Naturalne mydło ziołowo-potasowe

Witam Wszystkich
Oferuję własnoręcznie wykonywane naturalne mydła potasowe i maści na bazie ziół i żywe kremy. Wysyłka na terenie kraju i za granicę.
Dzięki mojej wieloletniej praktyce w stosowaniu wiedzy o leczniczym działaniu ziół mydła kremy i maści powstają na opracowanych przeze mnie recepturach.

Mydło potasowe „Z Niebieskiej Chaty”

Słynne mydło potasowe było kultowym produktem dawnych mydlarni, wypartym przez twarde mydła sodowe zawierające chemiczne dodatki i sztuczne zapachy.
Mydło potasowe naturalnie ma formę delikatnego, półprzejrzystego żelu, dlatego nie jest formowane w kostki, lecz przechowywane w pojemnikach.
Mydło potasowe to kosmetyk i produkt farmaceutyczny w jednym.
Jeśli masz je w domu, możesz z niego szybko wykonać szampon, maseczkę czy peeling.
Świetnie sprawdza się ono między innymi w higienie intymnej jak i w doprowadzaniu do normy cery trądzikowej.
Działa również przeciwzapalnie na chore tkanki.
W przeciwieństwie do wszechobecnego mydła sodowego w kostce, nie powoduje alergii, zmiękcza, odżywia, łagodzi i nawilża skórę, usuwa zrogowaciały naskórek, można go użyć do peelingu ciała i twarzy,
Dawniej w aptekach mydło potasowe było stosowane jako baza różnorodnych leczniczych maści.
Przy obrzękach ciała, wykonywano z niego okład, lub moczono opuchnięte stopy w rozworze.
Wykonywano je niegdyś na oleju lnianym, a dzisiaj wykonuje się je również na bazie innych olejów i z różnymi dodatkami, np. ziół.
Moje mydła najczęściej są wykonywane na bazie olejów słonecznikowego, kokosowego, winogronowego oraz oliwy z oliwek.
Najpierw na mieszance olejów robię skoncentrowane wyciągi z ziół leczniczych o skutecznym działaniu kosmetycznym i dopiero na tej bazie wykonuję mydło metodą na zimno, dzięki czemu zachowane są właściwości ziół.
Zioła są własnej produkcji, w pełni ekologiczne i zbierane ręcznie. W sezonie mydła wykonuję ze świeżych roślin, w zimie z suszonych, stąd wiosenno-letnio-jesienne są ciemnozielone, a zimowe mają jaśniejszy odcień (zawierają mniej chlorofilu).

Dobieram zioła o działaniu odżywczym, antyseptycznym, antyalergicznym, regenerującym skórę. W zestawieniu z właściwościami samego mydła, daje to doskonały środek czystości i kosmetyk w jednym. Mydło jest bardzo wydajne i wystarcza na długo.
Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany, zajrzyj na komunikator do wątku „Barter, oddam-sprzedam”
lub do Klubu na Platformie

1 polubienie

Przeglądając tę stronę akceptujesz regulamin naszej społeczności.

Jest to prywatna i zastrzeżona przestrzeń dla Suwerenów

Zastrzegamy sobie wszelkie prawa i odrzucamy wszelkie jurysdykcje poza prawem naturalnym. Jeśli reprezentujesz korporację, rząd, prywatną agencję lub inną korporację, lub jeśli Twoją intencją jest zbieranie prywatnych danych i naruszanie prywatności, nie masz pozwolenia na odczyt, zapis lub kopiowanie zawartości tej wiadomości. Wycofaj się natychmiast!

Jednakże, jeżeli popełnisz to naruszenie bez uzyskania indywidualnej, ręcznie napisanej zgody, automatycznie akceptujesz stałą opłatę karną w wysokości €10.000 (dziesięć tysięcy) euro za każdy 1 bit informacji oraz za każde pojedyncze naruszenie, plus wszelkie koszty obsługi i egzekucji należności.

Nie ma miejsca na negocjacje.
Dziękujemy za współpracę!