INSTRUKCJA-OBSŁUGI-ZERONET-a.

INSTRUKCJA-OBSŁUGI-ZERONET-a.

Witam wszystkich chętnych do obsługi, „Hello_ZeroNet”. Będę pisał w skrócie, „Zero”.

Przypominam; Zero, nie jest dystrybucją konkurencyjną, ale wspomagająca, Forum -Ariowie.

Przypominam;Zero nie posiada cenzury i serwerów. Stąd się bierze trochę inna obsługa tego kawałka internetu. Przy pierwszym zalogowaniu, wszystko działa wolniej; Dlaczego? Bo nie ma serwera, skąd można by było szybko pobrać dane. Za drugim razem już wszystko idzie dużo szybciej. Jakby można powiedzieć, zostają przetarte szlaki. Ta instrukcja; będzie punkt po punkcie, w jakiej kolejności, i co trzeba zrobić? Aby było dobrze i przyjaźnie dla nowego użytkownika.

1.- Uruchamiamy ZeroNeta. Pierwszy raz.

2.- Napis – Hello ZeroNet_ a obok jest trzy kropki; otwieramy te trzy kropki. Otwiera się zakładka, a w niej; Pierwsza czynność to wybieramy; Language: →PL. Od tego momentu mamy wszystko po Polsku. Również tutaj możemy wybrać czarny ekran, Theme: →Dark.

I teraz najważniejsza codzienna czynność; Zaktualizuj wszystkie strony; zawsze tam klikamy.

Dlaczego? Bo tutaj jest brak serwera, i trzeba ściągnąć od ludzi wszystkie nowości, bez nich może pracować kulawo cały system. To jest na dzień dobry; za każdym razem. Następne pozycje, na początku są mniej ważne. Ale ostatnia pozycja; Wyłączyć ZeroNet. Jest ważna do poprawnego wyłączenia Zero. Po naciśnięciu tego klawisza, zapali się w prawym górnym rogu zapytanie?

Czy na pewno wyłączyć Zero? - „Tak”→potwierdzamy. Jeśli używamy Linuxa? To w Terminalu wpisujemy słowo,→exit,→naciskamy,→Enter. I jesteśmy prawidłowo rozłączeni. Większość zapewne to wszystko wie. A to jest dla tych co niewiedzą.

3.- Teraz w spisie po lewej stronie, wyszukujemy; „ZeroID”. I klikamy. Ładowanie bazy może chwilę potrwać, trzeba cierpliwie poczekać; Bo to jest pierwszy raz. Jak się załaduje, To wpisujemy

nasz nowy,”NICK”. Jaki sobie wybraliśmy wcześniej? Po wpisaniu otrzymujemy odpowiedź; jest dostępny, albo jest nie dostępny; Zielone, - czerwone, światełko. Po dopasowaniu przechodzimy do pozycji; Zatwierdzenie nicku.

Tutaj też to wszystko długo trwa, Potrzebna cierpliwość. Jak jest potwierdzenie, to jesteśmy pełnoprawnymi uczestnikami. I przechodzimy do zainstalowania poczty.

Jedna – UWAGA-. Z prawej strony ekranu jest logo,-ZeroNeta. Naciskając powracamy do miejsca startu. Albo naciskając i przesuwając otwiera się zakładka; O niej napiszę dalej,

4,- Wybieramy; ZeroMail, otwieramy, robimy uaktualnienie, i instalujemy nasz nowy nick. I cierpliwie czekamy aż się zainstaluje. Ten proces trwa najdłużej. Jeśli chcecie sprawdzić czy poczta działa możecie wysłać kontrolnego maila. Do mnie, w razie czego służę poradą. „ [email protected]

Wystarczy wpisać „driud”. Jak działa poczta?

5.- Naciskamy, - ZeroMail_ → otwiera się poczta, po lewej mamy; *Nowa wiadomość. *Skrzynka odbiorcza. *Wysłane. Wybieramy potrzebną opcję; Czyli nowa wiadomość Wtedy otwiera się nam

okienko z tekstem; Do: Użytkownik. - tu wpisujemy mój nick – driud- ↓ Temat.- tu wpisujemy tytuł postu. Test. ↓ wiadomość. - tu wpisujemy tekst. I teraz ważne, na dole powinno zapalić się żółte okienko z tekstem, Zaszyfruj i wyślij wiadomość. UWAGA. Za pierwszym razem, nawiązania łączności muszą oba komputery być włączone na Zero. Mój jest włączony 24-godz. Non-stop.

W tym momencie masz pocztę, P2P- dobrze szyfrowaną, bez pośrednika. Twój list idzie tylko do mnie; Nikogo nie ma pomiędzy nami, To jest ważny element tej zabawy. Traktuj to wszystko jak zabawę. Następna czynność którą warto zrobić.

6.- W spisie odszukujemy; ZeroSites. Klikamy, znowu to chwilę trwa ; Po aktualizacji; w prawym górnym rogu instalujemy swój nick. Zapali się żółte światełko. Wtedy u góry odszukujemy słowo;

Filter;→klikamy→ wybieramy – PL. Od tego momentu mamy wszystkie Polskie strony w jednym miejscu. Następne ważne czynności; Wybieramy ;Forums,Boards. Tam mamy; Zero Talk Polska.

Jest cyfra, - 11- i gwiazdka. Klikamy gwiazdkę, zapala się na pomarańczowo, i liczba zmienia się na, - 12-. Teraz klikamy na napis; „Zero Talk Polska”. Tym sposobem do naszego spisu dodajemy te forum. Od tego momentu mamy te forum w naszym spisie; Dalej dodajemy Tablice, YouTubePL, Zero Polska, ZeroWiki Polska, ZeroChatIRC-Polskojęzyczny czat. Ważne: W spisie, naciskamy przy tym napisie trzy kropki; i dodajemy do ulubionych. Dlaczego? Potem wyjaśnię. Osobno.

Podobnie postępujemy z wszystkimi Polskimi stronami; Jest to wsparcie dla tych stron i sygnał ile nas tu już jest, teraz i w obecnej chwili. W tym momencie, w naszym spisie; pierwsza strona, mamy zainstalowane Polskie strony. Jeśli utworzymy kiedyś swoją stronę; to trzeba zarejestrować w tym spisie. Jest to ułatwienie dla szukających. To by były, takie pierwsze kroki, które trzeba poczynić.

To jest tylko wstęp, do możliwości które pozostały do omówienia;

7.- Mamy, Strony, Pliki, Statystyki;

Strony,→ mamy, ZeroTalk po Polsku; I mamy, ZeroHello, po Angielsku.

U góry mamy; ALL, - TOPIC, - COMMENT, - MENTION. ( wzmianka ). Poprzednich chyba nie trzeba tłumaczyć.

Pliki. → mamy tam ustawienia, wsparcia, jakie materiały wrzucamy? Ilu ludzi ogląda? Jak duży jest plik? Użytkownicy równolegli, Ile jest kompletów danej pozycji powielone, Data uruchomienia. A u góry prawy róg; ustawienia, przydzielenie swojego dysku do obsługi tej strony.

Tutaj liczymy na twoją hojność.

Statystyki. → Tutaj jest wszystko co się dzieje w sieci ZeroNet.

Mamy dzienne rozliczenie, statystki; Poniżej wykres w czasie obciążenia i wymiany plików.

Poniżej; *UPLOAD, *DOWNLOAD, *RATIO,

Dalej jest; SENT, RECEIVED, - wysłane i odebrane pliki.

Jeszcze niżej; Graficzny wykres obciążenia twoich stron. I obok z iloma osobami jesteś połączony,

na ilość możliwych połączeń; Na przykł. 16-OF 908-PEERS.

Najniżej mapa świata, i ilość ludzi odwiedzających tą stronę; Oraz spis krajów, które są w tej chwili połączone.

8.- Otwieramy zakładkę; prawy górny róg, znak firmowy zero; Klikamy i przesuwamy w lewo, otwiera się zakładka a w niej; a)-globus, a nim uczestnicy. b)-użytkownicy równorzędni. Połaczeni, Onion, Sumarycznie, Możliwe do połączenia.

c)-transfer danych. d)-Pliki. e)-WAŻNE, -Rozmiar limitu; Dobrze jest go zwiększyć;

f)-Baza danych, Adres Strony, Itd.

9.- To moja Strona. - Dobrze jest ją włączyć, zapali się zielone światło.

To by było w tym momencie na tyle, co do statystyk.

U samej góry pierwszej strony mamy jeszcze takie coś; Port, Tor, Trackers,

a)-Port.- pięć cyfr, + IPv4: IPv6: Czy jest otwarty, czy zamknięty.

b)-Tor. - włączony wyłączony, Tor-Browser.

c)- Trackers. Pokazuje połączenia jakie są , na jakie są możliwe. To jest ważne; są trzy kolory; *czerwony, - brak połączenia. Na przykład 0/10. *Pomarańczowy, na przykład, 5/12. *Zielony, na przykład, 12/17. Im jest więcej tym jest lepiej. Brak=czerwony kolor. Niema wyjścia, brak połączenia. Pozostała jeszcze jedna sprawa do omówienia; Pierwsza strona; Spis treści.

10.- Spis treści. Na przykład bierzemy, ZeroHello, obok mamy czarne okienko a w nim; zegar, datę, ludzika, i liczbę. Zegar-data, to pokazuje kiedy była robiona ostatnio aktualizacja? A ludzik z liczbą pokazuje ile w tej chwili jest ludzi podłączonych do tej strony. Im więcej tym lepiej.

Jeśli najedziemy myszką na ten pasek to zapalą się trzy kropki; które po naciśnięciu, pokażą;

*Usuń z ulubionych. - to można nacisnąć.

*Aktualizacja. - to zawsze naciskamy tyle razy, ile razy zaglądamy na tą stronę.

*Sprawdź pliki. - to dla tych co wiedzą o co chodzi.

*Wstrzymaj. - to służy do zatrzymania, aktualizacji.

*Save as, zip. - zapisuje, w zip-ie.

*USUŃ. TEGO NIE NACISKAMY; Bo ta strona zostanie usunięta, na zawsze.

To by były takie proste zasady obsługi, „Hello ZeroNet”.

Przygotuję instrukcję instalacji, ZeroNeta, Dla tych co niewiedzą?

Jeśli są pytania? To proszę pytać? Taki ZeroNet, to jest dobra odskocznia dla zachowania bezpieczeństwa; Chodzi o kasowanie ( cenzura ), i przesyłanie dużych plików; Film wrzucamy w całości, a nie link, który prowadzi donikąd. Podaję przykład; ostatnio wrzucony film na YouTubePL- tytuł; „BTS – Cała prawda o 5G”. Ten film to jest, -264 MB. I ten film został podzielony na 264- części i rozesłany po wszystkich ludziach. Teraz żeby go obejrzeć trzeba te kawałki zebrać razem i scalić w jedną całość. Dopiero można go będzie obejrzeć. Nikt nie może temu przeszkodzić. W szczególności cenzura; Dlatego tak bardzo jest ważna ilość ludzi , którzy w tym uczestniczą dobrowolnie. Dlatego taki film jest zawsze dostępny, i można go obejrzeć.

Oczywiście jest też pewna zasada przy umieszczaniu takich filmów. W innej instrukcji spróbuję te zasady wyjaśnić. To jest cena, którą musimy zapłacić za to, że nie skasują nam filmu , artykułu.

To tylko trochę inne zasady, niż w normalnym internecie z cenzurą. Zapraszam wszystkich do wypróbowania, im będzie nas więcej tym będzie to lepiej chodziło, pracowało. Jeśli są pytania to pytajcie. Pozdrawiam. :ugeek:

super, przyda sie wiekszosci a mnie samemu rowniez :slight_smile:

Witam; Mogło się tak zdarzyć, że coś nie dopisałem? Albo zapomniałem. Umknęło z pamięci. Więc proszę wszelkie uwagi zgłaszać, to dopiszę i poprawię. Czekam na wszelkie pytania? Jest w przygotowaniu instrukcja , na Linuxa, i Debiana; Troszkę się różnią. Jak zainstalować, ZeroNet, na tych dystrybucjach; Chodzi o terminal i użyte do niego komendy. Jak dokończę to ją tutaj wrzucę. Pozdrawiam. :ugeek:

Sie chwali :slight_smile: swietna robota, wczoraj mi karta padla I musze postawic na nowo niestety grrrrr

TELEGRAF: DESKTOP-LAPTOP. ASTRA LINUX. ZERONET. IDZIE JAK PO SZNURKU MASLE. KOMITET POWITALNY CZEKA.

możecie podać linka skąd go ściągacie?

Astra

Astra Linux to rosyjska dystrybucja Linux oparta na systemie operacyjnym Debian GNU/Linux, opracowanym w celu zaspokojenia potrzeb rosyjskiej armii, innych sił zbrojnych i agencji wywiadowczych…https://linuxiarze.pl/dystrybucje-debian/Strona domowa: astralinux.ru

Dokumentacja: wiki.astralinux.ru

Forum:

Pochodzenie: Rosja

Kategoria: Desktop

Pulpit: KDE ?

Architektura: x86_64

Bazuje na: Debian

Użytkownik: Początkujący

Wikipedia (en): Astra Linux

Distrowatch:

Nośnik: Install DVD

Pobranie: Download Astra Linux

Instalacja:

Ostatnia stabilna wersja|wydana: Current | 2018

Astra Linux to rosyjska dystrybucja Linux oparta na systemie operacyjnym Debian GNU/Linux, opracowanym w celu zaspokojenia potrzeb rosyjskiej armii, innych sił zbrojnych i agencji wywiadowczych.

Zapewnia ochronę danych do poziomu „ściśle tajnego” w rosyjskiej klasie informacji niejawnych. Został oficjalnie zatwierdzony przez rosyjskie Ministerstwo Obrony, Federalną Służbę Kontroli Technicznej i Eksportowej oraz Federalną Służbę Bezpieczeństwa.

Twórcą systemu operacyjnego jest Przedsiębiorstwo Naukowe/Produkcyjne Rusbitech, które stosuje rozwiązania zgodnie z dekretem rządu rosyjskiego No2299-р z 17/10/2010, który nakazuje władzom federalnym i instytucjom budżetowym wdrożenie darmowego oprogramowania.

Wydania systemu operacyjnego noszą nazwy Hero Cities w Rosji i CIS. Istnieje jedno wydanie dla kodu „ogólnego przeznaczenia” o nazwie „Oryol”, którego celem jest „osiągnięcie małych i średnich celów biznesowych”. Inne wydania są oznaczone jako „specjalne” – „Smoleńsk” dla komputerów z procesorami x86-64, „Tula” dla sprzętu sieciowego, „Noworosyjsk” dla urządzeń mobilnych ARM i „Murmansk” dla komputerów mainframe IBM System Z.

Rusbitech produkuje również „miękki/zaufany moduł sterujący rozruchu” MAKSIM-M1 („М643М1”) z szyną PCI. Zapobiega nieautoryzowanemu dostępowi i oferuje inne podniesione funkcje zabezpieczeń cyfrowych. Moduł oprócz Astra Linux obsługuje także systemy operacyjne z jądrem Linux 2.6.x i 3.x.x, a także kilka systemów operacyjnych Microsoft Windows.

Deklaruje się, że licencje Astra Linux odpowiadają prawom rosyjskim i międzynarodowym i „nie są sprzeczne z duchem i wymaganiami licencji GPL”. Astra Linux Special Edition jest używana w rosyjskim Narodowym Centrum Kontroli Obrony.

Astra Linux jest uznawana za pochodną Debiana, Rusbitech ma partnerskie relacje z The Linux Foundation i The Document Foundation.

Źródło: Wikipedia EN, na licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike.Link do pobrania, ASTRA-LINUX.https://linuxiarze.pl/distro-astra/

Pozdrawiam.

:ugeek:

Przeglądając tę stronę akceptujesz regulamin naszej społeczności.

Jest to prywatna i zastrzeżona przestrzeń dla Suwerenów

Zastrzegamy sobie wszelkie prawa i odrzucamy wszelkie jurysdykcje poza prawem naturalnym. Jeśli reprezentujesz korporację, rząd, prywatną agencję lub inną korporację, lub jeśli Twoją intencją jest zbieranie prywatnych danych i naruszanie prywatności, nie masz pozwolenia na odczyt, zapis lub kopiowanie zawartości tej wiadomości. Wycofaj się natychmiast!

Jednakże, jeżeli popełnisz to naruszenie bez uzyskania indywidualnej, ręcznie napisanej zgody, automatycznie akceptujesz stałą opłatę karną w wysokości €10.000 (dziesięć tysięcy) euro za każdy 1 bit informacji oraz za każde pojedyncze naruszenie, plus wszelkie koszty obsługi i egzekucji należności.

Nie ma miejsca na negocjacje.
Dziękujemy za współpracę!