Gdzie są Polacy z Białorusi? Ukrainy? Rosji? Czech, Słowacji? Gdzie są potomkowie zesłańców na Sybir, do Kazachstanu, Uzbekistanu?

Gdzie są Polacy z Białorusi? W niektórych miastach Polacy stanowią 40 do 60% ludności. Ja do nich dotrzeć? Jak dotrzeć do Polaków zza Buga? W Ukrainie, Litwie, Rosji, Kazachstanie? Uzbekistanie? Nie ma Rodu w Czechach, Słowacji… nie zstanawia was to? Co możemy zrobić? Jakie są wasze pomysły?

W miastach dotrzeć łatwiej, tam jest większość mlodych ludzi. Gorzej na wsi, gdzie są to starsi ludzie lub niewielka część młodych. Myślę, że najłatwiej poprzez kontakt osobisty i rozmowy. Niestety to też są ludzie mocno zindoktrynowani, wystarczy obejrzec programy na YouTube. Masakara.

@Wieslaw Oglądam czasem na YT spotkania suwerenów rosyjskojęzycznych zza Buga, czyli Białoruś, Ukraina, Rosja. Audytorium ma zazwyczaj ok.50-60 lat. Dlatego jestem dobrej myśli.

Oglądam przeważnie Studio Wschód, niestety to co jest mówione naszym rodakom, niema nic wspólnego z prawdą.

Witam.
Jestem jednym z tych że Wschodu. Urodziłem się w Kazachstanie, wróciłem do Macierzy z osiem lat temu. Mam lat 60, sześciu dzieci, wszystcy są już w Polsce. Teraz jestem jednym z was. Wielki szacunek dla wszystkich którzy pomogli mi się obudzić.
Pozdrawiam Was wszystkich.

2 polubienia

Jesteś za eugeniką?
Oryginalny masz nik.

to skrót od imienia i nazwiska - EUGENIusz KAlmykov

1 polubienie

Czy Bywasz na naszych grupach na telegramie?
Gdzie obecnie mieszkasz Eugeniuszu, w jakim regionie Polski?
Pozdrawiam.

Witam serdecznie.
Mieszkam pod Radomiem, na południu, w Wierzbicy. Od miesiąca jestem właścicielem własnego domu na wsi. Pracuję jako kręgarz fizioterapeuta w Radomiu. Na Telegramie bywam nie często. Raczej Viber lub Whatsapp.