa na drugie, zmienia cały sens wypowiedzi. A to jest u większości ludzi normalka. Nie rozróżniają. Ja to bym powiedział; nasz język zeszedł na „psy”. Temu jest winna szkoła, i nauczyciele. Ale również system, który to wymusza. Trochę odbiegłem od tematu; „ŁADNIE NAPISAŁEŚ”

Pozdrawiam. :ugeek:

Jestem wdzięczny za komentarz! :slight_smile:

Drogi Tomaszu,

Nie przejmuj si ę,tak już jest że niektórzy są zatwardziałym ignorantami. Mam w domu samych ignorantów mają mnie za wariata.

ale nadchodzące wydarzenia będą musiały wybudzić następnych śpiochów, a My róbmy swoje.Wszystkich się nie da wybudzić bo im tak jak jest pasuje, mnie NIE!!. Będę głosił Prawdę do końca ! Bo JA podążam do Domu Pieśni:).

Kto skorzysta ten skorzysta.

Bez mojej zgody: handluje się ludźmi , szczególnie dziećmi;toksyczne szczepionki

szerzy się lichwa , sztuczny pieniądz bez pokrycia, który zniewolił świat; i wiele innych niegodziwości

Zapraszam Cię Tomaszu na spotkanie ‘‘Dni Mądrości Zaratustry’’,terminu jeszcze nie znam, ale w niedługim czasie .

Nie omieszkam Cię poinformować!

Pozdrawiam

Wszelkiego Dobra !

Czas rozpalić Święty Słowiański Ogień!!!

Święta Słowiańska Księga gotowa do druku(niedługo będzie rozpowszechniana.

Tomko

To nie ja tak ładnie napisałem.

Tak uczył ZARATUSTRA

Witam; Niema znaczenia, czy to ty napisałeś, czy może ktoś inny; Znaczenie ma ( odgrywa ), to ,ze ty to potrafiłeś wyłowić z całej ciżby, ogółu ( natłoku ) różnych, mało ważnych treści. Wynalazłeś i doceniłeś, „zaprezentowałeś – powieliłeś” Po prostu to jest skondensowana mądrość. Przygotowuję ważny artykuł, który może być pomocny ludziom. Takie czasy, zbierają się czarne chmury; będzie burza. Do usłyszenia. Pozdrawiam.

:ugeek:

,Kiedy o Boże nadejdzie dzień,

kiedy Prawda się umocni,

kiedy skutecznie się rozprzestrzeni

Twoje przesłanie

Kiedy nadejdzie, bo wybrałem Cię jako mojego Nauczyciela’’.



Niech nie będzie nikogo, kto nie rozpozna twarzy niesprawiedliwości’’.

Życie jest dla nas łaskawe, ale też życie jest okrutne,życie jest dla jednych lżejsze

dla innych cięższe,dla jednych jest światłem dla innych ciemnością.

Życie jest radością i życie jest bólem,

Życie owocuje i kwitnie, i życie usycha i więdnie.



Życie na ziemi, Panie Życia , jest mieszanką sprzeczności. Udziel mi pogody ducha

wśród burz życia, abym mógł rozproszyć ciemne chmury, które zaciemniają horyzont życia.

Gdy Łódź mojego ducha żegluje przez morze życia, nie płynie spokojnie po jego lustrzanej

powierzchni, ale porusza się burzliwie w otaczającym zgiełku życia.



Ty, o Mistrzu, pomóż mi żeglować umiejętnie, cierpliwie i bezpiecznie do spokojnej przystani.

Kiedy będę w obliczu niebezpieczeństwa , wzmocnij moją waleczność i dodaj mi odwagi.

Życie jest żmudną walką. pozwoli mi walczyć dzielnie , by zwyciężyć.

Gdy ciężar życia staje się nazbyt uciążliwy , wzmocnij mnie , bym mógł

unieść go cierpliwie.

Nigdy nie być nazbyt dumny w euforii zwycięstwa i nigdy zbytnio przygnębiony porażką,

nigdy nazbyt wesoły , kiedy życie uśmiecha się do Ciebie i nigdy zbyt przygnębiony, gdy życie ,

obraca się przeciwko tobie.

Pomóż mi o Boże, żyć w moim życiu z filozoficznym spokojem.

Chciałbym zachęcić Was do zakupu tych dwóch książek.

/wfw.com.pl/ksiazki/starozytni-zoroastrianie-slowianscy/

/wfw.com.pl/ksiazki/tak-uczyl-zaratustra/

W tej chwili czeka do druku kolejna , niedawno zostało ukończone tłumaczenia z bardzo starego języka awestyjskiego (protoplasty języka staropolskiego), Święta Księga Słowian , AWESTA’’ która powinna się znaleźć u każdego Słowianina w biblioteczce!

, Ale ten,kto nie pomaga przekształcić zła,

zamieszka razem z innymi w Domu Kłamstwa,

ten , kto spogląda na zło z tolerancją ,

nie jest lepszy od występnych , kto zachowuje Sprawiedliwość,

ten żyje w Prawdzie.

Prawda idzie w parze ze Sprawiedliwością .

To są Twoje Prawa od początku , O Stwórco’’.

,Jeśli ktoś próbuje nam zaszkodzić,

nie dopuść , aby takie spustoszenie

dotarło do nas !

odwróć i zwróć to zło skąd wyszło !

Trzymaj zło wraz z jego czynami daleko od Dobrego życia , Boże (Stwórco).

Gdzie jest ów człowiek wierny, kto mnie uzna jako pierwszego , kto głosi Twoje Przesłanie,

TY jesteś Najwyższym , kogo mamy wzywać jak nie Bożą Opatrzność, Świętego Świętych?

Kto będzie słuchał przez Dobry Umysł,

tego co Prawdę dał mi poznać?

Prawdę objawioną przez Najwyższego Stwórcę ‘’.

Prowadź nas , aby służyć naszym bliskim i potrzebującym

,dlatego że oni są odzwierciedleniem Twojej sztuki stworzenia.



Niech moja wiara w pomoc człowiekowi nigdy się

nie wyczerpie .

Egoizm , zazdrość i wzajemna nieufność utrudniają

naszą jedność .Pomóż nam przełamać bariery dzielące

mężczyzn i i kobiety .Mamy sobie pomagać .

Mężczyźni i kobiety są kroplami wody wypływające

z jednego i tego samego morza życia . Wzmacniać

więzi między między rodzinami, przyjaciółmi , między nami.

Niech każdy da coś z siebie innym , niech ideał życia rośnie

każdego dnia coraz bardziej.

Witam; bardzo są budujące te teksty. I mają głębię, która mogła by się co niektórym przydać. Tylko, żeby zechcieli przeczytać. pozdrawiam. :ugeek:

Cóż ,po czterdziestu latach poszukiwań , ja swoją Drogę znalazłem ! Teraz czas na rozpalenie Świętego Ognia Naszych Przodków,który ma za zadanie nie tylko oczyszczenia naszego ciała fizycznego , lecz także co najważniejsze , oczyszczenie naszego ducha i myśli poprzez recytowane Hymny i odmawiane rezy, które posiadają duchową Moc , gdyż pochodzą od samego Boga (Stwórcy).

Jedność teologiczna w aspekcie duchowym i materialnym w mowach ZARATUSTRY tworzą podstawy każdego uczynku.

Dobre myśli,słowa i czyny służą do rozszerzania Zwycięstwa Boga Mądrości nad złem , Prawdy nad kłamstwem.

Ustanowione przez Niego Prawo gwarantuje zwycięstwo nad złem dzięki tym trzem ważnym elementom: dobrych myśli , słów i czynów.

One stanowią podstawę drogi przez Niego wskazanej i obowiązują każdego wierzącego w życiu społecznym i rodzinnym.



Wszelkiego Dobra i błożenia AHURY MAZDY



Tomko

Twoje światło świeci we mnie , rozpromienia się

w moim wnętrzu,dam to światło tym , którzy są w ciemności .

To światło pozwoli im zobaczyć Twoje Światło ,

jak Jesteś Światłością i pozwól im iść Dobrą Drogą,

Z siłą Twojego Światła będę walczył przeciwko złym umysłom

i moralnej ciemności wokół mnie , o Boże.



Łagodny głos mojego sumienia mówi mi , co jest dobre i złe.

Pozwól mi trzymać moje sumienie nieomylnym , kiedy mówi

mi ci jest dobre , słuszne i właściwe, Umieściłeś Boże Twoje jestestwo w moim sercu

Pies pasterski wyczuwa zbliżającego się wilka, który kroczy między szelestem łodyg

,szczeka budząc pasterza owczarni .Tak samo moje czujne sumienie zawsze ostrzega mnie

w momencie przebiegłych i złych machinacji złego ducha ,nigdy nie śpi.





Pomóż mi nie robić tego co moje sumienie mówi mi , że jest błędne.

Moje sumienie beszta mnie, kiedy odchodzę od Dobrej Drogi ,

mój Boski Prawodawco ,którą mi wskazałeś.



Jeśli mój duch zdobył u Ciebie uznanie w moim życiu,

pozwól mi dojść do Domu Pieśni.



Zawsze będę robił to, co moje sumienie powie, że

jest właściwe . Więc zamierzam zachowywać się wiernie

wobec mojego sumienia i niech będzie moim świadkiem ,

Że byłem Ci wierny , o Boże (Stwórco)

,Uczyń siebie czystym , prawy człowieku!

Każdy na tym świecie może zdobyć dla

siebie czystość , a mianowicie , gdy

oczyszcza się dzięki Dobrym Myślom, Dobrym

Słowom i Dobrym Czynom"".



,Prawo Mazdy oczyszcza wiernych ze wszystkich złych myśli , słów i czynów,

jak błyskawiczny , potężny wiatr oczyszcza

równinę’’.



,Jak można szukać uzdrowienia i dobrobytu ciała bez zranienia ducha i zachowania go

bez zranienia ciała’’.



,Nie twórz pożądliwych pragnień , aby duch chciwości nie oszukał Cię’’.



,Nie oddawajcie się gniewowi , gdyż człowiek

który oddaje się gniewowi, zapomina o,

o swoich obowiązkach i dobrych uczynkach, wtedy

zło i zbrodnia wszelkiego rodzaju pojawiają

się w jego umyśle i dopóki nie opuści

go gniew , mówi się , że jest tak jak Zło’’.



Nie dopuszczajcie żadnych pożądliwości ,

aby szkoda i żal nie dotarły do was

z waszych własnych działań’’.



,Nie prowokujcie złudzeń , aby nie spotkała

was niesława i niegodziwość , ponieważ

mówi się , że oszczerstwa są bardziej dotkliwe

niż czary’’.



,Ze złym człowiekiem nie kontynuujcie konfliktu.

U chciwego człowieka nie szukajcie

towarzystwa. Człowiek chciwy nie będzie

dobrym przywódcą.

Z nieuczciwym człowiekiem nie miejcie żadnego związku.

Z ignorantem nie ma rozmowy.

Z bezmyślnym nie wchodźcie w układy’’.



,Nie powinieneś być arogancki przez wzgląd na dobra ,

jakie posiadasz , w końcu będziesz musiał to wszystko opuścić’’.

Boży porządek i uczciwość ,

są najlepszy dobrem człowieka.

Szczęście osiąga ten kto ,

je zachowuje i przestrzega.

Ludzie zawsze się modlili. Człowiek będzie się modlił aż do momentu kiedy przyjdzie na świat zbawiciel który przyniesie ostateczne odnowienie świata. To instynktowne i wrodzone pragnienie człowieka.Jest jak oddychanie, myślenie i mowa. Jest niezbywalnym towarzyszem ludzkiego umysłu.

Modlitwa zawsze rośnie w głębi, w ferworze, oddania w bezinteresowności, w duchowości. Modlitwa zaczyna się od wielkich wzniesień, wołania i kończy się wzniosłymi pieśniami.

Modlitwa jest wyrażaniem w słowach pobożnych uczuć serca, przepełnionego pobożnością i oddaniem. To jest oddech ducha. Jest to komunia z Ahura Mazdą. To najszlachetniejsza forma wyrażania myśli w słowach wzniosłym języku ducha, dźwięk emisji serca i werbalnej ekspresji szlachetnych uczuć.

Poprzez modlitwę można przekazać uczucia radości i smutku, wdzięczności i miłości, nadziei i strachu. W duchowym głodzie i pragnieniu łaski Boga, wyrażają swoje żale, smutki, przed Stworzycielem a także wyznają swą winę, pragnie pomocy i miłosierdzia.Modlitwa jest wielką dyscypliną dla ludzi. Jest to walka, poszukiwanie czegoś poza światem materialnym, to poszukiwanie woli, mocy, siły ideału, którego człowiek nie posiada ale pragnie go osiągnąć.Bóg zachęca do zwyczaju modlitwy. Pozwala mi poznać Swoja wolę. Będę się modlił w skupieniu mojego umysłu i będę modlić się z całego serca. Będę się modlił do Ciebie w słowach nabożnych z całego serca i będę Cię prosił w ciszy abyś usłyszał moją modlitwę, nawet w myślach.

Czytasz w moich myślach i zmieniasz moje uczucia i znam swoje aspiracje. Modlę się o to, o Boże Ahura Mazdo, aby moja modlitwa doszła do Ciebie wtedy i ja do Ciebie przyjdę. (Dastru Dhalla 1A-34)Modlitwa przemienia moje życie wewnętrzne. Wznoszę moja silną modlitwę, moje ciało i umysł tętni życiem i jest ożywione duchem. Staje się lepszą osobą z promienną twarzą, o oczyszczonych myślach, spokojem umysłu, sercem i duchem pełnym życia.Nie pozwól by moja modlitwa była zła lub powierzchowna. Nie mogę się modlić pośród zakłóconego umysłu.Dopomóż mi, kontrolować moich myśli i doprowadzić je z powrotem z wędrówki bez celu, by pamiętały o Twojej obecności były skupione na tobie. Daj mi siłę, by modlić się jednym i niepodzielnym umysłem.

Nakłoń swe ucho do mnie, Boże Ahura Mazda, kiedy się modlę.Moje słowa są słabe, pomnóż spontaniczność mojego serca. Będę się modlił gorąco nie zważając na słabości mojego serca i moich ust. Moje usta będą mówić językiem mojego serca i mój język będzie wyrażać to, co kryje się w moim sercu.Nie będę zaniedbywać moich modlitw, żeby nie wzmógł się głód wyższej natury i ducha. Będę zaczynał i kończył dzień z modlitwą i pobożnością zachowaną w sercu. Będę się modlił o wyniesienie sprawiedliwości i świętego życia o Mój Boże, Ahura Mazdo.Dastur Dhalla na 1. 35)

Modlitwa jest najsilniejszym środkiem komunii miłości między Tobą a mną, o Boże, Ahura Mazdo.Otwierają się drzwi mojej wewnętrznej świątyni, abyś mógł do niej wejść. Wtedy wznoszę moje rozpalone serce kiedy widzisz w jego wnętrzu to wszystko co mnie niepokoi. Budzę się ze spokojnym umysłem i promienną twarzą, w piersiach czując zapał. Modlitwa przynosi mi ulgę. Bez wątpienia wielka jest skuteczność modlitwy. I cierpię z powodu nędzy mojej duszy, kiedy ją zaniedbam.

Niesforne uczucia i myśli wędrują wraz z wrzaskiem zakłócając ciszę i spokój mojego umysłu.Będę z nimi walczyć aby zostały pokonane. Uciszę burzę i zgiełk mojego ciała. Nie będę ofiarowywać powierzchownej modlitwy, nie będę się modlił bez koncentracji umysłu, nie będę się modlił niechętnie wypowiadając słowa.

Moje wargi to głos mojego błagania. Gdy moje usta przebywają w ciszy, moje serce odmawia modlitwę. Ty nie potrzebujesz żadnego dźwięku. Słyszysz oddech mojego serca w cichej modlitwie.Szlachetna myśl jest modlitwą. Poważne życzenie i prośba jest modlitwą. Pragnienie jest pobożną modlitwą. Szczere westchnienie mojego serca jest modlitwą. Uczciwa praca jest modlitwą. Prawo do życia jest modlitwa.Modlitwa podtrzymuje mnie. W świeżości świtu, zaczynam dzień pracy z modlitwą.Mogę dostroić mojego ducha i moje serce będzie śpiewać pieśń chwały na cześć Twoją. Moje życie nie jest wystarczająco długie, aby wysławić Cię w pełni. Z czystością umysłu i świętością serca, kłaniam się ku Tobie w modlitwie. Modlę się do Ciebie z oddaniem, dla ciebie moje serce jest w otoczeniu ognia miłości do Ciebie Boże Ahura Mazdo.(Dastur Dhalla 2A-10)Wszyscy mężczyźni oraz kobiety są członkami jednego gatunku człowieka, są rodziną i synami wspólnego rodzica, bracia i siostry współzależni od siebie w życiu. Co jest dobre dla jednego jest dobre dla wszystkich.

Rozwijają się i kiedy zaufanie zamieszka wśród nich zachowują się z odwzajemnioną miłością braterskąŻycie jest pełne perypetii i burz, ale On daje całą moc do radzenia sobie z nimi. To przynosi harmonię i spokój w rodzinie i kraju. Daje im ochronę przed zewnętrznymi agresjami. Wspólnej interesy i wspólne nadzieje, wspólne dążenia i wspólne przeznaczenie, prowadzi ich do pełnej współpracy, zwiększa jeszcze bardziej zaufanie, które zaczyna jednoczyć, jedność umysłu i serca w celu uzyskania szczęścia.Lecz gdy tylko w swoich szeregach zacznie pojawiać się odrobina zła, zaczynają słabnąć i cierpieć.Gorzka złośliwość zaczyna wypełniać ich serca. Zawiść i nienawiść zaczyna ich otaczać jak bezwzględny wróg. Wszyscy stają się przeciw wszystkim.Ludzie na świecie żyją jak na wulkanie. Silne narody drapieżnie niszczą słabszych. Uzbrojone w śmiercionośną broń współczesnej nauki, dodało wojnie jeszcze bardziej straszliwego wyglądu. Na próżno starają się o utrzymanie trwałego pokoju w tak roztargnionym świecie. Nie znajdują miejsca spoczynku dla swoich umysłów. Niech wszystko, co jest drażniące i prowadzi do przewlekłego zaburzenia pokoju między narodami zginie! Dlatego módlmy się!

Ty nakazałeś abyśmy się wzajemnie miłowali, jedni drugich, jak ty nas, abyśmy byli zjednoczeni w miłości i z Tobą nasz Boże. Ty rozlałeś Swoja miłość w każde ludzkie serce, aby mężczyźni i kobiety kochali się, jedni drugich, aby żyli w zgodzie jak bracia i siostry, żyli w niezniszczalnej jedności.Pomóż nam abyśmy razem mogli chodzi po ziemi zjednoczeni w sercu z Tobą Ojcze całej ludzkości.Z płomienia rośnie jasny święty ogień na ołtarzu, miejsca moich modlitw , aby doszedł do Twojego niebiańskiego Domu o Boże, który Jesteś pośród duchów czystych i sprawiedliwych przodków. Twoje powietrze schodzi na ziemię z najwyższego nieba, aby usłyszeć oddawane pobożne modlitwy z naszych domów na ziemi.Ty jesteś Duchem i ja modlę się w duchu, ze świątyni mojego serca proszę Cię. W modlitwie szacunku otwieram moje serce do Ciebie ze wszystkimi moimi pragnieniami, nadziejami i obawami.Poświęcam mój umysł dla Ciebie, oddaje moją wolną wolę Tobie, moje serce do ciebie należy.

Bądźmy Heraldami dobrej woli dla wszystkich, aby zostawić niezatarty ślad w ich życiu.

Pozwól mi korzystać z dobrodziejstw ducha, bo wiem że w chwilach trudnych jakie przyjdzie mi przechodzić Ty jesteś na straży. W tym świecie istnieje więcej dobrych rzeczy niż tylko używanie dla zaspokojenia ciała. Życie, ono daje mi więcej niż ja mogę dać i w tym również Twoja zasługa. Pozwól i pomóż mi być szczęśliwym nawet w momentach częściowo spełnionych ambicji i aspiracji w moim życiu.

Niech rozczarowanie i odrzucenie nigdy nie staną na mojej drodze, kiedy wszystko wygląda jak by było tracone.

Daj mi nadzieję, radość i entuzjazm w codzienności życia.

Nie będę nikomu ciężarem w życiu ale swoją ciężką i uczciwą pracą zbuduje dla siebie miejsce w tym świecie. Proszę Cię Najwyższy Dawco ŻYCIA o dar możliwości postępu w moim życiu. Niech pragnienie doskonalenia mojego ducha i życia rozwija się w moim wnętrzu. Pozwól aby rozniecony ogień w moim sercu czynił moje życie i pracę lepszą aby pomagać otaczającym mnie ludziom.

Aby niezrażony niepowodzeniami iść zawsze przed siebie. Będę walczył przeciw trudnościm, które pojawią się na mojej drodze. Zawsze będę dążył do tego by zwycięsko przejść przez wyzwania życia, nigdy nie opuszczając pola bitwy jak tchórz. Silnie motywowany tym co przede mną, będę pracował ciężko i starał się ze wszystkich sił, aby zaspokoić głód mojego wnętrza. Będę przyswajać Twoje nauki w moim życiu.

Mężczyźni i kobiety mają część obrazu Bożego w swoim wnętrzu i mogą uzyskać doskonałość moralną. Energiczne staram się dążyć do ideału i skupiam się na tym co możliwe w danym momencie.

Z całą determinacją mojego umysłu i całą żarliwością serca, przechodząc, jeśli będzie trzeba ziemię i morze, aby osiągnąć swój cel, jak moi dawni przodkowie. Szybkim umysłem i szybkimi nogami, będę skalować szczyty aż do osiągnięcia celu mojego życia. Będę pracował do czasu dzień zniknie za horyzontem. Każdego dnia mojego życia będę pracował nad pomyślnością dla otaczającego mnie świata zgodnie z wolą Bożą. Spełnić obowiązek mojego życia ,aby nikt nie musiał powiedzieć, że moje życie było życiem na próżno.

(Dastur Dhalla 3B-8)

Żyjemy w pośrodku anomalii życia, niepohamowanego bogactwa z jednej strony i skrajnego ubóstwa z drugiej strony. Najszlachetniejszych ludzi, którzy chodzili na tej ziemi , rozdających chleb głodnym. Pobożni, którzy zobowiązali się żyć w dobrowolnym ubóstwie. Ubóstwo zaczyna być doceniane kiedy pokazuje swoją rzeczywistą wielkość, ubóstwo zdobi tych, którzy wydobywają jego wielkość przed innymi. Moje serce bije dla ubogich, będę miał staranie o potrzebujących. Pomagając potrzebującym, wyglądam z pokorą i miłością za oczekującym mnie darem, jeśli nie pozostawię ubogiego w upokorzeniu.

Pozwól mi być zawsze gotowi do pomocy tym, którzy potrzebują mojej pomocy. Załóżmy, że czuję się słaba. Moje myśli będą nakierowane na rzeczy dobre. Pozwól mi myśleć, pracować i przyczyniać się do szczęścia ludzi ubogich.