Problem z jelitami

Witam wszystkich
Mam ogromne problemy z jelitami od wielu lat. Przez wiele lat brałem antybiotyki, które przepisywali mi lekarze, do tego jadłem bardzo dużo cukru, plus miałem w życiu bardzo dużo stresu. Tak jest, kiedy twój organizm nie radzi sobie nawet z małymi problemami.
Najgorsze objawy to depresja, tragiczna pamięć, ogromne lęki oraz fakt, że nic co bym robił nie daje mi żadnej radości, a głód na cukier jest niepohamowany. Próbowałem sobie już pomóc w najróżniejszy sposób, bez rezultatu.
Czy ktoś może mi polecić dobrego specjalistę, który mógłby mi pomóc? Potrzebuje osoby, która powie mi jak mam naprawić jelita i poprowadzi mnie. Samemu nie potrafię sobie pomóc.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Witaj konto33333, myślę ze moge Cie pokierować w dobra strone :slight_smile:
Pierwsze pytanie - skąd jesteś?

Na grzyba swietna jest soda :slight_smile: i smiesznie tania. Ogolnie własciwa dieta i kiszonki Do tego powinno sie pic szejki z nasion ekologicznych, czyli siemie lniane, nasiona babki czy chia. Ten klej naprawia nasze jelita. No i najwazniejsze to odrobaczanie. Samych tasiemców mamy około 40 gatunków. Polecałbym dobry biorezonans, aby sie zbadac

Jeśli chodzi o jelita, to wymaga trochę czasu, nie znam specjalistów, ale może to, co ci podpowiem pomoże ci w szukaniu specjalistów i rozwiązań. Nie wiem co testowałeś, więc najwyżej przypomnę ci :slight_smile: Zniszczone jelita często wiążą się z tzw drażliwym jelitem lub sibo, można to zbadać przez testy wodorowe, a kluczowa w leczeniu tu jest dieta foodmap, polega na wyeliminowaniu na jakiś czas produktów, które wywołują przykre dolegliwości, a potem testowaniu co w twoim przypadku się sprawdza a co nie, ponieważ każdy przypadek jest inny. W powyższych sytuacjach wielu probiotyków nie można spożywać, zwłaszcza popularnych Lactobacillus acidophilus. Pomocne są za to inne, polecam sanpro IBS. Depresje itp stany są spowodowane stanami zapalnymi w jelitach. Taka dieta je uspokoi, ale tez pomocne są oleje przeciwzapalne jak lniany (musi być w lodówce już w sklepie), konopny, czy z czarnuszki. Pomaga tez kurkuma, ale z szczyptą pieprzu - tylko tutaj trzeba by było sprawdzić jak się sprawdzą przy foodmap diecie. Pomaga też aloes do picia, kisiel z siemienia lnianego - ale nie cały dzień pity, raz wystarczy, bo witaminy się nie wchłoną, gdy jelita będą pokryte kisielkiem. Ponadto inne probiotyczne produkty jak sok z kiszonego ogórka np, kombucha, wprowadza się powolutku jak u dziecka, od 1 łyżeczki dziennie zaczynając, do jakiegoś posiłku, aby odbudować zdrową florę jelitową. Potem stopniowo wraz z czasem zwiększa się dawkę. Jak coś mi się jeszcze przypomni dam znać. Witamina D działa antydepresyjnie. Może nadmienię, że u mnie lekarz stwierdził nerwicę, a jednak wszystkie dolegliwości minęły od zmiany diety, uzupełnieniu witamin, gluten, cukier są prozapalne.

Jeśli potrzebujesz nadal pomocy to odezwij się do mnie na priv. Bardzo chętnie Ci pomogę. Nie będzie to łatwe, ale gwarantuje wyzdrowienie

Kurkuma łyżeczka czubata, szczypta imbiru i pieprzu zalać wrzątkiem do kubka lub zagotować, w małym (około. 04l) kubku metalowym ,pić 2-3 razy dziennie łącznie z osadem. Długofalowo odbuduje florę jelitową i pozbędzie się problemów…