Low-Fat Plant-Based Diet [LFPBD]

Cześć wszystkim,Po pierwsze z góry przepraszam ale większość materiałów będzie w języku angielskim. Na początek mały Disclaimer: nie jestem lekarzem ani dietetykiem, tematem zajmuje się hobbystycznie poświęcając na niego kilkaset godzin w ciągu ostatnich dwóch lat i testując LFPBD na sobie oraz przyglądając się zdrowiu moich wegetariańskich i nie-wege kolegów z pracy oraz klubu sportowego (trenuje 2 razy w tygodniu oraz biorę regularnie udział w zawodach). Dzisiaj skupie się na aspekcie naukowym zalet oraz wad takiej diety, jestem pewien że wielu z was zna także aspekty podejścia energetycznego (pożywienie niskich/wysokich wibracji).Zacznijmy od dokumenów, które można wykorzystać do rozpoczęcia dyskusji w rodzinie na temat zmiany złych nawyków żywieniowych oraz pokazujących dlaczego panowie oraz panie w białych fartuchach zwani czasami lekarzami nie zawsze działają w naszym najlepszym interesuje (świadomie lub nieświadomie z powodu braku wiedzy)

What the Health

 1. https://youtu.be/LL2cLhOqPsE  Forks over knives
 2. https://youtu.be/O7ijukNzlUg  John McDougall MD: The starch solution
 3. https://youtu.be/4XVf36nwraw  Poniższa prelekcja nieco bardziej zagłębia się w terminologię medyczna, ale za to bardzo dobrze ukazuje patologiczny wręcz brak edukacji żywieniowej na uniwersytetach medycznych. Znajomi lekarze twierdzą że w Polsce wcale nie jest lepiej (ciekawe dlaczego?..).  Michael Klaper MD: What I wish somebody had told me in medical school about nutrition
 4. https://youtu.be/IvlaQJImt9w  Wyjaśnienie uzależnień żywieniowych od strony psychologii: e.g. The pleasure trap
 5. https://youtu.be/Dtf9-4KNKkE  Dla tych którym nie było dane poznać w trakcie swojego rozwoju języka angielskiego chciałbym polecić książkę Dr. Johna McDougall pt The starch solution w polskim tłumaczeniu:
 6. <LINK_TEXT text=“http://lubimyczytac.pl/ksiazka/234623/z … tora-leczy”>http://lubimyczytac.pl/ksiazka/234623/zdrowie-bez-recepty-czyli-skrobia-ktora-leczy</LINK_TEXT>  Zapraszam do dyskusji, nie uzurpuje sobie licencji na prawdę i sam cały czas się w tym temacie rozwijam i staram zmieniać swoje złe nawyki.

Znalazłem książkę w wersji online, link poniżej

<LINK_TEXT text=“https://ebookpoint.pl/eksiazki/zdrowie- … ]!4/2/1:0)”>https://ebookpoint.pl/eksiazki/zdrowie-bez-recepty-czyli-skrobia-ktora-leczy-john-mcdougall,e_c3p3.htm#epubcfi(/6/4[title-page001]!4/2/1:0)</LINK_TEXT>Jakoś mnie to nie przekonuje, chociaż do tej pory jak to w polskiej rodzinie, ziemniaki na obiad to jakby podstawa :slight_smile: Jestem człowiekiem dobrze po trzydziestce, można powiedzieć młody facet, ale od dobrych 3 lat czuje się źle. Czy to dieta, może paierosy? Może stres… w każdym razie mam świadomość ile chemi i innych świństw jest w warzywach czy mięsie, które mamy na wyciągnięcie ręki.

Poszukuje właściwej diety dla siebie i nie jest to proste zadanie, ile specjalistów" tyle pomysłów i rozwiązań. Jedni piszą- jedz tłuszcze (dieta keto), inni twierdzą że właściwie nie trzeba jeść, że wystarczy kilka witamin i jajko, najlepiej surowe i może kilka ziół… Słyszałem też o tym, że jeśli masz grupę krwi 0 to powinieneś jeść mięso, że szkodzą Ci produkty mleczne i zbożowe…, może dieta na surowych warzywach i owocach? a teraz kolejna teoria na dietę - skrobia i warzywa w każdej formie i bez mięsa… :smiley: MASAKRAAAAaaa

Jestem człowiekiem wychowanym w mieście, który chce żyć, zajmować się w wolnym czasie dzieciakami i drugą połówką, tymczasem siedzę godzinami i szukam czegoś sensownego, co mógłbym z czystym sumieniem zastosować w swoim życiu. Czy to ma być sens mojego życia - poszukiewanie zdrowej diety.

Więc jak się żywić? skoro wszyscy zgodnie twierdzą, że organizm sam potrafi radzić sobie z chorobami i pasożytam,i ale musi być odpowiednia dieta. :smiley:To mój krzyk o POMOC,kiedyś stałem tak przed REGAŁAMI ze srajtaśmą w markecie i zastanawiałem się którą wybrać… i teraz mam podobne uczucie, i każda jest inna :smiley:

Przeglądając tę stronę akceptujesz regulamin naszej społeczności.

Jest to prywatna i zastrzeżona przestrzeń dla Suwerenów

Zastrzegamy sobie wszelkie prawa i odrzucamy wszelkie jurysdykcje poza prawem naturalnym. Jeśli reprezentujesz korporację, rząd, prywatną agencję lub inną korporację, lub jeśli Twoją intencją jest zbieranie prywatnych danych i naruszanie prywatności, nie masz pozwolenia na odczyt, zapis lub kopiowanie zawartości tej wiadomości. Wycofaj się natychmiast!

Jednakże, jeżeli popełnisz to naruszenie bez uzyskania indywidualnej, ręcznie napisanej zgody, automatycznie akceptujesz stałą opłatę karną w wysokości €10.000 (dziesięć tysięcy) euro za każdy 1 bit informacji oraz za każde pojedyncze naruszenie, plus wszelkie koszty obsługi i egzekucji należności.

Nie ma miejsca na negocjacje.
Dziękujemy za współpracę!