Jaka broń?

OŚWIADCZENIE :

Oświadczam że nie pomagam w zakupie broni z CZARNEGO RYNKU.
Moja pomoc ogranicza się jedynie do legalnego zakupu broni palnej na pozwolenie do celów sportowych. POWTARZAM LEGALNEGO ZAKUPU I POSIADANIA BRONI PALNEJ ZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCYMI PRZEPISAMI PRAWA W RP.

Przyjrzałem się tematowi - Po pierwsze Ta broń nie do końca jest legalna. W związku z kalibrem. Mianowicie nasi mądrzy mundurowi i ich EXPERCI uznali że skoro to jest 9mm to znaczy że na ta broń jest wymagane …- tak tak - ZEZWOLENIE. Bo broń bez zezwolenia alarmowa i hukowa - jest do 6mm. Powyżej jest już wymagane zezwolenie. Więc w naszym kraju z półek sklepowych zniknęły legalne 9mm PAKi - można kupić Stalkery i Phantomy 6 mm.
Druga sprawa - widziałeś z czego to jest zrobione ?? Stop z którego jest wykonany przypomina mi twardością i gęstością stare klamki … ale te z drzwi za wczesnego Gierka. jakbyś próbował odpalić coś co by miało zatkać lufę ( np. pocisk kalibru 5,6mm z popularnego kbks ) to prawdopodobnie rozerwało by to lufę i pokaleczyło by ci rękę.
Jednym słowem ODRADZAM temat niezgodny z polskim prawem i niebezpieczny dla odpalającego taka samoróbkę… Lepiej kupić sobie korkowiec na straganie w odpust więcej frajdy i mniej kłopotów a efekt podobny :slight_smile:

Macie tutaj artykuł Andrzeja Turczyna na temat broni na 9mm P.A.K.