maski ochronne w pracy

witam,po przymusowym urlopie wracam do pracy i czeka mnie 12 to godzinna tyrka w masce ochronnej przeciw corona,od dziecka mialem problemy z plucami ,po wielu latach udalo mi sie zaleczyc objawy dusznosci.mam obawy ze teraz przez noszenie tej #bardzo potrzebnej# maski moje problemy powroca.pytanie,czy jest jakis sposob zeby tego uniknac i nie stracic pracy.bardzo by mi pomogly jakies oficjalne publikacje na temat szkodliwosci dlugotrwalego noszenia masek.dziekuje i pozdrawiam

Na jakiej podstawie narzuca Ci sie nakaz noszenia maski? Jakis wewnetrzny regulamin? Jesli tak no to dyskusja chyba nie za wiele zdzialasz…

a jesli opieraja sie na tym smiesznym rozporzadzeniu to w nim jest wyraznie napisane ze przy problemach z oddychaniem nie musisz nosic niczego i niczego tez nie musisz udokumentowac…

Nie pamietam ale chyba to byl paragraf 18 ust 2 pkt 3

3maj sie i nie zakladaj kaganca :slight_smile:

dodam ze pracuje w anglii i nakaz noszenia maseczek jest wewnetrznym rozpozadzeniem firmy

Witam

Załączam tekst ustawy o nie noszeniu maseczki:

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 15 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 15 kwietnia 2020r., poz. 673)

2. bowiązku określonego w ust. 1 nie stosuje się w przypadku:

1. pojazdu samochodowego, w którym przebywa lub porusza się 1 osoba albo 1 osoba z dzieckiem, o którym mowa w pkt 2;<br/>

2) dziecka do ukończenia 4 roku życia;

3) osoby, która nie mogą zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym albo głębokim lub niesamodzielności; okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane;

4) osoby wykonującej czynności zawodowe, służbowe lub zarobkowe w budynkach, zakładach, obiektach, placówkach i targowiskach (straganach), o których mowa w ust. 1 pkt 2 lit. b i c, z wyjątkiem osoby wykonującej bezpośrednią obsługę interesantów lub klientów;

REKLAMA
5) kierującego środkiem publicznego transportu zbiorowego w rozumieniu art. 4 ust. 1 pkt 14 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym, lub pojazdem samochodowym wykonującym zarobkowy przewóz osób, jeżeli operator publicznego transportu zbiorowego albo organizator tego transportu w rozumieniu art. 4 ust. 1 pkt 8 i 9 tej ustawy albo przedsiębiorca wykonujący działalność w zakresie zarobkowego przewozu osób, zapewnia oddzielenie kierującego od przewożonych osób w sposób uniemożliwiający styczność w rozumieniu art. 2 pkt 25 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi;

6) duchownego sprawującego kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne, podczas jego sprawowania;

7) żołnierza Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej i wojsk sojuszniczych, a także funkcjonariusza Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego, wykonujących zadania służbowe, stosujących środki ochrony osobistej odpowiednie do rodzaju wykonywanych czynności.

3. Osoba wykonująca czynności zawodowe w obiektach handlowych lub usługowych lub w placówkach handlowych lub usługowych może w czasie wykonywania tych czynności zawodowych realizować obowiązek, o którym mowa w ust. 1, przez zakrywanie ust i nosa przy pomocy przyłbicy, jeżeli wszystkie stanowiska kasowe lub miejsca prowadzenia sprzedaży lub świadczenia usług w danym obiekcie lub placówce są oddzielone od klientów dodatkową przesłoną ochronną.

Jak dla mnie, osoba która ma problem z oddychaniem nie musi nosić maseczki i nie trzeba pokazywać dokumentów.
W razie wątpliwości można nosić maseczkę na ustach nie zakrywając nosa.

Witam

Posiadam atest zwalniający mnie od noszenia maseczki.Niestety nie jest dokument akceptowany w moim miejscu pracy.Podano mi na tacy alternatywę.Albo maseczka w moim stałym miejscu albo zmiana stanowiska.Ale to też bez sensu bo tam też jest mus noszenia.Pracuje w sądzie i podlegam przepisom obowiązujacym wszystkich wchodzących do budynku.w łepie mi się kręci a wokół teatr.

Przeglądając tę stronę akceptujesz regulamin naszej społeczności.

Jest to prywatna i zastrzeżona przestrzeń dla Suwerenów

Zastrzegamy sobie wszelkie prawa i odrzucamy wszelkie jurysdykcje poza prawem naturalnym. Jeśli reprezentujesz korporację, rząd, prywatną agencję lub inną korporację, lub jeśli Twoją intencją jest zbieranie prywatnych danych i naruszanie prywatności, nie masz pozwolenia na odczyt, zapis lub kopiowanie zawartości tej wiadomości. Wycofaj się natychmiast!

Jednakże, jeżeli popełnisz to naruszenie bez uzyskania indywidualnej, ręcznie napisanej zgody, automatycznie akceptujesz stałą opłatę karną w wysokości €10.000 (dziesięć tysięcy) euro za każdy 1 bit informacji oraz za każde pojedyncze naruszenie, plus wszelkie koszty obsługi i egzekucji należności.

Nie ma miejsca na negocjacje.
Dziękujemy za współpracę!