Meshtastic - komunikacja między Suwerenami

Rozpocząć chcę projekt tworzenia komunikacji prostej opartej na sieciach Meshtastic lub disaster.radio. Dlaczego - ano prosta sprawa - w razie “w” zostaniemy odłączeni od czegokolwiek - jest to jasne jak słońce, a komunikacja i wymiana informacji to dla nas podstawa, taktyczna, strategiczna.

Owszem można tworzyć sieci oparte o CB-Radio, ale to wymaga stałego udziału, ma ograniczony zasięg i problem polega na magazynowaniu komunikatów - łatwo coś przeoczyć, np. alarm.

Obecnie mieszkam w Ostrowie Wielkopolskim i na tym terenie (powiedzmy w promieniu 200 km) chciałbym zacząć tworzyć taką sieć - taką komunikację.

Docelowo miałaby być to sieć w całym kraju, a może i dalej. Sieć której topologia jest trudna do zniszczenia, szpiegowania, zakłócania… a służyłaby wszystkim.Zapraszam!

MOzesz podać jakieś szczegóły - jakby to miało działać, co jest niezbędne do “odpalenia” takiej sieci komunikacyjnej ?>>??

Przyłączam się do pytania które zadał Aran

Przeglądając tę stronę akceptujesz regulamin naszej społeczności.

Jest to prywatna i zastrzeżona przestrzeń dla Suwerenów

Zastrzegamy sobie wszelkie prawa i odrzucamy wszelkie jurysdykcje poza prawem naturalnym. Jeśli reprezentujesz korporację, rząd, prywatną agencję lub inną korporację, lub jeśli Twoją intencją jest zbieranie prywatnych danych i naruszanie prywatności, nie masz pozwolenia na odczyt, zapis lub kopiowanie zawartości tej wiadomości. Wycofaj się natychmiast!

Jednakże, jeżeli popełnisz to naruszenie bez uzyskania indywidualnej, ręcznie napisanej zgody, automatycznie akceptujesz stałą opłatę karną w wysokości €10.000 (dziesięć tysięcy) euro za każdy 1 bit informacji oraz za każde pojedyncze naruszenie, plus wszelkie koszty obsługi i egzekucji należności.

Nie ma miejsca na negocjacje.
Dziękujemy za współpracę!