Obowiązek szkolny jak to ugryźć

Hej! Moje dzieci są w tzw edukacji domowej, teraz w drugiej klasie SP…Przyznaję że edukacja szkolna na tym etapie jest lekka, szkoła wymaga zupełne minimum ale jednak brakuje mojej zgody na to aby ktokolwiek mieszał się tzw “wychowywanie” moich dzieci, ocenianie ich, wymaganie od nich czegokolwiek…prowadzę ich na swój sposób, pokazuję im świat takim jakim ja go widzę i pokazuję im skąd czerpać szerszą wiedzę, swoją wiedzę, pewność, mądrość…sami wiecie, bo pewnie jest wielu tutaj którzy tak żyją ze swoimi dziećmi.

Pytanie kluczowe brzmi- jak wyjść z tego systemu z dziećmi? Co należy zrobić, jakie kroki, działania podjąć aby już nie podlegały jakiemukolwiek systemowi szkolnictwa…
Nie chcę świadectw, nie chcę matury itd…wiem co robię, mam wizję świata w którą wierzę.

Proszę o pomoc, wskazówki jeśli ktokolwiek z Was widział, ktokolwiek Wie :slight_smile:

Witaj,
Mocno spotykamy się na telegramie, więc tu dużo rzadziej.
Z tego co wiem, w Anglii edukacja dzieci należy wyłącznie do rodziców i system tego nie kontroluje.
Na ten moment jako Ariowiie mamy przygotowane narzędzia do zabrania dzieci z systemu. Juz niedługo. Zapraszam do rozmów na telegramie.

1 polubienie
  1. załóż swoją szkołę jeżeli masz wyższe wykształcenie i jakieś zajęcia z pedagogiki.
  2. wybierz edukację domową
  3. nie przesadzaj i oddaj dziecko do szkoły. Szkołą to nie tragedia.