Integralność ciała - sprzeciw na pobranie narządów

Witam serdecznie,

Być może temat był już gdzieś poruszany na forum niestety nie udało mi się go znaleźć więc postanowiłem napisać.

Zamiast rozwijać temat swoimi słowami najłatwiej będzie gdy wkleję tekst skopiowany bezpośrednio ze strony poltransplantu

Aby dokonać sprzeciwu trzeba pofatygować się na stronę: https://www.poltransplant.org.pl/crs1.htmlW czym tkwi problem? W tym, że wiele osób nie jest tego świadoma.Pozdrawiam.

1polubienie

To fakt, mało kto o tym wie, tym bardziej, że grają na naszym poczuciu winy “nie zabieraj organów do nieba” i takie tam. Oczywiście zgłoszone :smiley:

Nie ma sprzeciwu to mogą nie chcieć ratować bo akurat maja zapotrzebowanie.

Pamiętacie aferę “łowców skór” z Łodzi z podawaniem pawilonu.

Lepiej złożyć sprzeciw.

1polubienie

Sprzeciw złożony.
Nie wyrażam zgody na rejestrowanie się przez platformy IIIRP. Pojechałam osobiście do Poltransplant. Ankietę wypełniłam dużymi literami niebieskim atramentem, tak jak proszą w instrukcji na górze ankiety. Dużymi, czyli wyraźnie, nie znaczy to że WIELKIMI. Podpis złożyłam czerwonym atramentem. Jeszcze nie pamiętam, nie mam odwagi, żeby podpisywać się tak, jak na Deklaracji Suwerena. Urzędniczka przyjęła i poświadczyła na drugim egzemplarzu. Czekam na odpowiedź. Jako adres do korespondencji wpisałam adres, gdzie nie przebywam. Poczułam, że nie mam ochoty ujawniać im swojego adresu pobytu. Czekam na list polecony.

Gratuluję działania! :slight_smile:
Ciekawe czy jest możliwość ominięcia ich oficjalnego druku przy użyciu oświadczenia woli tak, aby nie wpisywać swoich danych w kratki, bo jak to już gdzieś zostało powiedziane wpisanie się ramkę, kratkę czy prostokąt wyklucza z dokumentu i zgłoszenie przez to może być/jest nieskuteczne wg prawa morskiego. Jaka jest praktyka nie wiadomo.

Tak. @anon91885545 Wejdź na stronę www.poltransplant tam jest wypisanych kilka dróg złożenia oświadczenia.

Przeglądając tę stronę akceptujesz regulamin naszej społeczności.

Jest to prywatna i zastrzeżona przestrzeń dla Suwerenów

Zastrzegamy sobie wszelkie prawa i odrzucamy wszelkie jurysdykcje poza prawem naturalnym. Jeśli reprezentujesz korporację, rząd, prywatną agencję lub inną korporację, lub jeśli Twoją intencją jest zbieranie prywatnych danych i naruszanie prywatności, nie masz pozwolenia na odczyt, zapis lub kopiowanie zawartości tej wiadomości. Wycofaj się natychmiast!

Jednakże, jeżeli popełnisz to naruszenie bez uzyskania indywidualnej, ręcznie napisanej zgody, automatycznie akceptujesz stałą opłatę karną w wysokości €10.000 (dziesięć tysięcy) euro za każdy 1 bit informacji oraz za każde pojedyncze naruszenie, plus wszelkie koszty obsługi i egzekucji należności.

Nie ma miejsca na negocjacje.
Dziękujemy za współpracę!