Pochłaniacze do masek

Witam, czy ktoś orientuje się czy filtropochłaniacze po terminie ważności są jeszcze przydatne, czy w środku coś się eksploatuje z czasem ?, Wiadomo że każdy producent musi określić przydatność, ale na pewno jest jakaś zakładka bezpieczeństwa

Pozdrawiam

Witam; Temat filtra jest ważnym aspektem całej sprawy, oczyszczania powietrza. Ja nie jestem specjalistą od tych spraw, ale chemia i fizyka jest jedna dla wszystkich. Mogę się mylić; jeśli tak , to proszę mnie poprawić. Głowna składowa filtru powietrza jest węgiel aktywowany. Przekładając na normalny język, jest to po prostu węgiel drzewny, który otrzymujemy z wypalania drewna liściastego, w większości przypadków. Czyli taki węgiel drzewny do grylla, Uwaga! - Ten kupny może zawierać dodatki ułatwiające zapalenie, podpalenie, ułatwienie w postaci, nafta, itp. środki chemiczne. O ile sama czysta nafta jest lekarstwem pomocnym człowiekowi. To już dodatki mogą niekoniecznie być zdrowe i pomocne. Trzeba o tym pamiętać. Taki węgiel drzewny bez dodatków, można użyć do odtrucia organizmu. Przykład: W przypadku zatrucia pokarmowego; podajemy choremu, zatrutemu, płaską łyżeczkę węgla drzewnego ; zmielonego, utartego w moździerzy na pył. Plus pół szklanki wody do popicia. ( około ).Powtarzamy to, 3 – 4,razy na dzień. Dziecko mniejsza ilość. Jak zwykle należy pamiętać; dawka lekarstwa zawsze jest obliczana na masę ciała delikwenta. Dotyczy to wszystkich lekarstw. Jest to jedno z zastosowań leczniczych węgla drzewnego. Wracamy do oczyszczania powietrza z toksyn. Stosujemy ten sam węgiel drzewny. Można go zrobić, wykonać samemu. Nie musi być kupny, może być nawet pozyskany z ogniska. W którym piekliśmy ziemniaki na obiad. Jak wygląda taki węgiel? Musi być czarny; jeśli jest siwy, to jest już popiół. To dla tych mniej zorientowanych. Trwałość takiego produktu, jest praktycznie nie ograniczona. Jedynym ograniczeniem jest utlenianie węgla, i rozpad na drobniejsze części. Czyli zlasowanie, utlenienie. Dopóki to się nie stanie? To wszystko jest Ok.

Przechowujemy w szczelnym hermetycznym, pojemniku. Worek papierowy, krótszy okres przechowania. Plastykowy pojemnik zamykany hermetycznie; dłuższy okres. Praktycznie bez określenia czasowego. Jak działa taki węgiel aktywowany?

Posiada on olbrzymią powierzchnię absorpcyjną, To jest cała mądrość tego wynalazku. Węgiel aktywowany wchodzi w reakcje z większością pierwiastków. Czyli wiąże je ze sobą, i pozostawia w tym stanie na zawsze. Szkodliwe związki zamiast trafić do organizmu, łączą się z węglem i tam pozostają. Następnie zostają wydalone na zewnątrz. W przypadku Filtra, filtr zostaje wymieniony,na nowy. Ile czasu wytrzymuje taki filtr? Nie potrafię tego powiedzieć. Jak i nie chcę. Dlaczego? Nie chciałbym kogoś wprowadzić w błąd. Zapewne zależy to od wielkości filtra, jak ilości przepływającego przez niego powietrza. Tutaj niech się wypowie fachowiec.

Czego się dowiedzieliśmy na temat filtra? Jest on prosty w budowie, prosty w obsłudze, i najważniejsze; materiał łatwo pozyskać do zbudowania takiego filtra. Jak również można go z łatwością wyprodukować samemu, chałupniczym sposobem. Praktycznie jesteśmy niezależni, i samowystarczalni w budowie takiego urządzenia.

Myślę że to wszystko na temat Filtra powietrza. Jeśli o czymś zapomniałem? To proszę dodać, i ewentualnie mnie poprawić. Nasze, - Zdrowie to ważny aspekt naszego życia. Takie; Być, albo nie być, Szekspirowskie, powiedzenie.

Pozdrawiam i życzę pokoju na tym marnym świecie. :ugeek:

W części mechanicznej nie ma co się przeterminować, ewentualnie to tylko może część chemiczna w postaci wyżej wspomnianego węgla aktywnego, jeśli został otwarty. Węgiel aktywny można tanio kupić na kilogramy. W akwarystycznych sklepach albo bimbrowniczych powinno się dostać go od ręki…

Nie jestem też fachowcwem. Z tego co zasiegnąłem wiedzy to można jako emergency zastosować waciki, na przykład te okrągłe , ułozyc kilka warstw , przy czym kazda spryskac roztworem wody z sodą. Ile sody w wodzie nie trzeba pytac , ponieważ woda wchłonie sodę i ja rozpuści tylko do pewnego stężenia, dalej juz soda bedzie lezeć na dnie nierozpuszcziona( jej nadmiar ). Do rozpuszczenia najlepiej uzyc czystej chemicznie wody, np. destylowanej i lekko podrzanej. Po czym przelać roztwór do dowolnego sprayskiwacza i gotowe. Oczywiscie to rozwiązanie jest na krótki czas skuteczne ze wzgledu na parowanie wody.

Jestem zdania że skoro już masz maskę to kup nowy filtr z długim terminem ważności. Maski nie używasz dla zabawy tylko kiedy powietrze nie nadaję się do jego wdychania. Jeśli jest skażone korono wirusem a używasz przeterminowany filtr i nie zadziała to przechorujesz i już. Ale jeśli to będą gazy bojowe to się udusisz i na co Ci ta oszczędność 100zł. Miej dwa filtry jeden wątpliwej jakości do ćwiczenia używania maski itp a drugi na dzień W .

A próbowaliście kupić fltropochałaniacz w dacie ??
Na lledrogo są ale wszystkie po dacie przydatności do spożycia :slight_smile: Ma ktoś dostęp do nowych nieuzywanych filtropochłaniaczy np. do masek MP-5 ??

Do MP5 jeszcze 3 miechy temu były bo się nad nią zastanawiałem ale ostatecznie kupiłem 3m ze względu na bardzo duży asortyment i dostępność filtrów. Szukaj w sklepach lakierniczych w necie. Filry do 3m kupiłem z 5 letnim terminem ważności więc do MP5 też się znajdą.

Możesz podać link do sklepu w którym kupiłeś ??

Na aledrogo tylko napisz że chcesz z długa datą i już. Radzę nie zwlekac po ceny rosą cały czas .