Pochłaniacze do masek

Witam, czy ktoś orientuje się czy filtropochłaniacze po terminie ważności są jeszcze przydatne, czy w środku coś się eksploatuje z czasem ?, Wiadomo że każdy producent musi określić przydatność, ale na pewno jest jakaś zakładka bezpieczeństwa

Pozdrawiam

Witam; Temat filtra jest ważnym aspektem całej sprawy, oczyszczania powietrza. Ja nie jestem specjalistą od tych spraw, ale chemia i fizyka jest jedna dla wszystkich. Mogę się mylić; jeśli tak , to proszę mnie poprawić. Głowna składowa filtru powietrza jest węgiel aktywowany. Przekładając na normalny język, jest to po prostu węgiel drzewny, który otrzymujemy z wypalania drewna liściastego, w większości przypadków. Czyli taki węgiel drzewny do grylla, Uwaga! - Ten kupny może zawierać dodatki ułatwiające zapalenie, podpalenie, ułatwienie w postaci, nafta, itp. środki chemiczne. O ile sama czysta nafta jest lekarstwem pomocnym człowiekowi. To już dodatki mogą niekoniecznie być zdrowe i pomocne. Trzeba o tym pamiętać. Taki węgiel drzewny bez dodatków, można użyć do odtrucia organizmu. Przykład: W przypadku zatrucia pokarmowego; podajemy choremu, zatrutemu, płaską łyżeczkę węgla drzewnego ; zmielonego, utartego w moździerzy na pył. Plus pół szklanki wody do popicia. ( około ).Powtarzamy to, 3 – 4,razy na dzień. Dziecko mniejsza ilość. Jak zwykle należy pamiętać; dawka lekarstwa zawsze jest obliczana na masę ciała delikwenta. Dotyczy to wszystkich lekarstw. Jest to jedno z zastosowań leczniczych węgla drzewnego. Wracamy do oczyszczania powietrza z toksyn. Stosujemy ten sam węgiel drzewny. Można go zrobić, wykonać samemu. Nie musi być kupny, może być nawet pozyskany z ogniska. W którym piekliśmy ziemniaki na obiad. Jak wygląda taki węgiel? Musi być czarny; jeśli jest siwy, to jest już popiół. To dla tych mniej zorientowanych. Trwałość takiego produktu, jest praktycznie nie ograniczona. Jedynym ograniczeniem jest utlenianie węgla, i rozpad na drobniejsze części. Czyli zlasowanie, utlenienie. Dopóki to się nie stanie? To wszystko jest Ok.

Przechowujemy w szczelnym hermetycznym, pojemniku. Worek papierowy, krótszy okres przechowania. Plastykowy pojemnik zamykany hermetycznie; dłuższy okres. Praktycznie bez określenia czasowego. Jak działa taki węgiel aktywowany?

Posiada on olbrzymią powierzchnię absorpcyjną, To jest cała mądrość tego wynalazku. Węgiel aktywowany wchodzi w reakcje z większością pierwiastków. Czyli wiąże je ze sobą, i pozostawia w tym stanie na zawsze. Szkodliwe związki zamiast trafić do organizmu, łączą się z węglem i tam pozostają. Następnie zostają wydalone na zewnątrz. W przypadku Filtra, filtr zostaje wymieniony,na nowy. Ile czasu wytrzymuje taki filtr? Nie potrafię tego powiedzieć. Jak i nie chcę. Dlaczego? Nie chciałbym kogoś wprowadzić w błąd. Zapewne zależy to od wielkości filtra, jak ilości przepływającego przez niego powietrza. Tutaj niech się wypowie fachowiec.

Czego się dowiedzieliśmy na temat filtra? Jest on prosty w budowie, prosty w obsłudze, i najważniejsze; materiał łatwo pozyskać do zbudowania takiego filtra. Jak również można go z łatwością wyprodukować samemu, chałupniczym sposobem. Praktycznie jesteśmy niezależni, i samowystarczalni w budowie takiego urządzenia.

Myślę że to wszystko na temat Filtra powietrza. Jeśli o czymś zapomniałem? To proszę dodać, i ewentualnie mnie poprawić. Nasze, - Zdrowie to ważny aspekt naszego życia. Takie; Być, albo nie być, Szekspirowskie, powiedzenie.

Pozdrawiam i życzę pokoju na tym marnym świecie. :ugeek:

W części mechanicznej nie ma co się przeterminować, ewentualnie to tylko może część chemiczna w postaci wyżej wspomnianego węgla aktywnego, jeśli został otwarty. Węgiel aktywny można tanio kupić na kilogramy. W akwarystycznych sklepach albo bimbrowniczych powinno się dostać go od ręki…

Nie jestem też fachowcwem. Z tego co zasiegnąłem wiedzy to można jako emergency zastosować waciki, na przykład te okrągłe , ułozyc kilka warstw , przy czym kazda spryskac roztworem wody z sodą. Ile sody w wodzie nie trzeba pytac , ponieważ woda wchłonie sodę i ja rozpuści tylko do pewnego stężenia, dalej juz soda bedzie lezeć na dnie nierozpuszcziona( jej nadmiar ). Do rozpuszczenia najlepiej uzyc czystej chemicznie wody, np. destylowanej i lekko podrzanej. Po czym przelać roztwór do dowolnego sprayskiwacza i gotowe. Oczywiscie to rozwiązanie jest na krótki czas skuteczne ze wzgledu na parowanie wody.

Jestem zdania że skoro już masz maskę to kup nowy filtr z długim terminem ważności. Maski nie używasz dla zabawy tylko kiedy powietrze nie nadaję się do jego wdychania. Jeśli jest skażone korono wirusem a używasz przeterminowany filtr i nie zadziała to przechorujesz i już. Ale jeśli to będą gazy bojowe to się udusisz i na co Ci ta oszczędność 100zł. Miej dwa filtry jeden wątpliwej jakości do ćwiczenia używania maski itp a drugi na dzień W .

A próbowaliście kupić fltropochałaniacz w dacie ??
Na lledrogo są ale wszystkie po dacie przydatności do spożycia :slight_smile: Ma ktoś dostęp do nowych nieuzywanych filtropochłaniaczy np. do masek MP-5 ??

Do MP5 jeszcze 3 miechy temu były bo się nad nią zastanawiałem ale ostatecznie kupiłem 3m ze względu na bardzo duży asortyment i dostępność filtrów. Szukaj w sklepach lakierniczych w necie. Filry do 3m kupiłem z 5 letnim terminem ważności więc do MP5 też się znajdą.

Możesz podać link do sklepu w którym kupiłeś ??

Przeglądając tę stronę akceptujesz regulamin naszej społeczności.

Jest to prywatna i zastrzeżona przestrzeń dla Suwerenów

Zastrzegamy sobie wszelkie prawa i odrzucamy wszelkie jurysdykcje poza prawem naturalnym. Jeśli reprezentujesz korporację, rząd, prywatną agencję lub inną korporację, lub jeśli Twoją intencją jest zbieranie prywatnych danych i naruszanie prywatności, nie masz pozwolenia na odczyt, zapis lub kopiowanie zawartości tej wiadomości. Wycofaj się natychmiast!

Jednakże, jeżeli popełnisz to naruszenie bez uzyskania indywidualnej, ręcznie napisanej zgody, automatycznie akceptujesz stałą opłatę karną w wysokości €10.000 (dziesięć tysięcy) euro za każdy 1 bit informacji oraz za każde pojedyncze naruszenie, plus wszelkie koszty obsługi i egzekucji należności.

Nie ma miejsca na negocjacje.
Dziękujemy za współpracę!