Ktoś blokuje Ci dostęp do internetu? Zmień DNS!

Witajcie.

Przedstawię Wam dziś sposób, jak uzyskać dostęp do internetu, gdy ktoś blokuje Wam do niego dostęp. Często zdarza się, że używany wifi z publicznych miejsc, jak biblioteki, galerie, uczelnie etc. Administratorzy sieci często ograniczają dostęp do wszystkich stron, a my mamy za zadanie zabezpieczenie te obejść. Jak to zrobić? Cały proces polega na podmianie serwera DNS.Windows 10(/8.x/7)Otwieramy Panel sterowania i wybieramy kategorię Sieć i Internet.

Wybieramy Centrum sieci i udostępniania.

Otwieramy widok Zmień ustawienia karty sieciowej. Wybieramy nasze połączenie ze światem – prawdopodobnie te bez czerwonego krzyżyka – i otwieramy menu kontekstowe (prawy przycisk myszy, lub ten klawisz na prawo od Alta, którego nigdy nie używasz), z którego wybieramy Właściwości.

W oknie, które pojawi się po pkt powyższym, zaznaczamy Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) i klikamy przycisk Właściwości, znajdujący się pod listą.

W oknie Właściwości: Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) zaznaczamy opcję Użyj następujących adresów serwerów DNS: i podajemy jako serwer preferowany 1.1.1.1, zaś jako alternatywny – 9.9.9.10.

Warto także powtórzyć punkt 5, tylko wybierając Protokół internetowy w wersji 6 (TCP/IPv6), po czym w oknie Właściwości podać preferowany DNS 2606:4700:4700::1111, a alternatywny – 2620:fe::10.

„Okejkujemy” wszystkie okna i cieszymy się brakiem zakłóceń, dzięki usługom Cloudflare i Quad9!MacOS X

Otwieramy okno Preferencje systemowe, i wybieramy ikonkę Sieć.

Wybieramy z listy po lewej połączenie sieciowe, które chcemy zmodyfikować i naciskamy przycisk Zaawansowane….

Przechodzimy do zakładki DNS i pod listą klikamy ikonkę plusika. Wprowadzamy podkreślone w procedurze dla Windowsa adresy IP (cztery sztuki – w tym te dla IPv6) i “okejkujemy”.

Gotowe!Android 9.0 Pie (połączenie Wi-Fi, oraz komórkowe)Wejdź w Ustawienia, po czym Sieć i Internet.

Wybierz Zaawansowane.

Wybierz Prywatny DNS

Wprowadź 1dot1dot1dot1.cloudflare-dns.com

Gotowe!Android 4.x+ na połączeniu komórkowym

Wchodzimy na Play Store i wyszukujemy DNS Changer, albo od razu wybieramy dnsChanger_frostnerd.

Wybieramy apkę – wyżej wskazany dnsChanger_frostnerd to mój wybór (który polecam) i instalujemy ją.

Uruchamiamy zainstalowaną apkę i na ekranie podajemy koordynaty naszego serwera DNS – 1.1.1.1 jako Primary i 9.9.9.10 jako Secondary. Alternatywnie, wybieramy Cloudflare z listy, którą podaje nam aplikacja.

Wybieramy Activate.

W oknie, które wyskoczy, zaznaczamy „I trust this application”/„Ufam tej aplikacji”. UWAGA! Opcja nie będzie możliwa do wyboru, jeśli działa nakładka manipulująca całym ekranem, jak np. filtr niebieskiego światła.

Zatwierdzamy.

Należy dopisać aplikację, której używamy do białej listy w programie, który służy nam do wygaszania programów działających w tle. Inaczej, będziemy musieli uruchamiać aplikację od nowa po każdym RAM-flushu.

Aplikację należy uruchomić manualnie po każdym restarcie urządzenia.Android 1.0-8.x na połączeniu WiFiUwaga! Taką zmianę należy wykonać z osobna dla każdej z sieci WiFi, z których korzystamy.

Wejdź w Ustawienia, po czym Wi-Fi.

Przytrzymaj palec na sieci, którą używasz.

W Ustawieniach zaawansowanych zmień DNS na Statyczny.

Wprowadź 1.1.1.1 jako preferowany DNS, oraz 9.9.9.10 jako alternatywny.

Gotowe!

Android 5.x+, oraz iOS 10.3+ (połączenie WiFi i komórkowe)

Dostępna jest aplikacja od Cloudflare (dla Androida i iOS), która wszystko załatwi za Was. :slight_smile:

Miłego surfowania :sunglasses:

Przeglądając tę stronę akceptujesz regulamin naszej społeczności.

Jest to prywatna i zastrzeżona przestrzeń dla Suwerenów

Zastrzegamy sobie wszelkie prawa i odrzucamy wszelkie jurysdykcje poza prawem naturalnym. Jeśli reprezentujesz korporację, rząd, prywatną agencję lub inną korporację, lub jeśli Twoją intencją jest zbieranie prywatnych danych i naruszanie prywatności, nie masz pozwolenia na odczyt, zapis lub kopiowanie zawartości tej wiadomości. Wycofaj się natychmiast!

Jednakże, jeżeli popełnisz to naruszenie bez uzyskania indywidualnej, ręcznie napisanej zgody, automatycznie akceptujesz stałą opłatę karną w wysokości €10.000 (dziesięć tysięcy) euro za każdy 1 bit informacji oraz za każde pojedyncze naruszenie, plus wszelkie koszty obsługi i egzekucji należności.

Nie ma miejsca na negocjacje.
Dziękujemy za współpracę!