NATURA, NASZA MATKA

https://staroslowianie.livejournal.com/3834.html

https://youtu.be/APwS8Wy_e98

https://youtu.be/MOYnuszk6_8

NATURA UCZY I NATURA INSPIRUJE

Natura jest jednym z największych rozdziałów Świętych ksiąg świata .

Ty udzielasz myśli , która tworzy i rozwija świat , który ma przynosić radość człowiekowi .

Kto zaprojektował żyjący świat , wodę i rośliny , jeśli nie Ty, Stworco. Z pewnością żyjący świat jest naszym domem , wspaniałą kompozycją Twojej Mądrości.

Było mi smutno , ale Twoja natura jako całość raduje ,Boże mój.

Natura jest głównym nauczycielem i inspirującym kaznodzieja . Prowadzi do twórczych pomysłów mężczyzn i kobiet , aby tworzyli dzieła sztuki i nauki .

Natura jest prototypem świętych ksiąg .

Każdy kamień , każda cząstka piasku i każda kropla wody jest lekcją do nauczenia .

Przyroda daje wielką liczbę talentów , geniuszy , najlepsze kwiaty w ogrodzie wiedzy . Człowiek rozważa, wreszcie rozumie prawa , jakimi się kieruje . Sens życia rozwiązuje zagadki istnienia i ujawnia sekrety natury dla ludzkości ,oświeca umysły mężczyzn i kobiet.

Najlepszym arcydziełem sztuki jest natura . Przykazania Boże są zapisane w kolorach , nieporownywalnym pięknie Księgi Natury . Ma przesłanie na każdej ze swoich stron dla wszystkich , którzy je czytają z otwartością umysłu .

Przyroda pokazuje Twoją Wszechobecnosc Boże jako Mistrza i Pierwszego artystę , malarza , rzeźbiarza , objawiając Dobro i Wielką Chwałę .

Przyroda jest Twoją pierwszą wspaniałą poetycką pracą .

Każdego dnia będę czytał i rozważał Księgę Natury , dostępną dla mojego dobra .Będę z nią we wspólnocie i będę z nią rozmawiał. Moje myśli objawiają mi obfitość obrazów , myśli , pomysłów i marzeń .Natura przemawia do mnie , oswieca , inspiruje . Inspirowany naturą będę z Tobą rozmawiał przez nią , pozdrawiam Cię Ojcze Stworzenia

Fragment z książki :

, TAK UCZYŁ ZARATUSTRA “”.

PORY PRZYRODY I ŻYCIA W ROKU

Wiosna jest królową sezonów . Jest młodością całego roku zawsze pełna nadziei . Śnieg zaczyna się topić , zaczynają płynąć obficiej rzeki , ptaki rozpoczynają swoje loty i rośliny zaczynają rosnąć.Życie zaczyna być ożywiane powiewem Twojego ducha ze wszystkich stron.

Świeża , słodka , jasna ,kwitnąca , błyszcząca , wspaniała i uśmiechnięta , to wiosna . Z nią ożywa całe stworzenie i my , z nowymi nadziejami i wizją szczęścia.

Natura pobudza ducha i umysł i zaczyna tętnić nocnym życiem . Pustynie stają się ogrodami kwiatów , kwiaty kapią się w promieniach słońca , drzewa uginają się pod ciężarem swoich owoców . Nowe życie jest tchniete na pola i lasy .

Ziemia ubiera się w odświętny zieloną szatę , pola przybierają złocisty kolor , pastwiska zaczynają się bujnie zielenic.

Natura dekoruje wspaniałymi obrazami w różnych tonacjach kolorów , wielkie i nieulotne piękno . Zapach kwiatów pieści twarze wszystkich .

Wiatr śpiewa ptakom kołysanki do snu .

Trzepot ich skrzydeł błyszczy w słońcu , śpiewając swoje melodie inspirujące wśród krzewów liściastych .Słowik zachowuje czuwanie w nocy , róże śnią swoje marzenia .Słodki zapach róży jest jak słowik zwiastujący miłość .

Pełne miodu ,który gromadzi się pośród dzikich kwiatów i pszczoły w drodze do swojego ula .

Na oświetlonej słońcem gałęzi drzewa spoczywa motyl w swoich doskonałych pięknych i delikatnych barwach , którymi są powleczone jego skrzydła . Przyjemny jest kojący dźwięk szelestu wiewiórki poruszającej się po konarach drzew .

Z przeogromnym sklepieniem niebieskim nad moją głową , zieloną trawą pod stopami chodzę , biegam , skacze , śmieję się i śpiewam w tym szerokim świecie radości i szczęścia.

Wiosenna przyroda jest moim towarzyszem , drzewa ,ptaki , zwierzęta są moimi przyjaciółmi . Pozwól mi żyć blisko natury , pod gołym turkusowym niebem , rozmawiać ze zwierzętami i śpiewać z ptakami .

Kiedy każdy z nich śpiewa , kwiaty , drzewa i wszystkie strumienie rzek śpiewają swoje melodie , które są Twoją Niebianską Filharmonia .

Boże , nie pozwól mi być daleko od nich w tyle , Będę wrażliwy na wiele uroków natury , wiosna jest najlepsza . Daj mi pić przy fontannie słodyczy , piękna przyrody . Natura może wyleczyć moje udręki ,wspierać i radować moje wnętrze

PRZYCHODZI LATO

Sady, pola i lasy są w pełnym rozkwicie. Chmury unoszą się w świeżym niebieskim sklepieniu nieba . Ziemia, zioła i drzewa , w powietrzu są wszystkie drogocenne wonie . Pory roku przychodzą i odchodzą .

Od wiosny do lata , od lata do jesieni , od jesieni do zimy . Podobnie jak w naturze , tak samo jest z życiem ludzkim .

Jesienią i zimą , w moim życiu zbieram plony tego , co zasiałem wiosną i latem .

Pomóż mi żyć moją młodością i porami roku , abym mógł żyć w pokoju przy zakończeniu pór mojego życia ,Boże mój.

https://youtu.be/MKhLer4qZVY

https://youtu.be/ewoQpAWx9jE

Ostatnio wróciłem do książek z serii Anastazja, warto się z nimi też zapoznać w kontekście jak obcować żyć i słuchać się natury :slight_smile:

Przeglądając tę stronę akceptujesz regulamin naszej społeczności.

Jest to prywatna i zastrzeżona przestrzeń dla Suwerenów

Zastrzegamy sobie wszelkie prawa i odrzucamy wszelkie jurysdykcje poza prawem naturalnym. Jeśli reprezentujesz korporację, rząd, prywatną agencję lub inną korporację, lub jeśli Twoją intencją jest zbieranie prywatnych danych i naruszanie prywatności, nie masz pozwolenia na odczyt, zapis lub kopiowanie zawartości tej wiadomości. Wycofaj się natychmiast!

Jednakże, jeżeli popełnisz to naruszenie bez uzyskania indywidualnej, ręcznie napisanej zgody, automatycznie akceptujesz stałą opłatę karną w wysokości €10.000 (dziesięć tysięcy) euro za każdy 1 bit informacji oraz za każde pojedyncze naruszenie, plus wszelkie koszty obsługi i egzekucji należności.

Nie ma miejsca na negocjacje.
Dziękujemy za współpracę!