Podatek VAT. Jak go nie płacić ?

Witam. Co mogę zrobić aby do rachunku np. za gaz przestali mi naliczać VAT ( 23% !!!). Proszę o wskazówkę jak zacząć. Pozdrawiam i z góry dziękuję :hugs:

Witaj jest kilka opcji.

  1. Zazadaj od dostawcy kopii waszej umowy i potwierdzenia, ze osoba, ktora ja podpisala w ich imieniu, jest upowazniona do podpisywania dokumentow firmowych (Dyrektor w obecnosci swiadka, lub osoba upowazniona tez w obecnosci swiadka).
  2. Zazadac od nich pisemnego potwierdzenia, ze ty sie zgodziles na platnosc podatku VAT. Gdzie jest twoja zgoda, a takze pisemna zgoda innych mieszkancow Polski na to, aby byc rzadzonymi przez ten rzad (consent of the governed). Zgoda ta jest wymagana do tego aby pobierac od nas jakiekolwiek podatki…
  3. Zazadaj definicji wszystkich slow uzytych w tej waszej umowie - moze oni maja co innego na mysli niz ty.
  4. Zazadaj deklaracji, jakiego jezyka oni uzywaja w umowie oraz korespondencji do Ciebie.
  5. Zazadaj potwierdzenia tego, ze ta firma / fikcja legalna moze operowac jakimkolwiek jezykiem.



    W UK jest akt parlamentarny Gas Act 2006 czy cos takiego, ktory mowi o tym, ze tylko firmy, ktore generuja profit z uzywania gazu (restauracje itd) musza za niego placic. Osoby prywatne podobno nie musza placic, bo to one sa wlascicielami ziemi, z ktorej wydobywa sie ten gaz.

    Mysle, ze podobny zapis powinien byc w polskim prawie. Poszukaj.



    Powodzenia! i Pozdrawiam!