Podatek i cło od towarów z poza UE

Witam.
Jestem członkiem RPS, otrzymałem już wszystkie dokumenty za co serdecznie dziękuję administracji.

Jednak nurtuje mnie jeden temat, kupuje produkty z CHRL od jednego dostawcy i wysyłane są zawsze tym samym przewoźnikiem międzynarodowym droga lotnicza.
Dotychczas agencja celna naliczała mi cło i podatek obowiązujący w IIIRP.
Czy wystarczy, że do agencji celnej wyślę certyfikat rez. podatkowej RPS aby należności były rozliczane według RPS ? Czy to jest bardziej skomplikowane ?
Czy nieświadomy człowiek będący w systemie /agent celny/ to zrozumie ?

pozdrawiam ciepło i serdeczności !
dziękuję za pomoc

Cześć @maroxan . Wydaje mi się, iż sprawa opłat celnych jest bardziej złożona w kontekście RPS niż jak to opisałeś. Dodatkowo używanie naszych dokumentów, już teraz jest na razie nie zalecane, choć jako suweren (jeśli sie takim zadeklarowałeś) możesz postąpić wedle swojej woli. Lecz konsekwencje będziesz musiał ponieść sam, gdyż na Tobie spoczywa pełna odpowiedzialność za to co zrobisz.

Osobiście sugeruję napisać na [email protected] i zadać im powyższe pytanie.

Rozumie, napiszę.
Dlaczego na razie nie jest zalecane ?

Odpowiedzi na pytania dlaczego, po co, czemu, kiedy itp. znajdziesz z całą pewnością, gdy staniesz się stałym uczestnikiem naszych spotkań online. Tam padają te odpowiedzi. Zapraszam do czynnego udziału w spotkaniach.

Bardzo chętnie, gdzie znajdę ten temat z info o nadchodzących spotkaniach?

Jeśli potrzebujesz więcej informacji bądź chcesz zadać kilka pytań, masz potrzebę przedyskutowania pewnych zagadnień, uczynisz to w tej przestrzeni: Telegram grupa Ariowie Republiki Suwerenów oraz Ariowie porozmawiajmy serdeczności i zapraszamy. Na grupie Ariowie Republiki Suwerenów spotkania online odbywają się w każdy wtorek o godz. 19:00 (z małymi wyjątkami).

1 polubienie