..Motywacje i glebsza Filozofia zycia..

[size=150]#1



Wszystko jest energia ktora sie przenika…

  • zdrowie jest energia,
  • dobrobyt jest energia,
  • pieniadze sa energia,



    Popatrz ktokolwiek uzywa duzo energii otrzymuje to wszystko w zamian - tak otrzymuje zdrowie , dobrobyt, pieniadze…

    Zobacz Ci najbogatsi maja to wszystko dlatego ze potrafia używać duzo energii…



    Energii - Mojej , Twojej , Innych i wtedy pojawia sie to wszystko - rozumiesz?



    I tak w kolko uzywaja tej energii.



    Wiec gdzie jest? - zastanow sie gdzie jest Twoj - REAKTOR KREATYWNOSCI?

    Zadaj Sobie pytanie jak JA moge stac sie wielkim? - Jak JA wyzbede sie strachu?



    Utozsamianie sie z kreatywnoscia - poniewaz kreatywnosc to rozwiazanie - to jedna z opcji - PRAWDA?



    Jezeli chcesz osiagnac wiekszy stopien kreatywnosci to kreatywnosc jest rozwiazaniem - SAMA W SOBIE.

    Gdy osiagniesz wyzszy stopien kreatywnosci zauwazysz, ze wszystko powstaje to wszystko sie rodzi…

    Stajesz sie Sam lepszy w swojej pracy w zwiazku stajesz sie lepszy na calym froncie zycia i zauwazasz, ze przestajesz sie bac.



    Uzyj prawdziwych rozwiazan. Wes sie do DZIELA nie skacz tylko po pomyslach, a zacznij kreowac PRAWDZIWE ROZWIAZANIA.



    …AM…[/size]

#2



Spójrz na swoje przekonania… Czy sa one prawdziwe? Skad możesz wiedziec, ze to, czego sie w zyciu nauczyłeś, jest prawdziwe? Nie możesz. Poprostu czynisz zalozenie ze to prawda. Czy jest krzesłem to na czym siedzisz? Jesteś pewien? Kiedy odpuścisz sobie wszystkie zalozenia i dopuścisz mysli, ze niczego nie wiesz, otworzy sie przed Toba zupełnie Nowy Swiat.



…AM…

Witam;

*Cytuję; [i]Wszystko jest energia ktora sie przenika…

  • zdrowie jest energia,
  • dobrobyt jest energia,
  • pieniadze sa energia,[/i]

    Chyba nie do końca tak jest. Zdrowie jest energią, zapewne; w mniejszym, lub większym stopniu. To zależy jak na to popatrzymy. Dobro, też można w jakiś sposób podciągnąć pod energię. Ale, co do pieniędzy? To już się nie mogę zgodzić. Pieniądze są wymysłem pewnej kasty ludzi, którzy mieli w tym interes. Co to ma wspólnego z energią? Chyba niewiele. A może tak zadajmy pytanie trochę inaczej? Co to jest energia? I w tym momencie odpowiedź zaczyna się nam rozmywać. Ktoś powie, prąd, jest energią; zapewne w potocznym słownictwie, uznamy, że tak to jest. Ale, chyba chodzi o inna energię, Potocznie, nasza dusza, jest energią, Wiemy , że jest, ale nie możemy jej zobaczyć, dotknąć, zważyć, zmierzyć, Czyli jest, i zarazem jej nie ma. Jeśli na ten problem popatrzymy z innego punktu widzenia. Potraktujmy to jako pewną gęstość, chodzi o to żeby było zrozumiale. Nasze ciało fizyczne, to jest duża gęstość. Tak duża, że nie możemy przejść przez ścianę. Ale dusza, jako energia, jest to inna gęstość. Dusza może przejść przez ścianę, bez problemu. Słowo dusza, słowo energia, w zasadzie to jest to samo. Tylko przez różnych ludzi, różnie nazywane. Naszym problem jest, że mamy zbyt bogate słownictwo, i się w nim gubimy. Często jest tak, że coś jest nazywane przez różne słowa. Powoduje to duże zamieszanie, i nieporozumienia.

    *Cytuję; Zobacz Ci najbogatsi maja to wszystko dlatego ze potrafia używać duzo energii…



    Energii - Mojej , Twojej , Innych i wtedy pojawia sie to wszystko – rozumiesz?

    Nie, nie rozumiem; chyba znowu zostały pomylone pojęcia. Co ma bogactwo do energii i naszego życia? Te założenia chyba są postawione na głowie. Czy musisz być bogatym, aby być szczęśliwym? Czy twoim celem w życiu jest tylko bogactwo? Czy w tym momencie nie czujesz, że zostałeś zmanipulowany? Chcąc zostać bogatym, będziesz pracował jak niewolnik po 16-godzin dziennie. To ta bardziej uczciwa opcja. A ta mniej uczciwa, ukradniesz, oszukasz, ograbisz kogoś.

    Pytanie? Co ci to zapewni? Większe szczęście? A nie przyszło ci do głowy, że ktoś zrobił Ciebie niewolnikiem, abyś dużo, i wydajnie pracował? A może by tak pójść w innym kierunku; i zdobyć wiedzę? Nie mylić z nauką i szkołą. To nie jest to samo.

    *Cytuję; zastanow sie gdzie jest Twoj - REAKTOR KREATYWNOSCI?

    Zadaj Sobie pytanie jak JA moge stac sie wielkim? - Jak JA wyzbede sie strachu?


    Czy my tak samo rozumiemy słowa? Kreatywność i strach? Kreatywność, to jest umiejętność poradzenia sobie w każdej beznadziejnej sytuacji. Jest to dobra cecha, potrzebna aby móc przeżyć wraz z rodziną. Czyli z niczego potrafimy coś zrobić. Jak w tym powiedzeniu; „Cygan na gwoździu ugotował zupę” .On był bardzo kreatywny, taki żart. On oszukał, ale zupę ugotował. ( przenośnia ).

    Strach; też jest pożyteczne w przyrodzie zjawisko, on nas chroni przed nieznanym, niebezpiecznym, zachowaniem. Dzięki niemu możemy przeżyć, cali i zdrowi. Jaki z tym ma związek?

    *Cytuję; Uzyj prawdziwych rozwiazan. Wes sie do DZIELA nie skacz tylko po pomyslach, a zacznij kreowac PRAWDZIWE ROZWIAZANIA.

    Bardzo dziwna porada, rada. A skąd wiesz że to jest prawdziwe i dobre? Jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz. A pomysły? Nie są dobre, ani złe; Odpowiednio interpretowane, mogą być bardzo pomocne w życiu. Nigdy nie przyszło Ci do głowy, że pomysły może ktoś tobie podsuwać? Taki twój Anioł Struż, taka właśnie niewidzialna energia, taka druga twoja połowa. Tutaj nie chodzi o religię ani kościół. Jestem od tego bardzo daleki. Czy nigdy się nie spotkałeś z takim czymś; Powiedzeniem. Pierwsza myśl jest najlepsza? To ta druga połowa udzieliła tobie podpowiedzi co należy zrobić; aby to było dobre dla Ciebie. A nie tak, jak ty uważasz; chcesz coś osiągnąć, bo myślisz tak będzie dobrze i wspaniale. Niekoniecznie jest to prawda. To tylko jest twój pomysł, nic więcej. Może on jest i dobry? A może nie? Ty tego jeszcze nie wiesz. Ale twoja druga połowa już to wie, dlaczego jej nie posłuchać? I zrobić to prawidłowo i dobrze, z pożytkiem dla siebie? Przejdźmy do drugiego dopisku, taki cdn.

    *Cytuję; Spójrz na swoje przekonania… Czy sa one prawdziwe? Skad możesz wiedziec, ze to, czego sie w zyciu nauczyłeś, jest prawdziwe?

    I to jest bardzo mądra uwaga; Skąd wiesz, ze to co Ciebie w szkole nauczyli, jest prawdą? Skąd wiesz, że lekarz do którego poszedłeś, nie chce ciebie na kasę naciągnąć? Że ksiądz w kościele mówi prawdę? Że książka którą czytasz, mówi prawdę? Że w telewizorni nie kłamią? Odpowiedź jest jedna. Musisz zdobyć stosowną „WIEDZĘ”. Musisz to zrobić samodzielnie, metodą prób i błędów. Wtedy ty będziesz wiedział, co jest prawdą, a co jest kłamstwem. Wtedy będziesz mógł zweryfikować swoje poglądy na cały Świat. Wtedy zdejmiesz różowe okulary, które ktoś tobie założył. Wtedy zobaczysz świat prawdziwy, piękny i kolorowy; a jednocześnie, brzydki, zepsuty, okrutny, bezlitosny. Wtedy nauczysz się decydować, którą drogę wybrać, dobrą dla siebie i twojej rodziny. Czego Tobie życzę i pozdrawiam.



    :ugeek:

WitajTomasz21,



czym jest wiedza? Sumą doświadczenia? Czasami tak. Prawdziwa wiedza nie musi być, aż tak skomplikowanie zdobywana. Nie znajdziesz ją w szkole, możesz znaleźć ją w książkach, chociaż to tylko wskazówki a nie prawdziwa wiedza. Prawdziwą wiedzę osiągniesz, kiedy połączysz się ze swoją duszą. Tylko w świecie duchowym znajdziesz ją jak i siłę do zmian. Dlatego polecam rozwój osobisty.



@AdrianMcBrave to fakt, że bogaci używają dużo energii, kreują jej spory przepływ, jest to jednak energia ich pracowników i konsumentów. Uważam, że jest to super sposób na energetyczny wampiryzm. Ludzie, którzy dużo pracują stają się sami niewolnikami swojej pracy. Jeśli są w tym szczęśliwi to znaczy, że jest to doświadczenie jakie ich dusze sobie wybrały. To dusze są źródłem energii. Jeśli każdy z nas będzie robił to dlaczego przyszedł na ten świat tu i teraz, to również wygeneruje dla siebie tyle ile jest mu potrzebne. Majątek sam w sobie jest martwą energią. Szczęście, radość życia, miłość do świata (szeroko rozumiana) to płynąca energia. Tej energii się nie rozdaje ani nie pozwala rabować innym. Czasem jednak trzeba się dostosować do warunków życia i zapracować sobie na bułeczki, dopóki dusza nie wyjawi ci twych umiejętności i ty sobie sam nie pozwolisz na zarabianie pieniędzy tym co cię pasjonuje. Warto spróbować.