Informatyka - Anonimowość doskonała.

2020.01.20.03. text- Informatyka - Anonimowość doskonała.

Jest to przedruk w całości;



Clearview AI. Ostateczne nikt nie pozostanie anonimowy!



Clearview AI to marzenie każdej ze służb. Wrzucasz zdjęcie dowolnej osoby, a dostajesz w wyniku inne zdjęcia badanego osobnika, które gdziekolwiek pokazały się w Internecie (wraz z informacją gdzie):



Skąd są brane zdjęcia? Z Facebooka, Youtube, Venmo i „milionów innych serwisów”. Jak to dokładnie działa, owiane jest tajemnicą handlową, ale służby piszą, że narzędzie jest skuteczne i umożliwia „rozwiązywanie” mniejszych i większych przestępstw:



Nie umieszczasz zdjęć w Internecie? A może kiedyś umieszczałeś? A może, będziesz umieszczał ? Czy może umieszczali je Twoi znajomi…

Na deser, dziennikarz z NYT relacjonuje, że po „eksperymentalnym” wyszukaniu informacji w bazie Clearview (zuploadowane zostało zdjęcie dziennikarza), twórcy narzędzia zadzwonili do odpowiednich służb z pytaniem ? Czy może policja kontaktuje się mediami w sprawie Clearview. Jak widać same zapytania też są odpowiednio monitorowane.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:

Całość pozostawiam bez komentarza, co tutaj komentować? Wnioski proszę wyciągnąć samemu.

Pozdrawiam. :ugeek:

Witaj Tomaszu,



Wcale mnie to nie zaskakuje - tak jak system windows byl od poczatku kontrolowany przez sluzby specjalne.



Pytanie jest, co mozemy zrobic, aby ochronic sie przed takim zbieraniem naszych danych??



Osobiscie, ja prawie nie istnieje w mediach internetowych ale moja nazeczona umieszcza zdjecia rodzinne na swoim FB.

Do tego whatsapp pewnie tez zbiera wszystkie zdjecia i filmy jakie sie przez niego przesyla…



Czy mozemy przeciwdzialac takiemu udostepnianiu informacji o nas przez rozne firmy/aplikacje sluzbom specjalnym?



Nasuwa mi sie tutaj idea, ze po podpisaniu deklaracji suwerena powinnismy wyslac nasze T&Cs do najwiekszych firm, jak windows, google, FB i tak dalej, ze zastrzegamy sobie prawo do prywatnosci i ze bedziemy zadac 1 mln PLN/£ jezeli dowiemy sie, ze oni udostepniaja nasze dane, zdjecia itp innym organizacjom.



List taki moze spowodowac usuniecie naszego konta lub przeslanie nam umowy, ktora zekomo podpisalismy podczas zakladania konta w danym serwisie, ale mozna by sprobowac troche ich powstrzymac naszymi warunkami umowy…



Co wy na to?

Witam; Sam pomysł bardzo dobry, cytuje;

.



.

Nasuwa się takie skojarzenie? Pytanie? Ile ludzi to zrobi?

Zapewne Ci co używają? To i tak tego nie rozumieją, o co w tym wszystkim chodzi.

A ci co nie używają, tak jak Ja? Bo wiem czym to pachnie? To mój protest jest zbyteczny, Bo oni nawet nie wiedzą, że ja istnieję. Od zawsze zachowuję środki ostrożności. ( od urodzenia ).

.Ujawnianie, że gdzieś należę to też nie jest dobry pomysł w dzisiejszych czasach.

Oni zapisują każdą wypowiedź, na magazyn. Czytaj /Serwer./. Mają takie możliwości, i to robią nagminnie, w stosunku do każdej osoby.

.Jak można temu zaradzić? ZMIENIĆ SPOSÓB KOMUNIKOWANIA SIĘ. Chodzi o ważne sprawy. Spotkać się osobiście, bez telefonu, / podsłuch w telefonie /. Usiąść i porozmawiać w cztery oczy. Jakie Rozmowy są ważne? Praktycznie większość naszych rozmów, może być ważna; / przynajmniej to dotyczy mojej osoby /.

.Należy uświadomić społeczeństwo, o zagrożeniach, i jego skutkach. / dla tego społeczeństwa /.

.Kto ma to zrobić? Każdy kto o tym -WIE-, i zdaje sobie z tego sprawę.

.Jest Coś takiego, jak „Pola Morficzne”. To coś jest i istnieje. Działa skutecznie. Informowanie otoczenia o jakimś zdarzeniu powoduje, że ta informacja zaczyna się rozprzestrzeniać samoczynnie dalej. Jest jeden warunek; Trzeba przekroczyć pewien próg świadomości. Jest takie powiedzenie; Mała kropla drąży skałę. W tym przypadku, My, musimy mówić, i mówić, Cały czas, nieustannie, bez przerwy, aż do znudzenia. Wtedy może się dużo ludzi przyłączyć do takiej alternatywy.

.Inną bolączką są dobre i ciekawe filmy, artykuły, wykłady; Które są nagminnie usuwane z /j.tuby/. Można temu przecież zaradzić, można taki film skopiować i wrzucić na „ZeroNet”. Tam niema Cenzury, i nikt nie może z stamtąd usunąć.

Jeśli film jest dobry, i zostanie seedowany? To staje się nieśmiertelny. Żeby go usunąć muszą wszędzie , / na całym świecie / wyłączyć prąd. Jest też tam poczta anonimowa, P2P, -szyfrowana, oczywiście bez serwera przechowującego. Jest też wiele innych rzeczy. Warto zajrzeć i wypróbować.

Jest to zawsze jakaś alternatywa, do tego co się dzieje na świecie.

Pozdrawiam. :ugeek:

1 polubienie