Generator Wolnej Energii - 10 wskazówek

Witam Wszystkich!



Widzę, że są osoby zainteresowane tematem Free Energy. Są też takie, które nawet chciałyby usilnie takie urządzenie zbudować.

Kiedyś poświęciłem parę lat na badanie tej sprawy i choć nie udało mi się zbudować działającego generatora, to na pewno jestem znacznie bogatszy o wiedzę i doświadczenie, które zdobyłem na błędach. Aktualnie brakuje mi warunków aby podjąć dalsze działania w tym kierunku, głównie ze względu na małe mieszkanie w bloku w którym mieszkam.

Chętnie oprócz dyskusji udzielę kilku rad, odnośnie tego jakimi kryteriami należy się kierować przy wyborze urządzenia, które chcielibyśmy zbudować…


  1. Wydajność



    Wydajność, czy zysk energetyczny względem ilości energii, potrzebnej do zasilania urządzenia. Im większa wydajność tym lepiej. Kwestia zapotrzebowania na energię, dotyczącego głównie gospodarstwa domowego, determinuje tutaj prawie wszystko. Przeciętne gospodarstwo domowe potrzebuje około od 5 do 15kW energii elektrycznej, w zależności od pory roku. Przeciętne auto potrzebuje już od około 40 – 50kW energii elektrycznej generowanej nieustannie i nie jest to aż tak dużo biorąc pod uwagę średnią moc współczesnych aut. Urządzenia o niskiej wydajności rzędu od kilku do kilkunastu wat nie specjalnie są godne uwagi ze względu na niemożność zaspokojenia większości potrzeb.

    Mogą zaspokoić co najwyżej potrzebę ciekawości lub satysfakcji, że coś jest na rzeczy z wolną energią i dalsze poszukiwania mają jak największy sens…


  2. Koszty związane z wykonaniem



    Im tańszy koszt budowy, tym lepiej, chociażby ze względu na niższe ryzyko poniesienia strat finansowych w przypadku niepowodzenia. Przy decyzji trzeba też wziąć pod uwagę koszty związane z eksploatacją i konieczność wymiany zużywalnych elementów, takich jak łożyska, pierścienie, szczotki jak ma to miejsce w silnikach czy generatorach typu ruchomego. Ważne aby części podlegające wymianie były tanie i łatwo dostępne…


  3. Wiedza i umiejętności konstruktorskie



    Istotny czynnik determinujący to na wybór jakiego urządzenia ktoś będzie się decydował.

    Są urządzenia, których zbudowanie wymaga wiedzy zaawansowanej lub odpowiadającej danej profesji, jak elektronik, elektronik programista, elektromechanik, elektryk, tokarz, ślusarz, a nawet kilku naraz. Są też takie, które mogą wymagać tylko podstawowych umiejętność konstruktorsko – warsztatowych i majsterkowania. Trzeba zdać sobie sprawę, że urządzenie docelowo powinno dawać energię elektryczną o parametrach dostosowanych do odbiorników elektrycznych, posiadanych w domu. Jeśli urządzenie będzie dawać nadwyżkę w postaci energii mechanicznej, to trzeba wiedzieć jakiej potencjalnie użyć przekładni lub prądnicy czy falowników i przetworników energii, jeśli wyjściowo będzie to energia elektryczna o odmiennych parametrach od tych w gniazdku sieciowym. Będzie się tu kłaniać umiejętność wykonania odpowiednich pomiarów przy użyciu odpowiedniej aparatury…






  4. Zaplecze warsztatowe



    Jedne urządzenia będzie można wykonać przy pomocy niewielu łatwo dostępnych narzędzi inne będą wymagać specjalnych i drogich urządzeń, takich jak tokarki, frezarki, obrabiarki, prasy, drukarki 3D itp. Jak również znajomości ich obsługi. Zawsze wykonanie pewnych rzeczy można zlecić firmom lub zakładom, jednak posiadanie dobrego zestawu kluczy, śrubokrętów, młotków oraz podstawowych elektronarzędzi będzie konieczne…


  5. Dostępność materiałowa



    Jedne urządzenia zdają się być na tyle łatwe w wykonaniu, że część elementów będzie można znaleźć nawet we własnym domu, piwnicy lub garażu. Inne zdają się wymagać bardziej skomplikowanych i mniej dostępnych materiałów jak duże magnesy, cewki, dźwignie, koła zamachowe, elementy drukowane, elektronika programowalna itp. Trzeba uprzednio dobrze się zastanowić i sporządzić listę wymaganych materiałów, tak aby w razie budowy nie okazało się, że pewnego elementu nie da się kupić czy zdobyć od którego będzie zależeć działanie urządzenia…


  6. Bezpieczeństwo i dyskrecja



    Trzeba zdać sobie sprawę z potencjalnych zagrożeń jakie urządzenie może powodować w trakcie jego pracy i eksploatacji. Trzeba mieć na względzie aby nic nie odpadło, urwało się, wybuchło co mogłoby kogoś poważnie poranić lub nawet zabić. To samo tyczy się urządzeń elektrycznych, które trzeba odpowiednio zabezpieczyć przed mimowolnym porażeniem prądem, czy pożarem instalacji elektrycznej. Co do dyskrecji to należy pamiętać o tym, że urządzenie nie może być zbyt hałaśliwe czy nie może generować innych zakłóceń, które będą przyciągać uwagę wścibskich sąsiadów czy innych nie powołanych osób. Wskazane jest aby było zakamuflowane i nie zwracało specjalnie na siebie uwagi…


  7. Wymiary i gabaryty



    Wiadomo, że im mniejsze i lżejsze urządzenie, które można łatwo transportować albo ukryć tym lepiej. Jednak często musi być to czynnik do pogodzenia…


  8. Wiarygodność



    Przeglądając materiały odnoszącej się do tej tematyki, mając odpowiednio wystarczającą wiedzę z zakresu mechaniki i elektryczności, można już na pierwszy rzut oka zorientować się co jest zwykłym, naiwnie wykonanym fałszem. Internet w 90% jest tym zaśmiecony. Gwarancji, że uda się zbudować nie ma, za to gwarancja zmarnowanego czasu, pieniędzy i nerwów jest, jeśli nie zwróci się ma pewnie szczegóły uwagi. Przede wszystkim złożoność techniczna urządzenia, wskazująca na to, że ktoś włożył pracę i poniósł koszta jest tym co przemawia za. Również przekazywane wszelkie treści techniczne, dokumentacja, a nawet ujawnienie tożsamości konstruktora jest dużym plusem…


  9. Polityka



    Każdemu komu uda się zdobyć czy zbudować działający generator niech nie myśli, aby za szybko próbować odłączać się od sieci energetycznej i zrywać umowy z zakładem. Może to spowodować natychmiastowe zwrócenie na siebie niepotrzebnej uwagi. Jeśli zobaczą, że w domu, lub tym bardziej w mieszkaniu pali się światło u kogoś, kto jest odcięty od sieci, od razu może zostać podejrzany o kradzież energii. To co z pewnością można zrobić to drastycznie obniżyć swoje rachunki i koszta, związane z ogrzewaniem domu, wody, gotowania, wszystkiego tego co wiąże się z wysokimi kosztami za energię. Raczej nie ma co nawet myśleć o jawnej sprzedaży czy handlu takimi urządzeniami, gdyż jest nawet bardziej niż pewne, że ktoś niespodziewanie popełni samobójstwo, będzie mieć wypadek albo zawał serca…


  10. Podsumowanie



    Suma części czynników wpływa na siebie pozytywnie, zaś suma części innych czynników wpływa na siebie negatywnie, przy podjęciu ostatecznej decyzji. Chcąc mieć przewagę jednego lub kilku czynników, odbywać się to będzie kosztem innych. Bardziej wydajne urządzenie może wymagać większych kosztów finansowych, wiedzy, gabarytów i tak dalej. Najważniejsza jest prostota i względnie zadowalająca ilość energii, która pozwala uniezależnić się. Najlepiej by było aby urządzenie było na tyle proste, tanie i wydajne aby każdy mógł dostać plan i samodzielnie wykonać, bez większych umiejętności, wiedzy czy zaplecza finansowego…





    C.D.N.
1 polubienie

WItaj Chrisader,

Moze warto zalozyc grupe zamknieta, osob chcacych poglebiac temat?? Poczekajmy na odzew.

Mialem ciekawa rozmowe tel z jednym z uzytkownikow na ten temat…

Zdrowia Forumowicze.

Jeśli zajdzie taka potrzeba…

Jestem ciekaw dyskusji na ten temat.

Witaj

Wolność Tomku w swoim domku. To co u mnie pod dachem to moje a system? Poradzi sobie beze mnie = jest tyle owieczek które beczec tylko potrafią…

Działajmy

Jak masz schematy i projekty to przetestujmy je…

Chvala

Tu się bardzo mylisz, bo problematyka jest o wiele szersza…

Wiedzieć jak zbudować działające urządzenie to jedno, a właściwie z niego korzystać to drugie.

Wiedząc jak skonstruować i posiadając takie urządzenie, stajesz się potencjalnie śmiertelnym zagrożeniem dla systemu.

Przez nierozważne postępowanie, będziesz na liście prioretytowych celów do likwidacji i nie chcę tutaj straszyć…

Wracając do jakiejś konstrukcji wartej uwagi, spełniającej narzucone kryteria, to jest takie urządzenie, które nazywa się ,Flywheel Free Energy Generator’’ Po wpisaniu w YouTube tej nazwy, wyświetli są bardzo długa lista filmów z konstrukcjami, które składają się z 3 zasadniczych elementów: silnika elektrycznego, prądnicy i koła o odpowiedniej wielkości i masie. Wszystko jest na jakimś stelażu i połączone przekładniami przy pomocy kół pasowych lub łańcuchów…

Silnik rozpędza te duże koło masowe i ono rozpędzając się gromadzi energię na skutek bezwładności. Energię mechaniczną odbiera prądnica, dając energię elektryczną o parametrach dostosowanych do odbiorników sieciowych…

We wszystkim pośredniczą przekładnie w postaci kół pasowych lub kół zębatych i łańcuchów.

W jaki sposób powstaje nadwyżka?

To duże koło masowe, jak każde koło posiadające masę jest w pewnym sensie dźwignią przy odpowiednim punkcie przyłożenia. Jeśli spróbujemy takie koło zatrzymać i niech to będzie dla przykładu koło od roweru, to dużo łatwiej będzie je zatrzymać na krawędzi, łapiąc za oponę niż próbując w okolicy osi, czyli łapiąc za piastę. Reasumując mniej energii potrzeba aby zatrzymać rozpędzone koło w pobliżu jego krawędzi niż w okolicy jego osi obrotu.

Im więcej energii aby zatrzymać takie koło to tym więcej energii dla nas, ale aby ją odebrać potrzebny jest odpowiedni punkt przyłożenia w postaci przekładni. Im lepiej zaprojektowana przekładnia tym więcej energii na wyjściu i tym mniej energii potrzeba aby rozpędzić koło i utrzymać je na odpowiednich obrotach…

Wracając do tego co można obejrzeć na YT to jest mnogość konstrukcji od małych, mających dawać kilka kilowat do wielkich dających rzędu setki kilowat. Zainteresowanie tematem musi być ogromne i ma ono miejsce w krajach, które można zaliczyć do 3 świata…

Jest to urządzenie w miarę proste, składa się z niewielu elementów, które względnie łatwo dostać czy zrobić i wydajne…

Stąd tak wielka popularność tego, jeśli się sprawdzi te filmy…

Pierwszy krok to zarezerwować sobie wieczór i wybrać kilka ciekawych i prostych konstrukcji, oczywiście tych, które zdają się działać i dawać nadwyżkę.

Drugi to przeanalizować budowę, zaś trzeci krok, zanim podejmie się jakąkolwiek próbę skonstruowania, dobrze by było wykonać symulacje i obliczenia przy pomocy jakiegoś oprogramowania autoCad’owskiego aby ograniczyć pomyłki i błędy i móc ustalić względny punkt odniesienia…

Bardzo ciekawy temat.,szkoda że nie jestem w tym władna, ale dzięki za kroki, super!!

Mam pytanko czy próbował ktoś zbudować coś takiego jak na filmikach pt. Free Energy Generator - opartych na zasadzie magnetyzmu ?

Chodzi mi o małe generatory na 1 żarówkę energooszczędną, zbudowanych z magnesu ferrytowego, głośnika, świecy zapłonowej i cewek. Próbowałem coś takiego zrobić niestety u mnie nie zadziałało. Chodzi mi o jak najprostszy generator do samodzielnego zbudowania z części jak najbardziej dostępnych czy to na szrocie czy w sklepie za niewielkie pieniądze. Może jakieś sugestie, schematy podpowiedzi ??

Praktyka

https://www.youtube.com/watch?v=DAkX7D2DGig&list=PLu8RJX_fSEa7n0HRhtthIqE3_mHhaSpAd&index=2

Praktyka, dobór kondensatora ( Kondensatory służą do wzbudzenia 3 cewek) . ?

https://www.youtube.com/watch?v=nPZ-ifq_hb4&list=PLu8RJX_fSEa5US0HO-lrRrlLGM8aAttMh&index=16

Praktyka; Przeróbka agregatu benzynowego na elektryczny.

https://www.youtube.com/watch?v=_-9Ei7v-ZY0&list=WL&index=86&t=10s

Fajnie jpe, że wziąłeś się za testy w praktyce, ale tutaj nie będzie więcej energii na wyjściu niż to co wkładasz. Tu nic nie da założenie na wał czy to silnika czy prądnicy wielkiego koła o dużej masie. Musisz wykonać układ przekładni, nic nie zyskasz tak więcej. Spójrz na konstrukcję Chas Campbella, czy tego Noman Shah Afridi… Musisz dołożyć koło masowe ale na oddzielnej osi i napędzasz je jak najbliżej krawędzi, a obciążasz je przekładnią zbierającą energię jak najbliżej jego osi. Weź rower i postaw go do góry nogami, weź koło i je rozpędź i zatrzymaj łapiąc za oponę za pierwszym razem i raz za coś w okolicy piasty. Tu jest pogrzebany sens tego, dokładniej masz ramię dźwigni, zdolne do przenoszenia dużej siły. Dalej trzeba dorobić przekładnie o odpowiednich średnicach, może być na pasach, a może być na przekładniach łańcuchowych, chyba przy tych drugich będą niższe opory.

Chrisader mam dla Ciebie wiadomość, pisz [email protected]