Potrzebuję pomocy w odzyskaniu pieniędzy.

Witam serdecznie kolegów i koleżanki.

Nie do końca wiem jak dalej ugryźć swój problem, który od zeszłego roku drąży dziurę w brzuchu.

Otóż sprzedałem pewnemu Panu w ubiegłym roku starą koparkę z początku lat 90. Sprzęt miał być rozliczony w dwóch ratach termin ostatniej raty przypadał na początek maja 2019. Do dzisiaj nie otrzymałem ok. 12 000zł które miał mi zapłacić.

Polubowne prośby i telefony nic nie dały, wręcz nawet twierdzi że to on został oszukany.

Tydzień przed sprzedażą tego sprzętu specjalnie płaciłem firmie serwisowej która wszystko tam przegrzebała i przetestowała żeby wszystko było ok co mam też na piśmie.

Byłem u niego ze swoim znajomym na świadka i nic to nie dało na domiar złego stosował wobec mnie groźby typu “jak nie opuszcze nogi z jego ziemi to nas pozabija” itp … po 5 minutach inny człowiek - gada spokojnie jakby nigdy nic.

Następnie zwróciłem się o pomoc do pewnej firmy windykacyjnej która miała zakończyć sprawę sądowo. Koleś w zeszłym roku wziął przetarg na 400 000zł z gminy i twierdzili że to prosto odzyskać i żebym się nie martwił. Wzięli ok 4000zł na prowadzenie tej sprawy i do dziś ciągnie się to w sposób dość opieszały. Teraz dodatkowo wymigują się tym całym wirusem.

Ogólnie do współpracy tych windykatorów zagoniłem w czerwcu a do dzisiaj przysłali mi tylko skan “Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym” wydany koniec października 2019 i do tej pory nic się nie dzieje.

Dodatkowo te 4000zł na prowadzenie sprawy to miał być “kompleksowy” koszt wykonania usługi z komornikiem+ premia od uzyskanej kwoty. Ba, nawet mieli odzyskać także ten koszt 4000 od dłużnika. A obecnie dostałem od nich dwie noty obciążeniowe po 100zł za koszt dojazdu komornika do dłużnika plus wysyłanie monitów do niego. Dodam że komornik jeszcze nie był z żadnym wezwaniem a ja już otrzymałem fakturę do zapłaty.

Nie wiem co dalej robić czy opłacić te należności, czy po prostu pogodzić się ze stratą…

mam podobny problem i nikt niechce się podjąć tematu, choć chodzi o znacznie większe sumy…

Cześć. Mieciu, pamiętasz jak wracaliśmy z Połczyn Zdroju mówiłem Tobie o tym jak odzyskać pieniądze. Temat jest nadal aktualny co lepsze działając w ten sposób ludzie odzyskują swoje pieniądze. Wiem, że u Ciebie sytuacja jest bardziej skomplikowana ale spróbować warto. Tu macie linki do tematu :

https://ariowie.com/przekret-wszechczasow-cz-13/

<LINK_TEXT text=“https://ariowie.com/przekret-wszechczas … s-ugodowy/”>https://ariowie.com/przekret-wszechczasow-cz-24-prywatny-administracyjny-proces-ugodowy/</LINK_TEXT>

zdrawiam i trzymam kciuki :wink:

Przeglądając tę stronę akceptujesz regulamin naszej społeczności.

Jest to prywatna i zastrzeżona przestrzeń dla Suwerenów

Zastrzegamy sobie wszelkie prawa i odrzucamy wszelkie jurysdykcje poza prawem naturalnym. Jeśli reprezentujesz korporację, rząd, prywatną agencję lub inną korporację, lub jeśli Twoją intencją jest zbieranie prywatnych danych i naruszanie prywatności, nie masz pozwolenia na odczyt, zapis lub kopiowanie zawartości tej wiadomości. Wycofaj się natychmiast!

Jednakże, jeżeli popełnisz to naruszenie bez uzyskania indywidualnej, ręcznie napisanej zgody, automatycznie akceptujesz stałą opłatę karną w wysokości €10.000 (dziesięć tysięcy) euro za każdy 1 bit informacji oraz za każde pojedyncze naruszenie, plus wszelkie koszty obsługi i egzekucji należności.

Nie ma miejsca na negocjacje.
Dziękujemy za współpracę!