operatorzy sieci komórkowych, 5G, alternatywy

Witam,Chcę rozpocząć dyskusję od zadania pytania - które z sieci komórkowych wybrać, żyjąc w czasach świtu 5G ?

Czy istnieją sieci komórkowe nie zainteresowane tecnologią 5G ?

NIE MOŻEMY ZARABIAĆ NA WŁASNY HOLOCAUST! Trzeba znaleźć alternatywę.

Czy ktoś się wgłębiał już w ten temat ?Pozdrawiam

Niestety wszystkie dążą do technologi 5g.

2019.05.25.02.[PL]-text- Dlaczego Izrael nie korzysta z technologii 5G,Dlaczego Izrael nie korzysta z technologii 5G, mimo że został opracowany przez Izraelczyków?

Izrael ma wielu znakomitych naukowców i inżynierów i przez lata opracował inteligentne rozwiązania komunikacyjne. Ale 5G nie znajduje się na ich liście osiągnięć. Zostało ono zamówione przez ITU-R, międzynarodową organizację z mandatem ONZ, a standard został opracowany przez 3GPP, dużą organizację współpracowników od produkcji, regulacji i badań pod dachem 7 regionalnych partnerów organizacyjnych.

ARIB i TTC (Japonia), ATIS (USA), CCSA (Chiny), ETSI (Europa), TSDI (Indie), TTA (Korea Południowa)

Firmy współpracujące przyłączają się pod dachem swojego partnera regionalnego. W całej tej organizacji jest 9 firm członkowskich z Izraela; wszystkie są pod dachem ETSI, Europejskiego Instytutu Studiów Telekomunikacyjnych. I tylko dwa z nich są zorientowane na badania: HERON i Tsofun Algorithm ltd.

Pozostałe to producenci. Nie jestem świadomy żadnego wkładu po ich stronie. Muszę jednak przyznać, że nie przeszukałem bazy danych. Wszystko w 3GPP jest udokumentowane i publicznie dostępne.

Główne wkłady w proces normalizacji są trudne do oceny. „Udział patentowy” jest tylko wskazówką, ponieważ główne prace są wykonywane wspólnie w sesjach , ponieważ 3GPP zawsze znajdzie rozwiązanie konsensusu.

O to udział patentowy 5G.Zauważ, że z prostego powodu skłania się trochę w stronę Chin / Korei: w obszarze telefonicznym jest wiele patentów (dlatego Samsung jest na szczycie), a dla Chin intensywnie pracują nad 5G TDD, są właścicielami „Dialekt” 5G, który naturalnie wytwarza wiele patentów.

Dlaczego Izrael nie korzysta z technologii 5G, mimo że został opracowany przez Izraelczyków?A tak przy okazji: 5G jeszcze nie istnieje, technicznie. Mówimy tu tylko o standardach. Sprzęt sieciowy i telefony są nadal w fazie ostatecznego projektowania. Na całym świecie nie ma jednej działającej sieci 5G.

Produkcja sieci 5G będzie w całości w rękach Ericsson (Szwecja), Huawei (Chiny), Nokia (Finlandia) i ZTE (Chiny). Po stronie telefonu będą to zwykli „podejrzani”, z pomocą Qualcomm (USA), kluczowego zasobu w dostarczaniu chipsetów do przemysłu.Dalej: <LINK_TEXT text=“https://www.patreon.com/posts/27042718? … K4bSWM0S3o”>https://www.patreon.com/posts/27042718?fbclid=IwAR1v-NQO9SaXhZmUd-1BvdGj37TAfe_L5bKiu9Dbl8kCBoLI4K4bSWM0S3o</LINK_TEXT>Autor: Tamar102 o

Wyślij pocztą e-mail - Wrzuć na bloga – Udostępnij.:ugeek:

Nikt dla garstki świadomych ludzi nie poświęci swojego istnienia na rynku telekomunikacyjnym. Wszystkie firmy na pewno będą zainteresowane wdrożeniem 5G. Problemem będą przekaźniki i nadajniki z których będą wszyscy korzystać bez znaczenia czy będą to dwaj operatorzy czy dziesięciu. Wszyscy będziemy zanurzeni w wysokoenergetycznych mikrofalach, jeśli będą one co około 100 metrów rozstawione. Tutaj tylko pytanie jak się przed tym można bronić. Są ponoć farby do ścian ekranujące fale elektromagnetyczne. Może być też klatka Faradaya albo zamieszkać gdzieś na wsi…

Zresztą większość jest zainteresowana gigabitami, nie konsekwencjami…
[attachment=0]5G.jpg[/attachment]


no tak, ale czy te farby to nie działają w ten sposób, że jak mi przyjdzie zadzownić z domu to też będą te farby blokować połączenie? Czy to nie działa w dwie strony przypadkiem? Te farby to potwierdzone jest czy tylko nabijanie kasy dla naiwnych?

Pewnie masz racje - jak masz zascreenowane sciany to powiniennes dzwonic na zewnatrz domu.

Tak jak w pociagach w uk - male okna, darmowe WiFi i aplikacja z darmowymi filmami, grami i programami - jakies 80 osob w jednym wagonie i niechby 50% uzywalo tego WiFi, to to juz tworzy taka jakby kuchenke mikrofalowa…

Ja przewaznie wolalem stac w przedsionku obok drzwi niz siedziec w glownej czesci wagonu…Jak bym uzywal telefonu w domu, to w poblizu okna.Co do tych telefonii 5G to pewnie nie bedziemy mieli wyboru - pewnie spowoduja, ze stare aparaty, ktore nie maja 5G przestana dzialac - kazdy bedzie musial przejsc na 5G.

Pytanie, czy da sie dez-aktywowac 5G w telefonie - przeciez nie wszedzie bedzie zasieg, wiec 4G tez bedzie musialo dzialac w tle.

Przeglądając tę stronę akceptujesz regulamin naszej społeczności.

Jest to prywatna i zastrzeżona przestrzeń dla Suwerenów

Zastrzegamy sobie wszelkie prawa i odrzucamy wszelkie jurysdykcje poza prawem naturalnym. Jeśli reprezentujesz korporację, rząd, prywatną agencję lub inną korporację, lub jeśli Twoją intencją jest zbieranie prywatnych danych i naruszanie prywatności, nie masz pozwolenia na odczyt, zapis lub kopiowanie zawartości tej wiadomości. Wycofaj się natychmiast!

Jednakże, jeżeli popełnisz to naruszenie bez uzyskania indywidualnej, ręcznie napisanej zgody, automatycznie akceptujesz stałą opłatę karną w wysokości €10.000 (dziesięć tysięcy) euro za każdy 1 bit informacji oraz za każde pojedyncze naruszenie, plus wszelkie koszty obsługi i egzekucji należności.

Nie ma miejsca na negocjacje.
Dziękujemy za współpracę!