Projekt tablicy pamiąttkowej

PROJEKT TABLICY PAMIĄTKOWEJObecnym projektem jest wykonanie tablicy pamiątkowej ,upamiętniającej męczeńską śmierć wielu Słowian wskutek chrystianizacji.Ta pamiątkowa tablica ma reprezentować wartość niezwiązaną z żadną ideologią, wartości które nie powodują podziałów,nikogo nie krzywdzą ,nikogo nie poniżają ,nikogo nie wykorzystują , nie domagają się sławy i zaszczytów.Te wartości były przekazywane z pokolenia na pokolenie i zostały przez Nas odziedziczone.

Za nie nieustannie walczymy , tęsknimy o nich rozmawiamy i stanowią one część naszego życia .Jej przesłaniem jest chwila zadumy,wspomnienie odległych czasów,wydarzeń,tego co stanowiło pasję codziennego życia tych,którzy ,żyli przed nami,ich radości i smutki, ich problemy i walka ,by to ,co sami odziedziczyli przejęli od wcześniejszych pokoleń,i co nam przekazali,nigdy nie umarło.Wielu z nich za stawianie sprzeciwu,by porzucić ich wiarę,pielęgnowane tradycje i kulturę na rzecz nowej zostało wziętych do niewoli lub pozbawionych życia , kobiety były oddzielane od swoich dzieci i zmuszano je do nierządu innych natomiast wywożono z dala od swojej ziemi, gdzie byli sprzedawani jako niewolnicy do ciężkich prac.Jej celem jest upamiętnienie okresu chrystianizacji Słowian i męczeństwo tych spośród nich, którzy się jej sprzeciwiali i walczyli o utrzymanie starożytnych i niezmiennych wartości.PAMIĘCI SŁOWIAN, KTÓRZY PONIEŚLI

MĘCZEŃSKĄ ŚMIERĆ WSKUTEK CHRYSTIANIZACJI.

ABY ICH DZIEJE NIGDY NIE ZOSTAŁY ZAPOMNIANE.

Na górę

Pomysłodawcą i projektantem tablicy pamiątkowej jest bardzo czcigodna osoba,

która rozpoczęła, starania pod kątem prawnym,

aby tę tablicę umieścić w odpowiednim miejscu i czasie.

Pomoc ludzi zainteresowanych jest ważna, lecz na razie, nie wchodzą w rachubę środki na jej wykonanie,

najpierw jest potrzebny jej wykonawca, czyli rzeźbiarz. Jeżeli ktoś taki się znajdzie, oszacuje koszt jej wykonania i wówczas zorganizujemy akcję zbierania funduszy na jej wykonanie.

W międzyczasie będziemy się starać o uregulowanie formy prawnej.

To mogę przekazywać zainteresowanym. Oczywiście jest to projekt i każdy pomysł może być wzięty pod uwagę.

Tomko wysil się proszę i przestań używać słownictwa “słowian”. Powinienieś użyć zwrotu “Sławian” bo o to tu chodzi i o tym wciąż mówi Marcin. PozdroPrzywalam się ale to ważne, budujemy fundamenty i trzeba je jasno określić :slight_smile:

Ja jestem Slowianinem !:).Nazwa ewoluowała.W bardzo starych starożytnych tekstach są Slowianie.

I tej nazwy bedę używał !

Pozdrawiam

Słowo ważniejsze od Sławy.https://youtu.be/fqRyzj59KXI

Słowianin oznacza - szlachetność ,kreatywność , miłość i szacunek do przyrody i środowiska naturalnego ,duchowość.Ja Tomko wolę być Słowny (dotrzymywac obietnic być szczery), niż Sławny (bo Sława moze być różna może przeistoczyc się w pychę i próżność balwochwalstwo).

Polecalem tu książkę ,STAROŻYTNI ZOROASTRIANIE Slowianscy “”. Bardzo ciekawa polecam.

Na www.wfw.com.pl można kupić ją…

DZIEŃ MĘCZEŃSTWA I DZIEDZICTWA

SŁOWIANhttps://staroslowianie.livejournal.com/7324.html

DZIEŃ MĘCZEŃSTWA I DZIEDZICTWA

SŁOWIANhttps://youtu.be/aHnBsBRnu44

Powrót Słowian w chwale Ahury Mazdy


 1. Ludu Słowian wróć do walki,

  walki o tożsamość swą,

  Niech nie trwożą Cię porażki,

  bo zmierzasz przed Ahury Tron.


 2. Dzięki wierze nam przekazanej,

  podążamy drogą Twą

  i niech wie, wokół świat cały,

  że dojdziemy z pomocą Twą.


 3. Niech Twój Ogień nas ochrania,

  Twą Świątynią natura jest,

  z niej czerpiemy siły do trwania,

  w niej nasza siła, Twa Chwała i Cześć.


 4. Inspiruj nas Ahuro do dobra,

  Inspiruj nas miłością Twą,

  niech ona będzie drogowskazem,

  myślą, uczynkom, by niweczyły zło.

  On jest naszym Przyjacielem,

  który był, będzie i jest,

  Jego Mądrość nigdy cię nie zawiedzie,

  Bo On Bogiem Mądrości jest.  Powtórzenie:

  Jego Mądrość nigdy cię nie zawiedzie

  Bo On Bogiem Mądrości jest.

Tablica pamiątkowa! Ależ wyzwanie! Pytanie jak to zrobić, aby zamiast energii bólu, cierpienia, poczucia krzywdy, wstydu i poczucia winy, złosci, agresji,itp. wzmacniania ról ofiary, oprawcy, miejsce to promieniowało dobrą energią, przyciągało ludzi, aby chętnie tu przychodzili i np. odpoczywali, aby to miejsce prowokowało do rozmów o świetności naszych Przodków, o prawdziwej historii, O legendarnych władcach lechickich. Aby z ochotą się tu spotykano. To może być piękna rzeźba z drewna, kamienia, fontanna, a może Gaj (skwer) Lechickich ]Władców?

Przeglądając tę stronę akceptujesz regulamin naszej społeczności.

Jest to prywatna i zastrzeżona przestrzeń dla Suwerenów

Zastrzegamy sobie wszelkie prawa i odrzucamy wszelkie jurysdykcje poza prawem naturalnym. Jeśli reprezentujesz korporację, rząd, prywatną agencję lub inną korporację, lub jeśli Twoją intencją jest zbieranie prywatnych danych i naruszanie prywatności, nie masz pozwolenia na odczyt, zapis lub kopiowanie zawartości tej wiadomości. Wycofaj się natychmiast!

Jednakże, jeżeli popełnisz to naruszenie bez uzyskania indywidualnej, ręcznie napisanej zgody, automatycznie akceptujesz stałą opłatę karną w wysokości €10.000 (dziesięć tysięcy) euro za każdy 1 bit informacji oraz za każde pojedyncze naruszenie, plus wszelkie koszty obsługi i egzekucji należności.

Nie ma miejsca na negocjacje.
Dziękujemy za współpracę!