[Ranking] Która przeglądarka jest najbezpieczniejsza?

Ostatnio natrafiłem na ciekawy ranking porównujący wszystkie popularne przeglądarki internetowe nie pod względem szybkości działania a raczej pod tym co znacznie ważniejsze czyli bezpieczeństwa i stopnia ochrony prywatności ich użytkowników. Bo bądźmy szczerzy - kto z nas zauważy 0,2 s różnicy w ładowaniu się strony internetowej?



<LINK_TEXT text=“https://www.expressvpn.com/blog/best-br … r-privacy/”>https://www.expressvpn.com/blog/best-browsers-for-privacy/</LINK_TEXT>



Ja sam używam aktualnie Brave który zajął tutaj trzecie miejsce. Już od dawna słyszałem pozytywne opinie na temat Tora, który wygrał tutaj bezapelacyjnie. Jest tutaj jakiś użytkownik który opisałby wady/zalety tego rozwiązania z własnej perspektywy? Podobno nie wszystkie strony działają poprawnie, ciekaw jestem z jakimi ma największe problemy.

Również używam Brave i tu niestety czasami trzeba wyłączyć lub ograniczyć ochronę w celu zapewnienia funkcjonowania strony. Są to najczęściej witryny banków i “portali zakupowych”.

Polecam Epic privacy browser, to przeglądarka internetowa, zapewniająca pełne bezpieczeństwo użytkownika podczas surfowania w internecie.



https://www.epicbrowser.com/

Brak Yandex a też zasługuje na uwagę i chyba warto ją Sprawdzić i ocenić.

Witam; Ciekawe pytanie, zostało zadane?

- Ostatnio natrafiłem na ciekawy ranking porównujący wszystkie popularne przeglądarki internetowe nie pod względem szybkości działania a raczej pod tym co znacznie ważniejsze czyli bezpieczeństwa i stopnia ochrony prywatności ich użytkowników.-

Odpowiedź może być tylko jedna. Jeśli są popularne, to nie mogą być bezpieczne. Jeśli jakaś firma inwestuje pieniądze, to chce coś w zamian. Czyli chce nasze dane osobiste. Przestańmy się czarować że jest, inaczej. One są piękne, one są szybkie, one są reklamowane, ( a to są poważne koszta ). My płacimy za to, swoimi danymi. Jest, zostało tutaj użyte jedno słowo magiczne;

„BEZPIECZEŃSTWO”. Wymienione nazwy to, Explorer,Opera, ( która dawno temu została sprzedana ). I dalej, Chrome, Safari, ( też sprzedana ). Chromium, i na końcu Firefox, jego pozycja jest zagmatwana. Zaraz wyjaśnię dlaczego. Dawno temu był -OK. Coś zaczęli majstrować, Było dwóch właścicieli. Jeden poszedł na lewo, a drugi na prawo. Ten jeden się sprzedał, ten od Firefoxa. A drugi, po podziale firmy na pół - na dwa; Zmienił nazwę z firefoxa, na Lodowa-Łasica.

Iceweasel-Firefox-ESR. I ten zestaw jest do dzisiaj w porządku. Jest jeszcze, Konqureror. To wszystko chodzi pod Linuxem. Cała reszta, dała dupy. Tak więc z bladźctwem, trudno rozmawiać o bezpieczeństwie. Po prostu jest nie przyzwoicie. Ja używam obu, dla mnie bezpieczeństwo stoi na pierwszym miejscu. Jeśli chcecie, bezpieczeństwa? To zacznijcie od właściwej dystrybucji.

A dopiero, potem pomyślcie o dodatkach do niej. Z waszej dyskusji wynika,że chcecie się włamać do banku, i całość omawiacie, w pokoju przesłuchań prokuratora. Podobno pod latarnią jest najciemniej. Ale zapewniam was, że takie planowanie skończy się w wpadką. Nie może być innego rozwiązania.

Wracam do meritum sprawy. Wszystkie wymienione nie są bezpieczne. Nie wymieniłem; Brave, Edge, i Tor Browser. Pierwsze dwie to nie znam, i nie wypowiadam się. A co do Tora, to pozostaje pytanie otwarte, o jakim poziomie bezpieczeństwa rozmawiamy. Jak się domyślacie, są różne poziomy bezpieczeństwa. Po zadanym pytaniu, oceniam że chodzi o podstawy. Bo przy zaawansowanych wyszukiwaniach, używamy tylko adresu. I tam Przeglądarka jest praktycznie nie potrzebna. Wszystkie wyższe poziomy, korzystają z minimalizmu. Jako ciekawostkę podam wam, że dystrybucja; Arch Linux- pomimo upływu wielu lat, jest wciąż aktualna, bez żadnych zmian. ( żadnych aktualizacji ). I używają ją fachowcy, Terminal i konsola, służy do obsługi.

Moja rada; zacznijcie od zmiany dystrybucji, przejdźcie na Linuxa. On , te dystrybucje posiadają swoje repozytoria, w których jest wszystko; co może być wam potrzebne. Wszystko jest za darmo. I bez zbędnych dodatków, typu backdoory. I działa bez ciągłych poprawek. Uzupełnień. Jeszcze jedna ważna UWAGA- to wy decydujecie, o waszym bezpieczeństwie. Co otwieracie, i na co pozwalacie. Pc-et, to tylko maszyna posłuszna wam, kierowcom tego sprzętu. + Wiedza, którą trzeba zdobyć. Wtedy będziecie bezpieczni. To tak bardzo na skróty, opisałem minimalnie jak tylko można. Pozostaje jedna konkluzja; winda jest spalona jak i jej otoczenie. Czy to się wam podoba czy też nie. Właściwy wybór i dobór zależy tylko od waszej wiedzy na ten temat. Ktoś kiedyś powiedział; uczymy się całe życie. A umieramy jako głupcy. Pozdrawiam, i zapraszam do dyskusji, aby ożywić to forum. Na koniec jeszcze jeden mój ulubiony cytat:

Wiedza bywa groźna; a nie wiedza, jest dużo groźniejsza. :ugeek:

Czy szybka czy nie, proponuje korzystać z Brave, na ten moment najlepsza alternatywa. Im więcej z nas będzie z takiej przeglądarki korzystać tym szybciej będzie się rozwijać :slight_smile:

Taka ciekawostka… Firefox, Opera, Internet Explorer, Mosaic, Safari, Chrome… Wszystkie te przegladarki jako logo, mają ukryty symbol Saturna albo jego pierścień.

tez tak myslalem, ale natknalem sie na to:



https://forum.manjaro.org/t/brave-browser/16850



brave siedzi na chromium, jak zreszta wiekszosc przegladarek…

nie znam sie, ale jestem sceptyczne nastawiony i z jakiegos powodu srodowisko manjaro (linux) tez nie garnie sie, by wrzucic to do repozytorium.

Dbasz o prywatność? Rozważ wyłączenie WebRTC w przeglądarce



Ciekawe wycieki z Twojej przeglądarki można zobaczyć np. tutaj: https://browserleaks.com/ip – sprawdźcie też inne kategorie na tej stronie!

WebRTC w kontekście prywatności opisany został w tym artykule, a skutki jego stosowania w przeglądarkach tutaj. W skrócie: ta technologia pozwala na bezpośrednią komunikację pomiędzy przeglądarkami, a przy okazji może ujawnić nasz prawdziwy, publiczny adres IP (czasami pomimo VPN) czasami również adres lokalny. Właśnie z tego powodu WebRTC powinien być wyłączony. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek zostały podane poniżej.

Mozilla Firefox

W pasku adresu wpisujemy about:config. Z tego miejsca możemy zarządzać wszystkimi “niskopoziomowymi” ustawieniami przeglądarki. Akceptujemy ryzyko “Groźby utraty gwarancji” i wyszukujemy w polu na górze strony media.peerconnection.enabled. Domyślną wartością jest true. Po dwukrotnym kliknięciu na wyniku wyszukiwania wartość zostanie ustawiona na false, a WebRTC wyłączony.



FF

Google Chrome

W Chrome wystarczy pobrać plugin – np. WebRTC Network Limiter. Działa on domyślnie w tle, z ustawieniem “Use my default public and private IP addresses”. Zmiana tej opcji poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na ikonę pluginu w prawym górnym rogu przeglądarki.

Opera

Przechodzimy do ustawień (najszybszy sposób to wpisanie about:config w pasku adresu). Klikamy strzałkę obok opcji Zaawansowane w menu po lewej stronie. Następnie wybieramy Prywatność i bezpieczeństwo, po czym w sekcji WebRTC zaznaczamy Wyłącz UDP bez proxy [i](powyżej znajduje się opcją włączająca “VPN” w Operze, ale to raczej zwykłe proxy, bez szyfrowania).

Witam; Taka sobie ciekawostka z branży informatyki, może się przydać czasami dla tych co pracują na windzie.Na Linuxsie jest troszkę lżej w tym temacie.Pozdrawiam. :ugeek:

HIGHLY RECOMMENDED (for safe web browsing)

1.Use VPN (Virtual private network) for more secure and privacy browsing

2.Try not saving your password of any online accounts on browser, put your credentials every time you log in,this may take extra time and would be challenge to remember all the ID and Password but this will increase your privacy.

Read more

<LINK_TEXT text=“https://thecustomerssupport.com/safest- … b-browser/”>https://thecustomerssupport.com/safest-internet-browser-2019-safe-web-browser/</LINK_TEXT>

I am working on a project right now. It is based on web security and privacy. And Finally, I have found that the use of VPN is quite necessary. Moreover, you need to use a secure web browser for web surfing.