DLACZEGO OWCE MILCZĄ.

2019.11.02.01.[PL]-Historia-polityka-manipulacja.



Demokracja, czy iluzja demokracji? Propaganda i Neoliberalizm, czyli dlaczego „OWCE” milczą?

Polecam interesujący, zmuszający do refleksji film na temat iluzji demokracji i jej tworzeniu przez: edukację, szkolnictwo, propagandę mas mediów. Także przez „naukę”, jako świecką religię opartą na dogmatach, i wynaturzeniach.

Jest to ciekawy wykład, który pokazuje nasze zaślepienie i niewiedzę. Trzeba tego uważnie wysłuchać, a przeżyjesz szok wewnętrzny; Na tematy co ja dotąd wiedziałem, a czego nie wiedziałem, nie zdawałem sobie sprawy z tego zjawiska? Jak duża to była niewiedza.

Większość ludzi została ukształtowana w procesie dorastania i szkoły, (uczenia się ). Później już nie podważa otaczającej tej rzeczywistości. A zostali ukształtowani przez ludzi, którzy również tej historii nie zweryfikowali, dlatego to co się dowiedzieli często jest tym co uznają za prawdę, bo nie mają innej perspektywy, widzenia. Jeśli ktoś ma taką wewnętrzną iskrę, przebudzenie; że coś mu się nie zgadza, to dojdzie do zatrważających wniosków, jednak do tego czasu jest taki jakim został ukształtowany, wychowany, wcześniej. Czyli jest bierny dlatego, że uległ wszechobecnej propagandzie, ona była najpierw a jej zasadność nigdy nie została podważona. Każda istota żywa dąży do pewnego komfortu, na podstawie mechanizmów które zna, i rozumie. Ludzie nie wybierali by zniewolenia gdyby znali inne możliwe opcje. Co z tego, że są zdrowsze, lepsze, i patrząc z perspektywy człowieka jako ludzkości, bardziej opłacalne modele zachowań, skoro nie zostają one przedstawione, wdrożone, ogółowi. Mało tego, są one prześladowane, niszczone, przez system, który ludzie uznają za ten właściwy. A dlaczego? Bo tak, i już.

Życzę uważnego wysłuchania;

Pozdrawiam. :ugeek:

https://youtu.be/NkvYxVrsvzM