Internet bez granic.

2019.05.31.05.[PL]-text-Internet-Forum.

Witam; Ostatnio zjadło mnie tekst, ale to była moja wina. Nie zrobiłem kopi, kliknąłem i pofrunęło. Zdarza się, nie będę płakał nad rozlanym mlekiem. Teraz zamierzam powrócić do tamtego tematu. A chodzi o taki temat, jak? No właśnie; ostatnimi czasy zdarza się, że pewne; Strony, Blogi, Artykuły, Reportaże, znikają. A oględnie mówiąc, są blokowane na krótko albo na zawsze. Jeśli na krótko to jest pół biedy. A jeśli na zawsze, a nie została zrobiona kopia. To już jest cała bieda. Czasami lata pracy, pisania, mozolenia się nad klawiaturą, idą się gwizdać. Cały dorobek, z powodu, cenzora – automatu, może pofrunąć, do nieba. Tyle wstępu; Czy coś można zrobić w tym kierunku? Okazuje się że można, jeszcze na razie można. I nie chodzi mnie o to, aby zrobić kopię, duplikat. Ale o to, że cały czas ten materiał będzie istniał, i będzie niezniszczalny. Ważną kwestią jest, aby dany artykuł został – Seedowany. Co to jest seedowanie? I jak to działa? Postaram się w prosty sposób opowiedzieć; Ktoś napisał artykuł, ten artykuł zostaje podzielony na fragmenty, każdy fragment otrzymuje, „hasz”. Ten hasz jest identyfikatorem tego kawałka pisaniny. Całość też ma coś w rodzaju przypisanej identyfikacji. Te wszystkie kawałki są porozrzucane po całym świecie. Każdy z komputerów, który współpracuje, udostępnia kawałek swojego dysku, nie ma tam przymusu. Jest tylko dobra chęć pomożenia innym. Bierze więc, na przechowanie taki malutki kawałek i trzyma go u siebie. Zostało to wszystko podzielone i rozesłane. Fizycznie, w jednym miejscu tego nie ma. Całość została podzielona i rozsypana; Teraz aby to zebrać do kupy; to jest potrzebny ten główny „hasz” , który jest adresem tego artykułu Zostaje on wywołany, odszukany, i przesłany do odbiorcy. Odbiorca, może przeczytać ten artykuł, może wydrukować. On tylko może przeczytać, skopiować. I nic więcej. Jednej kropki w tym artykule nie może zmienić. Nic nie może wyciąć, ani poprawić. Jest on w tym momencie, nieśmiertelny; Ale, Ale, ten artykuł musi zostać najpierw, parę razy, seedowany. To jest gwarancja nieśmiertelności. Można Pc-ta, rozjechać walcem drogowym; To nic nie da. Wpisujesz, hasz; i wszystko masz z powrotem, w komplecie. To będzie tak długo trwało, dopóki będzie płynął prąd , gdzieś na świecie. Jest to internet, bez serwerów, jak i wszechobecnej cenzury. Niema właściciela i pośrednika. Który by mógł zaszkodzić, skasować,coś zmienić. Każdy ma dostęp do tego materiału, każdy na całym świecie. ( absolutnie ). Czy to Chiny, Korea, Niemcy, Rosja, Ameryka, i ci co mieszkają między odrą a wisłą. Czynne 24-godziny, na dobę, 7-dni w tygodniu, 365-dni w roku. To wszystko jest za darmo. Można tam założyć bloga, swoją stronę, wszystko jest za darmo. Jest też tam wewnętrzna poczta, bardzo mocno szyfrowana. Ta poczta nie ma pośrednika, typu okienko pocztowe. Tak jak jest na innych pocztach , których używamy. W tej poczcie to działa tak; wybierasz sobie adres, rejestrujesz; ale bez żadnych swoich danych. Rejestracja to jest umieszczenie twojego adresu w spisie, żeby ciebie było można znaleźć. Jak zarejestrujesz, to już możesz pisać listy; Żadnych potwierdzeń, typu Mail- zwrotny. Po napisaniu listu, i w momencie wysłania, zostaje on mocno zaszyfrowany, naprawdę bardzo mocno. Dopiero odbiorca otrzymuje klucz do odszyfrowania. Bym był zapomniał; list też jest dzielony na kawałki, i jest przesyłany poprzez różne węzły kontaktowe. Dopiero jak całość dotrze do adresata, jest u niego deszyfrowany. Czego chcieć więcej?Co trzeba zrobić, aby się tam przyłączyć? Trzeba, ściągnąć aplikację instalacyjną, i ją zainstalować u siebie na Pc-cie. Na początek to jest wszystko, co trzeba zrobić. To działa we wszystkich możliwych językach, jakie istnieją. Nasz też jest oczywiście. Jest tam nasz zakątek, tylko dla nas. Jeśli znasz angielski? To świat stoi otworem. Może być rosyjski, chiński. Niema żadnej reguły. Są tam ciekawe filmy, artykuły, których nie zobaczysz w tym internecie. Ty też możesz tam swoje umieścić. Jeśli będą to głupoty? To nikt tego nie będzie seedował. I taki film szybko umrze. Ale jeśli będzie ciekawy? To zyska gwarancję nieśmiertelnego.I nikt nigdy ci go nie usunie, po wsze czasy. Tak długo jak będzie istniał Świat.

Warto się zastanowić nad tym pomysłem? Ja mam tam dwie strony, jedna z filmami, cirka – ponad 250-szt. I drugą z artykułami, swoimi jak i cudzymi, ale ciekawymi. Ich już tutaj nie przeczytasz. A tam są, bezpieczne. I łatwo dostępne, dla wszystkich chętnych. Jest też, coś takiego jak „TOR”. Można bardziej i więcej kombinować, Są porty, są trackers-y. Są statystyki, ile jest osób w tej chwili, jest pokazany cały świat, są różne ustawienia, bardzo pomocne, jest tego sporo. To coś nazywa się, „Hello ZeroNet” - To jest napisane prawidłowo. Zresztą można sprawdzić w internecie. Jakieś tam opisy tego są, nie wiem ile jest tego po naszemu. Tak działa nasza Cenzura. Ale już w tym programie, jest ujęty nasz język, i po włączeniu; jest wszystko po naszemu. Spróbować zainstalować; Ta opcja jest na wszystkie dystrybucje, od windy, Linuxa, Maca, Os. itp. 32-Bit, jak i 64-Bit. A jak się nie będzie podobało to zawsze można odinstalować. Jeszcze jedna sprawa, nie chodzi o to żeby kogoś tam werbować. Chodzi o to żeby była alternatywa, jak się coś zacznie pieprzyć. To żeby było wyjście awaryjne, ( był taki film ). Wracając do tematu, My tak mamy ,że zawsze na ostatnią chwilę zaczynamy szukać, pomocy. A teraz jest jeszcze czas, i można to zrobić na spokojnie. A nie jak zwykle na ostatnią chwilę. Tutaj będziemy działali tak długo jak się tylko da. Nie zapominajmy , że mamy opiekunów. Ja na innym forum przekroczyłem oglądalność, 12,000-szt. I mnie usunęli. Stałem się zbyt popularny, zbyt dużo było zwolenników czytania. Moich bazgrołów. Komuś się nie spodobało. Oficjalna wersja była taka; źle stawiane spacje i przecinki. Oni byli górą. Trudno jest się kopać z koniem. Więc sobie odpuściłem. A Ariowie mogą przestać, być lubiani. Jak to mówią, Fortuna się kołem toczy. W tej chwili jest nasz mało, ale jak nas przybędzie? To nie myślcie że nas zostawią w spokoju. To wszystko jest mocno na skróty. Jak są pytania, to pytać. Nie krępować się niczego. Postaram się odpowiedzieć, w miarę swojej wiedzy. Pozdrawiam. :ugeek:

A nie lepiej zrobić stronę na blockchainie? Nie jestem pewny ale takie strony chyba już istnieją typu steemit

Witam; Zapewne można tak zrobić. Podstawowe pytanie? Jak zwykły śmiertelnik, ma tam trafić? Większość ma windę, więc i wiedza jest odpowiednia do tej dystrybucji. Umieją włączyć i wyłączyć. Resztę winda sama robi za nich. Następne pytanie? Kto to miałby zrobić? I jak to zareklamować? I jak na to ściągnąć klientów? Można by było na przykład prowadzić równolegle, Dwie takie same strony, jako alternatywa dla przyszłości. W razie czego, druga strona była by już gotowa, tylko używać. Warto by chyba nad tym pomyśleć, nie uważacie?

Pozdrawiam. :ugeek: