Podatek VAT. Jak go nie płacić ?

Witam. Co mogę zrobić aby do rachunku np. za gaz przestali mi naliczać VAT ( 23% !!!). Proszę o wskazówkę jak zacząć. Pozdrawiam i z góry dziękuję :hugs:

Witaj jest kilka opcji.

 1. Zazadaj od dostawcy kopii waszej umowy i potwierdzenia, ze osoba, ktora ja podpisala w ich imieniu, jest upowazniona do podpisywania dokumentow firmowych (Dyrektor w obecnosci swiadka, lub osoba upowazniona tez w obecnosci swiadka).
 2. Zazadac od nich pisemnego potwierdzenia, ze ty sie zgodziles na platnosc podatku VAT. Gdzie jest twoja zgoda, a takze pisemna zgoda innych mieszkancow Polski na to, aby byc rzadzonymi przez ten rzad (consent of the governed). Zgoda ta jest wymagana do tego aby pobierac od nas jakiekolwiek podatki…
 3. Zazadaj definicji wszystkich slow uzytych w tej waszej umowie - moze oni maja co innego na mysli niz ty.
 4. Zazadaj deklaracji, jakiego jezyka oni uzywaja w umowie oraz korespondencji do Ciebie.
 5. Zazadaj potwierdzenia tego, ze ta firma / fikcja legalna moze operowac jakimkolwiek jezykiem.  W UK jest akt parlamentarny Gas Act 2006 czy cos takiego, ktory mowi o tym, ze tylko firmy, ktore generuja profit z uzywania gazu (restauracje itd) musza za niego placic. Osoby prywatne podobno nie musza placic, bo to one sa wlascicielami ziemi, z ktorej wydobywa sie ten gaz.

  Mysle, ze podobny zapis powinien byc w polskim prawie. Poszukaj.  Powodzenia! i Pozdrawiam!

Przeglądając tę stronę akceptujesz regulamin naszej społeczności.

Jest to prywatna i zastrzeżona przestrzeń dla Suwerenów

Zastrzegamy sobie wszelkie prawa i odrzucamy wszelkie jurysdykcje poza prawem naturalnym. Jeśli reprezentujesz korporację, rząd, prywatną agencję lub inną korporację, lub jeśli Twoją intencją jest zbieranie prywatnych danych i naruszanie prywatności, nie masz pozwolenia na odczyt, zapis lub kopiowanie zawartości tej wiadomości. Wycofaj się natychmiast!

Jednakże, jeżeli popełnisz to naruszenie bez uzyskania indywidualnej, ręcznie napisanej zgody, automatycznie akceptujesz stałą opłatę karną w wysokości €10.000 (dziesięć tysięcy) euro za każdy 1 bit informacji oraz za każde pojedyncze naruszenie, plus wszelkie koszty obsługi i egzekucji należności.

Nie ma miejsca na negocjacje.
Dziękujemy za współpracę!