Informatyka - Anonimowość doskonała.

2020.01.20.03. text- Informatyka - Anonimowość doskonała.

Jest to przedruk w całości;Clearview AI. Ostateczne nikt nie pozostanie anonimowy!Clearview AI to marzenie każdej ze służb. Wrzucasz zdjęcie dowolnej osoby, a dostajesz w wyniku inne zdjęcia badanego osobnika, które gdziekolwiek pokazały się w Internecie (wraz z informacją gdzie):Skąd są brane zdjęcia? Z Facebooka, Youtube, Venmo i „milionów innych serwisów”. Jak to dokładnie działa, owiane jest tajemnicą handlową, ale służby piszą, że narzędzie jest skuteczne i umożliwia „rozwiązywanie” mniejszych i większych przestępstw:Nie umieszczasz zdjęć w Internecie? A może kiedyś umieszczałeś? A może, będziesz umieszczał ? Czy może umieszczali je Twoi znajomi…

Na deser, dziennikarz z NYT relacjonuje, że po „eksperymentalnym” wyszukaniu informacji w bazie Clearview (zuploadowane zostało zdjęcie dziennikarza), twórcy narzędzia zadzwonili do odpowiednich służb z pytaniem ? Czy może policja kontaktuje się mediami w sprawie Clearview. Jak widać same zapytania też są odpowiednio monitorowane.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:

Całość pozostawiam bez komentarza, co tutaj komentować? Wnioski proszę wyciągnąć samemu.

Pozdrawiam. :ugeek:

Witaj Tomaszu,Wcale mnie to nie zaskakuje - tak jak system windows byl od poczatku kontrolowany przez sluzby specjalne.Pytanie jest, co mozemy zrobic, aby ochronic sie przed takim zbieraniem naszych danych??Osobiscie, ja prawie nie istnieje w mediach internetowych ale moja nazeczona umieszcza zdjecia rodzinne na swoim FB.

Do tego whatsapp pewnie tez zbiera wszystkie zdjecia i filmy jakie sie przez niego przesyla…Czy mozemy przeciwdzialac takiemu udostepnianiu informacji o nas przez rozne firmy/aplikacje sluzbom specjalnym?Nasuwa mi sie tutaj idea, ze po podpisaniu deklaracji suwerena powinnismy wyslac nasze T&Cs do najwiekszych firm, jak windows, google, FB i tak dalej, ze zastrzegamy sobie prawo do prywatnosci i ze bedziemy zadac 1 mln PLN/£ jezeli dowiemy sie, ze oni udostepniaja nasze dane, zdjecia itp innym organizacjom.List taki moze spowodowac usuniecie naszego konta lub przeslanie nam umowy, ktora zekomo podpisalismy podczas zakladania konta w danym serwisie, ale mozna by sprobowac troche ich powstrzymac naszymi warunkami umowy…Co wy na to?

Witam; Sam pomysł bardzo dobry, cytuje;

..

Nasuwa się takie skojarzenie? Pytanie? Ile ludzi to zrobi?

Zapewne Ci co używają? To i tak tego nie rozumieją, o co w tym wszystkim chodzi.

A ci co nie używają, tak jak Ja? Bo wiem czym to pachnie? To mój protest jest zbyteczny, Bo oni nawet nie wiedzą, że ja istnieję. Od zawsze zachowuję środki ostrożności. ( od urodzenia ).

.Ujawnianie, że gdzieś należę to też nie jest dobry pomysł w dzisiejszych czasach.

Oni zapisują każdą wypowiedź, na magazyn. Czytaj /Serwer./. Mają takie możliwości, i to robią nagminnie, w stosunku do każdej osoby.

.Jak można temu zaradzić? ZMIENIĆ SPOSÓB KOMUNIKOWANIA SIĘ. Chodzi o ważne sprawy. Spotkać się osobiście, bez telefonu, / podsłuch w telefonie /. Usiąść i porozmawiać w cztery oczy. Jakie Rozmowy są ważne? Praktycznie większość naszych rozmów, może być ważna; / przynajmniej to dotyczy mojej osoby /.

.Należy uświadomić społeczeństwo, o zagrożeniach, i jego skutkach. / dla tego społeczeństwa /.

.Kto ma to zrobić? Każdy kto o tym -WIE-, i zdaje sobie z tego sprawę.

.Jest Coś takiego, jak „Pola Morficzne”. To coś jest i istnieje. Działa skutecznie. Informowanie otoczenia o jakimś zdarzeniu powoduje, że ta informacja zaczyna się rozprzestrzeniać samoczynnie dalej. Jest jeden warunek; Trzeba przekroczyć pewien próg świadomości. Jest takie powiedzenie; Mała kropla drąży skałę. W tym przypadku, My, musimy mówić, i mówić, Cały czas, nieustannie, bez przerwy, aż do znudzenia. Wtedy może się dużo ludzi przyłączyć do takiej alternatywy.

.Inną bolączką są dobre i ciekawe filmy, artykuły, wykłady; Które są nagminnie usuwane z /j.tuby/. Można temu przecież zaradzić, można taki film skopiować i wrzucić na „ZeroNet”. Tam niema Cenzury, i nikt nie może z stamtąd usunąć.

Jeśli film jest dobry, i zostanie seedowany? To staje się nieśmiertelny. Żeby go usunąć muszą wszędzie , / na całym świecie / wyłączyć prąd. Jest też tam poczta anonimowa, P2P, -szyfrowana, oczywiście bez serwera przechowującego. Jest też wiele innych rzeczy. Warto zajrzeć i wypróbować.

Jest to zawsze jakaś alternatywa, do tego co się dzieje na świecie.

Pozdrawiam. :ugeek:

1polubienie

Przeglądając tę stronę akceptujesz regulamin naszej społeczności.

Jest to prywatna i zastrzeżona przestrzeń dla Suwerenów

Zastrzegamy sobie wszelkie prawa i odrzucamy wszelkie jurysdykcje poza prawem naturalnym. Jeśli reprezentujesz korporację, rząd, prywatną agencję lub inną korporację, lub jeśli Twoją intencją jest zbieranie prywatnych danych i naruszanie prywatności, nie masz pozwolenia na odczyt, zapis lub kopiowanie zawartości tej wiadomości. Wycofaj się natychmiast!

Jednakże, jeżeli popełnisz to naruszenie bez uzyskania indywidualnej, ręcznie napisanej zgody, automatycznie akceptujesz stałą opłatę karną w wysokości €10.000 (dziesięć tysięcy) euro za każdy 1 bit informacji oraz za każde pojedyncze naruszenie, plus wszelkie koszty obsługi i egzekucji należności.

Nie ma miejsca na negocjacje.
Dziękujemy za współpracę!