NORD - VPN - krytyczny błąd związany z prywatnością

NordVPN łata krytyczny błąd związany z prywatnością (appka iOS)

Mam tutaj dość mieszane uczucia. Zacznijmy od pozytywów, bug został zlokalizowany, zostało za niego wypłacone naprawdę solidne bug bounty ( $-7777 ). Z drugiej strony temat wygląda na dość banalny (i aż trudno uwierzyć, że appka przeszła tutaj jakieś testy bezpieczeństwa nakierowane tematy związane z naruszeniami prywatności):

..

Wygląda na to że appka iOS miała wbudowany w siebie SDK, który wysyłał pewne „diagnostyczne” informacje o działaniach użytkownika (nie wiemy jaka była szczegółowość zbieranych danych) poza infrastrukturę NordVPN. Na minus jest również fakt opublikowania dość skąpych informacji o szczegółach błędu (poza oznaczeniem go jako krytyczny, oraz kilku zdań opisu).

–ms

.

Zalecany, płatny, VPN, jest dziurawy? Co to oznacza? NIEBEZPIECZEŃSTWO- dla użytkowników..

Pozdrawiam. :ugeek:

No ale to piszesz o tym tu!? Pisałeś do Nordvpn? W Andku w aplikacji jest opcja domyślnie wyłączona “HELP US IMPROVE”…Z mojej strony “-” minus dla NORDvpn na brak konkretnej aplikacji dla linuxa. Jest podstawa obsługiwana przez terminal, ale działa to średnio. Ktoś z zewnątrz napisał plugin do gnome który działa, no ale to nie jest wszystko. Prędkości jak dla mnie ok.

Przeglądając tę stronę akceptujesz regulamin naszej społeczności.

Jest to prywatna i zastrzeżona przestrzeń dla Suwerenów

Zastrzegamy sobie wszelkie prawa i odrzucamy wszelkie jurysdykcje poza prawem naturalnym. Jeśli reprezentujesz korporację, rząd, prywatną agencję lub inną korporację, lub jeśli Twoją intencją jest zbieranie prywatnych danych i naruszanie prywatności, nie masz pozwolenia na odczyt, zapis lub kopiowanie zawartości tej wiadomości. Wycofaj się natychmiast!

Jednakże, jeżeli popełnisz to naruszenie bez uzyskania indywidualnej, ręcznie napisanej zgody, automatycznie akceptujesz stałą opłatę karną w wysokości €10.000 (dziesięć tysięcy) euro za każdy 1 bit informacji oraz za każde pojedyncze naruszenie, plus wszelkie koszty obsługi i egzekucji należności.

Nie ma miejsca na negocjacje.
Dziękujemy za współpracę!