Komunikator

Signal.

Nie mam takiej opcji jak spam.



Co do powiadomień to pojawiają się wyłącznie jeśli ktoś mnie zacytuje.

Witam wszystkich; jestem tutaj nowy. Sprawa komunikatora, jaki stopień bezpieczeństwa? Mogę polecić coś takiego - wypróbowane; Poczta - unseen.is - + w niej komunikator. Wszystko mocno szyfrowane, jedyny szkopuł to , że działa w swoim kręgu. Czyli obydwoje muszą to posiadać. Ale jest naprawdę mocna i niezależna, nie udostępnia nikomu nic. Kraj pochodzenia to Islandia. Ten kraj nie należy do żadnej mafii , mały wolny i niezależny. Żeby coś z stamtąd wyciągnąć; to jest potrzebny wyrok sądu w Islandii, a te oskarżenie musi dotyczyć i być udowodnione. Na przykład, morderstwo, terroryzm, Chodzi oczywiście o faktyczny terroryzm. A nie wydumany. Co do poczty, to ona działa normalnie, tak jak każda poczta. A nie normalnie działa we własnym kręgu, czyli bardzo mocne szyfrowanie.

Ten temat jest sprawdzony, godny polecenia. A Szwajcaria, to już jest historia. Po za tym komunikator, i bezpieczeństwo??? Chyba że przed własną żoną. Jest jeszcze niezależny internet, ale nie słyszałem o komunikatorze. Szyfrowany telefon. Tylko co to da, jeśli procesory do niego są robione w Izraelu? No chyba że to ma być takie “PLACEBO” - ułuda bezpieczeństwa. Pozdrawiam. :ugeek:

Procesory robione w izraelu??? A gdzie o tym słyszałeś? Jeśli nawet, to nie ma znaczenia gdzie są robione. 90% procesorów, jeśli nie więcej ma backdoor i faktycznie szyfrowanie nic tu nie zmieni. Jeśli chcesz mieć w miarę bezpieczny komunikator to server tylko na własnym sprzęcie.

Witam; Dużo słyszałem, dlatego uprzedzam. A co do reszty to masz rację. Ale już nie tak całkiem do końca. Serwery przerabiałem, leżą bezużyteczne. Służą jako magazyn, tylko i wyłącznie. Czasy się zmieniły i to dość szybko,

Teraz to jest internet bez cenzury i bez serwerów. To co wrzucisz, i zostanie seedowane, staje się nieśmiertelne.

Każdy może tam zajrzeć, przeczytać, skopiować, i to jest wszystko co może zrobić. Żadnych zmian, tylko właściciel tego materiału.To jest przyszłość internetu. :ugeek:

Ps. Napiszę więcej na ten temat, właśnie zjadło mnie artykuł.

Pozdrawiam.

Co sądzicie o Discord? Poleca go Biba.TV oraz Zdalny Obserwator.

Witam: Pytanie? czy ci panowie to są informatycy? Czy to się odbywa na zasadzie, jedna pani, drugiej pani coś tam powiedziała? Pamiętajmy, dobrych rzeczy nigdy się nie reklamuje. Dobre - samodzielnie się reklamuje. Drugie pytanie? Do czego i dla kogo to jest dobre? Ja sobie zawsze stawiam wytyczne; Do czego to ma SŁUŻYĆ? I JAKIE MA MIEĆ PARAMETRY? Co chcę osiągnąć po przez tą instalację?Najpierw stawiam pytania? A dopiero do nich próbuję coś dopasować, coś co spełnia te parametry. Pozdrawiam. :ugeek:

Discord tylko jako tymczasowe narzędzie. Nic więcej. Rozmawiałem osobiście ze zdalnym i on sam rozumie że to nie jest wyjście z sytuacji. To samo jak szalone pomysły budowania POLISH YOUTUBE z funduszami wysokości 0 PLN. :frowning:

Witam; Pisałem już o tym, Na “Hello ZeroNet” jest coś takiego - “YouTube PL” Koszt utrzymania “0” zł. Możecie sprawdzić. Są tam polskie filmy, to znaczy napisy, albo tłumaczenie. Wartościowe rzeczy. niektórych pozycji już niema na tubie.Najważniejsze nie można tego skasować.Pozdrawiam. :ugeek:

Dodatek; Sprawdziłem ten Diskord, to nie jest samodzielna instytucja, czyli ktoś to kontroluje, żądają twój adres poczty. I tylko można rozmawiać. Czyli najpierw trzeba zostawić swój ślad, aby móc się skontaktować. Można używać, ale to jest pod kontrolą jak telefon. Chcesz tanio rozmawiać załóż sobie"VOIP" - koszt 7-gr za minutę na zagranicę. pozdrawiam. :ugeek:

No ależ oczywiście, ktoś mówił inaczej?

Witam; Wszystko jasne; no prawie. Na co mnie jest potrzebny komunikator, jeśli nie mogę rozmawiać bezpiecznie, i rozmowa jest podsłuchiwana w większym stopniu niż gdzie indziej. Przecież do tego wystarczy mieć telefon Voip. Taki mam. Abonament niecałe 2-zł. Miesięcznie. Koszt jednej minuty na zagranicę, 6 -7-gr. A dla rozmawiających w tej samej sieci, jest za darmo. Ja mam Voip, ty masz Voip, rozmawiamy za darmo bez ograniczeń. Zaletą tego jest wysoka jakość rozmowy, oraz możliwość rozmów konferencyjnych. Pytanie który komunikator to ma? Kontrola tego telefonu też jest, ale zapewne w mniejszym stopniu jak takiego komunikatora. Czyli można rozmawiać za darmo. Wystarczy pokombinować trochę. Mam rodzinę za granicą, rozmawiamy godzinami, a rozmowy obce, czyli normalne numery telefoniczne, za 7-gr. Zagranica, kraj. Więc pytanie? Po co tak kombinować.

Pozdrawiam. :ugeek:

Są komunikatory jak Jitsi czy Avaya, Zoiper… nie znam ich ale takie pierwsze propozycje wyskoczyły w wyszukiwarce.

Linphone podobno jest opensource.

Witam; Wyskoczyły jako pierwsze w wyszukiwarce; Pytanie? Do kogo należy wyszukiwarka, i kogo ona promuje? Proszę wziąć pod uwagę; Acta-2. Czy wy naprawdę nie widzicie co się dzieje tutaj u nas? Napisali; OpenSource. To jest tylko napis, a firma jest prywatna, czy nie jest może. Ja nie mogę tutaj wrzucić filmu; tylko muszę użyć pośrednika. Dlaczego? Bo on prześwietli mój film, i podejmie decyzję czy go dopuścić do oglądania. To jest nasza dzisiejsza rzeczywistość. Koniec , samowoli, wszystko jest pod kontrolą, przebudzenie będzie okrutne dla niektórych. Dlaczego musicie się kontaktować, rozmawiać, w pokoju przesłuchań na komendzie?

A gdzie wasze bezpieczeństwo, osobiste? Przecież to wszystko służy do inwigilacji.

Takiej dobrowolnej, ale inwigilacji. Jeśli już musisz tego używać? To szukaj w głębi internetu, dobre aplikacje nie są reklamowane, nie mogą być. Z polecenia znajomego. Ale też trzeba to sprawdzić, dogłębnie, i dokładnie. Taki komunikator musi być szyfrowany, Wysokim szyfrem. Te niskie są łamane w kilka sekund. To jest rzeczywistość. To jest podstawa naszej egzystencji. Pozdrawiam. :ugeek:

To podaj inne rozwiązania skoro tamte trzy programy nie są ok. A wyszukiwarka duckduckgo

Witam; Tak szczerze, to nie wiem. Nigdy tego nie używałem, no może dawno, dawno temu, to były same początki, i zero wiedzy. wtedy bardzo krótko używałem -Skype. Do jednego miesiąca, albo około miesiąca. Po przeprowadzeniu rozeznania, wycofałem się. Z tego co wiem, to chyba niema nic bezpiecznego w tej branży. A te wymienione, to nie wiem, nic o nich. Ja tylko stwierdzam, że wyszukiwarka jest na usługach, i reklamuje to co ona chce. To wszystko. Pozdrawiam. :ugeek:

Jesli by byl dobry komuniktor typu jak telegram i wire z mozliwoscia instalacji i konfiguracji to nic nie stoi na przeszkodzie aby taki serwer postawic.



Mozna rowniez sie przeniesc do darknetu, w zasadzie do uzywania komunikatora. Serwer bedzie zabezpieczony na wydzielonym laczu. Nic szybkiego nie potrzeba do komunikacji tekstowej. Fajny temat … zerkne w weekend co jest godnego polecenia.

wszystko mozna ogarnac nawet z malymi funduszami jesli byloby kilka osob chetnych…

Witam; Taki komunikator, masz w “ZeroNecie” dodatkowo masz dobrą pocztę dobrze szyfrowaną bez pośrednika.

“Hello ZeroNet” - jest to coś bez serwera i cenzury, jest tam wszystko, filmy, artykuły, ciekawe materiały, własna poczta, jest to coś na wzór dark-netu, ale nie całkiem.Instalujesz aplikację i możesz działać, żadnych danych swoich nie podajesz, jesteś anonimowo.Już gdzieś o tym pisałem tutaj na forum. Pozdrawiam. :ugeek:

Bede ogarnial zeronet przez tora i prywatnego calkowicie vpn-a.

Witam; życzę powodzenia, ja też tam jestem. Szukaj na na naszej stronie, a jak nie znajdziesz to zapytaj. pozdr. :ugeek: