⚡Medycyna 3 Układ nerwowy⚡

x

Co to jest nerw błędny i gdzie się znajduje?Nerw błędny jest najdłuższym nerwem w organizmie. Jego nazwa (łac. nervus vagus) nawiązuje do „wędrowca”, ponieważ wędruje po całym ciele i dociera do ważnych organów.Nerw błędny aktywuje przywspółczulny system nerwowy, który odpowiada za relaks i co z tym idzie kontroluje zdrowie komórek odpornościowych, organów i tkanek, a nawet komórek macierzystych.20% włókien nerwu błędnego kontroluje organy i procesy, które są niezbędne dla utrzymania nas przy życiu czyli serce, trawienie, oddychanie czy gruczoły. Pozostałe 80% wysyła informację z jelit do mózgu. Nerw błędny łączy mózg z jelitami, biegnie przez klatkę piersiową, przeponę, otaczając serce i obszary tradycyjnie uznawane za ośrodki intuicji i współczucia…ciąg dalszy pod linkiem: <LINK_TEXT text=“http://erbe.waw.pl/naturalna-stymulacja … organizmu/”>http://erbe.waw.pl/naturalna-stymulacja-nerwu-blednego-wplywa-zdrowie-calego-organizmu/</LINK_TEXT>Polecam artykuł i zachęcam do dzielenia się wnioskami, przemyśleniami, doświadczeniami.

Pozdrawiam

2019.05.14.03.[PL]-text - Zdrowie-Nerw błedny.

Witam; Przeczytałem uważnie na temat ,”nerwu błędnego”. Konkluzja; ja się nie zgadzam, z tą wypowiedzią. Dlaczego? No to spróbuję to wyjaśnić, po kolei. To że on jest bardzo ważny, i potrzebny, to nie ulega wątpliwości. I nie podlega dyskusji. Kropka. Temat zamknięty, ale jest jedno „ale”. Jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach. Więc przejdźmy do szczegółów. Ale najpierw opowiem pewną historyjkę. Przychodzi pacjent do lekarza; Panie doktorze , napindala mnie wątroba. Na to lekarz; przepiszę panu, wspaniały środek, nazywa się „Rapacholin” , albo może trochę tańszy, ale też jest dobry, „Sylimarol”, jest to ziołowy specyfik robiony z ostropestu. Dziękuję bardzo panu, że pomógł mnie pan. To jest jedna wersja; a teraz druga:

Przychodzi człowiek do znachora. Kto to jest znachor? Krótkie wyjaśnienie.

-ZNACHOR- to człowiek, który się, zna na chorobach. Co robi w tym momencie znachor? Mówi tak; Dam panu w tej chwili troszkę ususzonego „ostropestu”, to powinno złagodzić ból. A teraz przeprowadzę z panem wywiad na temat choroby. Pierwsze pytanie, co ostatnio pan jadł i pił? No więc jadłem grzybki w occie, pychota mówię panu. Śledzik też w occie, no bo miałem gościa i do tego obaliliśmy flaszkę, wiśniówki. ( Sam ją robiłem ). No najpierw jedną a potem drugą na drugą nogę, rozumie pan. Potem miałem kaca, czym się leczy kaca? Sodka + woda z octem. Kac przeszedł, ale odezwała się wątroba. Dlatego tutaj jestem. Moja diagnoza; Wyeliminować „ocet” z użytku, zmniejszyć spożycie alkoholu, typu wiśniówka. Wątroba jest uczulona na te artykuły, spożywcze. Jak się pan do tego zastosuje, to nigdy więcej nie będzie bolała pana Wątroba. Miłego dnia. Czy widzicie różnicę pomiędzy wykształconym lekarzem, a zwykłym człowiekiem, który chce pomagać drugim ludziom? Po co to opowiadam? Aby uzmysłowić wszystkim, że nerw błędny jest ważny. Bardzo ważny. Ale trzeba zapytać, tak jak to zrobił znachor.

Co jest przyczyną że nas coś boli? Ten nerw nas tylko alarmuje, ze coś jest nie tak. Znajdźmy przyczynę, usuńmy ją. I zapomnijmy, że taki e nerwy są w naszym organizmie. Pytanie? Co jest przyczyną większości naszych chorób?

Odpowiadam; Jedzenie. Szkodzi nam jedzenie, te, które ma nas utrzymać przy życiu. Jak temu zaradzić? Jedzmy tylko to co nam jest potrzebne – niezbędne, do życia. Przytoczę takie powiedzenie; Chcesz być zdrowy? To nie jedz.

Ten temat jest dosyć obszerny; Czyli, co możemy jeść? I przeciwieństwo tego, co nam nie wolno jeść?Każdy z nas powinien posiadać „Wiedzę” na ten temat. Tego powinno się uczyć w szkole. Przymusowo. Wracamy do tematu.Czasami wystarczy jego naturalna stymulacja, żeby poczuć znaczną ulgę

Odpowiadam; usuńmy przyczynę, poszukajmy jej, i usuńmy.

Nerw błędny wpływa na zdrowie całego organizmu

Odpowiadam; On jest tylko pośrednikiem, przekaźnikiem, alarmem, który ma nas zaalarmować o awarii w naszym organizmie. Nic więcej. On to robi, wspaniale i dosadnie; Tylko my tego nie słuchamy, jesteśmy, głusi, i ślepi.

Całe jedenaście punktów, to są osobne narządy; Ten nerw, tylko służy do komunikacji, pomiędzy resztą organizmu. To jest telefon, telegraf, on powiadamia, o brakach, jak i nadwyżkach. Ma to robić szybko i sprawnie.

I on to robi.

W jakich przypadkach wymagana będzie stymulacja nerwu błędnego?

Odpowiadam; W żadnym przypadku. To nie ma nic wspólnego. Na ten przykład , „choroba Alzheimera”. Ją można leczyć, można zapobiegać, przyczyną są uszkodzone połączenia neuronów w mózgu. To jest do wyleczenia w bardzo dużym stopniu. To wszystko jest na skróty. To są zbyt obszerne zagadnienia, aby w jednym poście móc je omówić.

Jak stymulować nerw błędny w sposób naturalny?

Odpowiadam; W tej sprawie nie ma żadnych przeciwwskazań. Nikomu gimnastyka, jeszcze nie zaszkodziła. To jest tak jak z „Placebo” może pomóc; a nie może zaszkodzić. Na sam koniec. Ostatni akapit.Zawarte tu informacje mają charakter ogólny i nie stanowią porady. Zawsze konsultuj swój stan zdrowia z dietetykiem bądź lekarzem.

I właśnie dlatego nie zgadzam się z tymi opisami. To jest tylko reklamówka, czegoś tam; wszystko jest wyrwane z kontekstu, i razem powiązane. Tak jak autorowi było wygodnie i pasowało. Na koniec klauzula, skontaktuj się z lekarzem. Typowa formułka, pozwalająca uniknąć odpowiedzialności cywilnej za poczynione szkody na pacjencie. Jak to skomentować? Przecież nie każdy jest znachorem. Bo gdyby był, to nie szukałby tutaj porady. Sam by jej udzielił, z pożytkiem dla innych cierpiących. To tyle, i aż tyle w tym temacie. Jeśli są pytania? To proszę pytać, to jest tylko forum, każdy może zabrać głos w temacie. Na koniec nie będę pisał tej formułki, o kontakcie. Ja jestem odpowiedzialną osobą, i piszę tylko o sprawdzonych tematach, rzeczach, i zweryfikowanych. Pozdrawiam, słowami, szanujcie swoje zdrowie; bo macie je jedno. :ugeek:

polecam film:

<LINK_TEXT text=“https://www.facebook.com/plugins/video. … 5780080%2F”>https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fgrzegorz.koska%2Fvideos%2F1942576935780080%2F</LINK_TEXT>
Bohater/narrator to WIM “Iceman” HOF wielokrotny światowy rekordzista - stworzył on procedurę (metoda Wim Hof’a) na uzyskanie świadomej kontroli nad autonomicznym układem nerwowym, co pozwala dowolnej praktykującej osobie uaktywnienie dosłownie nadludzkich możliwości - wszystko to przez odpowiednią stymulację organizmu. Pan ten udowodnił coś co nie mieściło się naukowcom w głowach, coś co redefiniuje dotychczasową wiedzę stawiając rzeczy w absolutnie nowym świetle. Panie i Panowie… Po raz kolejny mamy dowód na to, iż historia pisze się na nowo a wszystko to dzieje się na naszych oczach! :sunglasses:

P.S.

METODA W SKRÓCIE:ETAP 1

 • Siadasz wygodnie
 • 30x głęboki wdech i wydech
 • Po trzydziestym wydechu przestajesz oddychać (ile tylko wytrzymasz) siedząc w spokoju z zamkniętymi oczami
 • Jak już będziesz miał odruch do wdechu bierzesz jeden głęboki wdech i trzymasz 15 sekund.
 • Dajesz sobie około pól minuty do minuty przerwy i powtarzasz cały proces jeszcze 3 razy.  ETAP 2

  Dowolne ćwiczenia siłowe i stretching  ETAP 3

  Zimny prysznic przez minutę

Dziękuję za przypomnienie, metody wima hoffa są super, przygotowuje się mentalnie do tego procesu :slight_smile:

Przeglądając tę stronę akceptujesz regulamin naszej społeczności.

Jest to prywatna i zastrzeżona przestrzeń dla Suwerenów

Zastrzegamy sobie wszelkie prawa i odrzucamy wszelkie jurysdykcje poza prawem naturalnym. Jeśli reprezentujesz korporację, rząd, prywatną agencję lub inną korporację, lub jeśli Twoją intencją jest zbieranie prywatnych danych i naruszanie prywatności, nie masz pozwolenia na odczyt, zapis lub kopiowanie zawartości tej wiadomości. Wycofaj się natychmiast!

Jednakże, jeżeli popełnisz to naruszenie bez uzyskania indywidualnej, ręcznie napisanej zgody, automatycznie akceptujesz stałą opłatę karną w wysokości €10.000 (dziesięć tysięcy) euro za każdy 1 bit informacji oraz za każde pojedyncze naruszenie, plus wszelkie koszty obsługi i egzekucji należności.

Nie ma miejsca na negocjacje.
Dziękujemy za współpracę!