Gotówka

Proszę Was o zapoznanie się z artykułem i jak zajmiecie jakieś zdanie w ww. sprawie zapraszam do dyskusji.

Osobiście uważam że zniszczenie gotówki to główny cel obecnych władz światowych i dzięki temu wprowadzenie kontroli nad masami jednym kliknięciem myszki…



<LINK_TEXT text=“https://www.magnapolonia.org/bronmy-got … RJrmScc7BI”>https://www.magnapolonia.org/bronmy-gotowki-jak-niepodleglosci/?fbclid=IwAR39SpM6JqVos9u___bQF0PH2SScLUKoMrO8Jk25L4FAG4zw7RJrmScc7BI</LINK_TEXT>

Oczywiście coś w tym jest ale nie zlikwidują gotówki, przynajmniej w najbliższych latach. Będą mówić jak z kagańcami, że obowiązkowe, ale… Wiele ludzi się nabierze na wyłącznie płatności przelewem ale fakt, jaką mam gotówkę to z niej korzystam. Wiadomo, jak ktoś mieszka ładnych km ode mnie to tylko przelewy wchodzą w grę. Klienci niechętnie dalej podchodzą do krypto mimo, że nawet mówię, że będzie taniej jeśli wyślą w krypto (obniżam ceny) ale to dalej nie przemawia. Mam nadzieję, że to w najbliższym czasie się zmieni, choć uważam, że warto mieć wiele środków płatności jak kruszce, banknoty i monety czy kase w banku jak i w krypto. Nigdy nic nie wiadomo co się stanie, ale gotówka jaka jest - no jest ważna choć inflacja w posiadaniu jej w dużych ilościach jest dla nas na minus, bez względu czy to PLN, dolar, funt, każda słabnie z roku na rok.

Jestem zwolennikiem gotówki i w sklepach płacę tylko gotówką.

(zakupy przez internet to oddzielna sprawa)

Robię tak od lat ponieważ wiem co planuje przeciwnik.

Tym przeciwnikiem jest lobby instytucji finansowych wspierające płatności bezgotówkowe.

Czy wiecie o tym że oni wchodzą z butami do kantorów i proponują terminale do wymiany walut (na korzystych warunkach)?

Do tego stopnia to już idzie. Ich zapędy obserwuję od lat. Obserwuję po ofertach jakie banki dają klientom posiadaczom rachunków.

Także mi pozostaje jedynie zachęcić do tego innych ludków.

1 polubienie

Ja przede wszystkim chcę mieć wybór. Chcę móc sama decydować jaka forma mi odpowiada - gotówka, karta, przelew, krypto, a może wymiana bezgotówkowa. Chcę mieć wolność decydowania, ale niestety również widzę to o czym pisze Prarat. Na dzień dzisiejszy musimy robić wszystko, żeby zachować gotówkę.

W Holandii chyba w Amsterdamie chcą wprowadzić zakaz gotówki powyżej 2000 EUR - jak będziesz maił więcej dostaniesz grzywne w wysokości 2500 EUR. Normalnie ten świat schodzi na psy. Teraz powstaje pytanie co to komuś daje - oczywiście poza wiadomym lobby bankowym…

Ale wy myślicie, że krypto są niekontrolowane? :smiley: Przecież oni sobie to stworzyli, to mogą sobie to kontrolować. Internet też mogą kontrolować, więc żadne VPNy, specialne przeglądarki, czy poczty, nic tutaj nie dadzą :stuck_out_tongue: To tylko złudzenie

Kombinuje jak drukować własne pieniądze.

W grę wchodzą DOGE Coiny, Vouchery ( godzina pracy za wartość w złotówkach), złote monety i tokeny lojalnościowe ( przysługa za przysługę), tak naprawdę nie wiem, który z nich okaże się hitem, dlatego dobrze by było wprowadzić je wszystkie naraz.

Fajnie było by także, jakbyśmy w swoich domach/instytucjach/firmach przyjmowali DOGECoiny, Vouchery, złote monety i sztabki oraz tokeny lojalnościowe i informowali o tym klientów.

Jakby ktoś zrobił z tego fajny plakat, ujednolicony wzór tokena lojalnościowego, Vouchery za godzinę pracy dla Ariów, oraz opracowali wspólny sposób na wykrywanie fałszywych złotych monet i umówili się na wymianę usług i towarów w zamian za Bitcoiny i DogeCoiny bardziej uniezależnilibyśmy się od waluty polskiej i innych walut a w szczególności uniezależnić się od inflacji.