Czy ktoś tu wogóle chce budować osadę ?!?

Merlin ,ja zbieram wiedzę jak poradzić sobie w naturze, przykładowo w lesie, jak pozyskać coś do zjedzenia, jakie rośliny można jeść, jakie zioła itp. I przedewszystkim nawiązać znajomości z ludźmi podobnymi. Nikt nie przejdzie za ciebie twojego życia. Musisz być odpowiedzialny i podejmować sam decyzję. Nikt nie da ci recepty. Ty poniesiesz odpowiedzialność za swoje czyny. Ten świat się rozpada i rozpadnie się, każdy sam podejmie decyzję jaką drogą podąży. Ja mogę zgromadzić narzędzia i wiedzę ale najważniejsza jest wspólnota. Powinieneś przeczytać książki “Anastazja - Władimira Megre”

Hopi określają tą sytuację śmiercią świata czwartego, końcem cyklu. I nastaniem cyklu piątego. Motyw ten przewija się w wielu źródłach.

Witam,
Zgoda. Najważniejsza jest wspólnota. Sama próbowałam wyciągnąć dłoń do wielu osób, które na prawo i lewo rzucały hasłami “W jedności siła!”, “Jesteśmy razem”…, a kiedy wysłałam do nich wiadomość z prośbą o poznanie się w realu (poza chatem), to albo odpowiedź nigdy nie przyszła, albo coś w rodzaju - “teraz jestem zajęty projektem w firmie, odezwę się później…” Kiedy później? Dużo czasu nie zostało.
Ten link podesłany przez Avatar7 wygląda bardzo podejrzanie. Gość nie ujawnia swojej twarzy, przy czym jest ubrany w czarną koszulkę z białym logo, na nim liczba 33 oraz 6 pięcio-ramiennych gwiazdek. Od razu czerwona lampka się zapala. Takie jest moje zdanie. Tu też pojawia się problem - nawet na tej witrynie (Ariów) z pewnością są wtykiz tzw. “kontrolowanej opozycji”, co skutkuje brakiem zaufania. Ja jestem tu od niedawna. Ale po dokładnym zapoznaniu się z detalami tej strony, są osoby wsród jej kreatorów, które mają “szemraną” przeszłość.
Temat budowy osady - jak najbardziej otwarty. Chętnie podejmę dyskusję na ten temat. Co dwie głowy, to nie jedna.

1 polubienie

Witaj @c-ak1 Cieszymy się, że dołączyłaś do nas. Gratulujemy również pierwszego wpisu na tym forum :+1:

Link, o którym wspominasz prowadzi do materiałów człowieka Dziki Preppers. To znana postać w świecie ludzi interesujących się budową osad. Z tego co mi wiadomo prowadzi on już od dawna projekt budowy takiej osady. Co do jego ubierania się to może nie byłbym tak pochopny w wyciąganiu wniosków :slightly_smiling_face: Temat budowy osad jest chyba projektem długo falowym wybiegającym daleko w przód. Podejrzewam, że nie każdy jest gotów na to. Natomiast jest wiele innych ważnych rzeczy, o które warto zadbać już teraz.

Bardzo zaciekawił mnie Twój wpis dotyczący osób z “szemraną” przeszłością wśród kreatorów tej strony… Skoro jesteś tutaj od niedawna to, czy nie za szybko dajesz sobie prawo do kierowania pod czyimkolwiek adresem podejrzeń???
Jeśli faktycznie jest tak jak napisałaś to za pewne nie będziesz miała trudności w udowodnieniu tego, nieprawdaż? Rzucanie w przestrzeń podejrzeń bez konkretów jest wg mnie co najmniej nie fair. Jeśli dysponujesz dowodami w sprawie, o której wspomniałaś to zapraszam do konfrontacji na żywo online a jeśli takich nie posiadasz to, to co piszesz jest po prostu zwykłą próbą oczerniania i prowokacją.

W naszej przestrzeni nie ma miejsca na bezpodstawne oskarżenia. Jeśli masz coś konkretnie do zarzucenia komukolwiek to proszę skieruj bezpośrednio roszczenie do tego człowieka podpierając je faktami a nie tylko czyimiś opiniami. W przeciwnym wypadku bardzo prosimy o powstrzymywanie się od rzucania w naszej przestrzeni podobnych zarzutów. Zdrawiam Domarad :wink:

1 polubienie

Dopóki nie wiesz, co mam na myśli, proszę nie mów “bezpodstawne” - bo nie wiesz czy są uzasadnione, czy nie.
Po drugie - jeśli wcześniej w życiu spotkałam się z czyjąś nieuczciwością, lub może precyzyjniej “brakiem uczciwości”, a tu zupełnie przypadkiem trafiam na tą osobę, to mam uzasadnione prawo twierdzić, że postępowanie tej osoby (- osób) było według mnie niejako “szemrane”. To jest jednak moja własna opinia, wyciągnięta na podstawie moich osobistych doświadczeń. W taki też sposób o tym piszę. Nikogo nie oskarżam o nic i nikomu niczego nie zarzucam - opisuję osobistą opinię w temacie. To różnica, prawda?

A pan, który te osady buduje… skoro taki dobroczyńca i uczciwie chce ludziom dobrej woli pomoc nieść, to czemu twarzy nie pokazuje przed kamerą?

Córko Krystyny.
Najpierw wyjaśnię kwestię Dzikiego Preppersa. Nie wiem, dlaczego do nas masz pretensję o to co on robi. To jego sprawa i ludzi którzy do niego przystali. Najlepiej napisz do niego i wyjaśnij swoje wątpliwości co do jego ubioru i zachowania. My nie jesteśmy władni udzielać odpowiedzi w sprawach które nas nie dotyczą.

Teraz przejdę do spraw które nas dotyczą.
Piszesz że nikogo nie oskarżasz, ani niczego nikomu nie zarzucasz, a jednak oskarżasz i zarzucasz.
Sposób w jaki to robisz, jest bardzo cwany.

Proste rozwiązania są najlepsze. Takie zaproponował Ci Domarad. Nie rozumiem dlaczego nie pasuje Ci taki krok. Jest uczciwy.
A jesteś uczciwa, prawda?

Domarad napisał Ci
„Jeśli masz coś konkretnie do zarzucenia komukolwiek to proszę skieruj bezpośrednio roszczenie do tego człowieka podpierając je faktami a nie tylko czyimiś opiniami”.
Oraz
„Jeśli dysponujesz dowodami w sprawie, o której wspomniałaś to zapraszam do konfrontacji na żywo online a jeśli takich nie posiadasz to, to co piszesz jest po prostu zwykłą próbą oczerniania i prowokacją”

Jeśli nie dokończysz uczciwie tego co zaczęłaś, nie będzie tutaj miejsca dla Ciebie.

1 polubienie

Jeśli zamierzasz nas przestrzec przed kimś to chwała Ci za to, ale to proszę napisz konkretnie o kogo chodzi popierając to faktami. Jednakże, wnioskując z Twojej odpowiedzi, rozumiem, że tego nie będziesz chciała uczynić, chociażby dlatego, bo to Twoja prywatna sprawa. A skoro tak, to proszę nie wyciągaj tego typu spraw na forum publiczne. Takie praktyki nie są tutaj mile widziane.

Przypominam tylko o regulaminie forum a w szczególności o:
4. :four_leaf_clover: Brak zgody na spamowanie. Spam = niepożądane wiadomości. Jeśli jesteś w pokoju dotyczącym np. odrodzenia państwa, a piszesz o tym, jak fajnie Ci było na ostatnich wakacjach - spamujesz
7. :four_leaf_clover: Unikaj zachowywania się jak troll, czyli osoba, która powoduje niepotrzebne złe emocje i prowokacje. Unikaj obrażania, szanuj innych i rób co się da, by wzrastać, a nie cofać się w rozwoju.

Regulamin Warunki użytkowania serwisu - Ariowie

1 polubienie

Niczego nieuczciwego nie zaczęłam, a mój komentarz który był skierowany do “Waleczne Serce”, nie doczekał się nawet riposty od niego samego, zanim w odpowiedzi na moją wypowiedź serwowane mi są przypomnienia o regulaminie i groźba usunięcia ze strony.
Skoro wspomina się o regulaminie - wczoraj dodałam komentarz pod “11 pytań i odpowiedzi - karta suwerena” i do tej pory jest nieopublikowany. Dlaczego?
Pytam w nim - jak to jest możliwe, że “karta suwerena” oraz “rzeczpospolita suwerenów” są napisane drukowanymi literami. Liliana Vam odpowiada, że to nie ma znaczenia. Otóż ma i to kolosalne, ale mój komentarz na ten temat od 24 godzin nie doczekał się publikacji, że o odpowiedzi nie wspomnę.
I to jest niby fair?
Proszę w takim razie o usunięcie mnie ze strony Ariowie.
Czym prędzej, tym lepiej.
Zanim zdążę zamówić 5 kart dla każdego członka rodziny, po 60 Euro od sztuki.

1 polubienie

Chętnie się z tobą spotkam jeśli określisz jakiś rejon i czas. Jeśli ci nie odpowiedziałem to przepraszam, lecz mam podobne obiekcje jak ty. Dlatego też nie zaglądam już tu często, a powiadomień o wiadomości nie otrzymałem. Tak na prawdę działamy z kolegą we dwoje, w celu budowy osady. Ja wolę osobiście rozmawiać niż online. Nie chcę tu się rozpisywać w tej kwestii, wolałbym osobiście. Co do tzw. Osady dzikiego to radzę ci uważać. On nie respektuje prawa naturalnego. Ale o tym lepiej byłoby osobiście porozmawiać, to bym ci objaśnił.

Córko Krystyny

Otóż nieuczciwym jest rzucenie podejrzenia na całą społeczność Forum, nie wskazując człowieka który wg ciebie nie jest w porządku. Rzucasz podejrzenie na wszystkich i unikasz bezpośredniej rozmowy na ten temat. Tym sposobem oczerniasz nas wszystkich.

Co byś powiedziała na to, gdybym ja na forum publicznym rzucała oskarżenia na całą twoją rodzinę, z tego powodu że jest tam ktoś, kto hipotetycznie i według mojego mniemania jest złym człowiekiem. Chciała byś taką sprawę wyjaśnić?

My też chcemy. Więc wyjaśnij. Staw się na spotkanie głosowe i porozmawiamy. To nie boli. Wysłuchamy cię uważnie.

A może poczujesz się lepiej?

Co do „11 pytań i odpowiedzi”, domagaj się wyjaśnień tam, gdzie zadałaś pytanie.

Chcesz zamówić 5 kart dla każdego członka rodziny po 60 euro od sztuki?

Otóż każdy suweren wyrabia kartę dla siebie. Zamówić to można pizzę. Dla dzieci jest deklaracja narodzin. Dorosłemu członkowi rodziny można wyrobić kartę, jeśli jest niepełnosprawny umysłowo i chcesz się nim zaopiekować. Tak mi przykro….

Skąd wzięłaś informację o 60 euro? Chyba nie z naszej społeczności.

Ze strony Ariowie możesz usunąć się sama, nic nie stoi na przeszkodzie.

Zdrowia życzę.

1 polubienie

Takich świrów to ze świecą szukać!
Czy wy wszyscy analfabetami jesteście?
Nigdy nie rzucałam podejrzeń na “całą społeczność forum”, więc nie wiem z którego palca sobie taką informację wyssałeś?

Nigdy też nie zgłaszałam żadnych “pretensji” do osoby lub kanału YT pod nazwą “dziki preppers”, co mi się tu zarzuca. To, że stwierdziłam, że według mnie jest coś niepokojąco podejrzanego w jego sposobie bycia - to wyrażenie osobistej opinii Wolnego człowieka i do tego mam prawo jako Wolny człowiek. Mój komentarz - przypominam - był skierowany do Waleczne Serce, a nie do nie do żadnego z was, administratorów tej witryny, więc nie rozumiem w ogóle natarczywego atakowania moich komentarzy z waszej strony.
Cenzura na YT to mały pikuś w porównaniu z inwigilacją ze strony adminu na tym portalu wolnych ludzi.
I nic ci do tego virago, od czego ja się lepiej poczuję.
Na pewno nie od tracenia czasu na dalsze bicie piany z takim pół-analfabetą jak ty, którego główną misją jest przeinaczanie moich słów i rzucania pod moim adresem bezpodstawnych zarzutów! Kpina!

Jeśli pierwszy tysiąc kart zostanie wydany z 50% bonifikatą za jedyne 29.90 Euro, to cena całkowita, bez zniżki wynosi 60Euro - tak czy nie?
No chyba, że jeszcze pierwszy tysiąc się nie sprzedał… dziwne - a to taka przyjazna sercu, niosąca dobrą radę i pomoc wolnym ludziom społeczność!

Proszę o natychmiastowe usunięcie mojego profilu z witryny Ariów, bądź o konkretne wskazówki jak mam zrobić to sama. Dziękuję.

Córko Krystyny vel Beato
Same cytaty z Twoich wpisów:

[quote=“c-ak1, post:30, topic:4315”]
Nigdy też nie zgłaszałam żadnych “pretensji” do osoby lub kanału YT pod nazwą “dziki preppers”, co mi się tu zarzuca.
[/quote] A kto zarzuca?

Jesteś inteligentną osobą, więc jak umiałaś wejść, będziesz umiała wyjść.
Zdrowia życzę

1 polubienie

Nadal nie rozumiem, konkretnie w którym miejscu moich wypowiedzi popełniłam jakiekolwiek “naruszenia”, które spowodowały że zasypana zostałam lawiną upomnień i pomówień, jakoby rzekomo naruszyłam regulamin społeczności?
Zresztą Waleczne Serce w swojej odpowiedzi do mnie napisał, że na tym portalu dzieje się coś dziwnego (nie sprecyzował co) i dlatego przestał systematycznie śledzić witrynę Ariowie, oraz twierdzi że wiele osób już stąd odeszło. Jeśli to prawda, to tajemnicą Poliszynela jest fakt, że coś dziwnego (w negatywnym zabarwieniu emocjonalnym) dzieje się w społeczności internetowej Ariów.

W podsumowaniu - ja napisałam coś do Waleczne Serce,
On odpowiedział mi, że już od dawna o tym wie.
Więc o co ten szum? Nikt tu Ameryki nie odkrył.

Proszę cię w prostych słowach o wskazówki opuszczenia portalu, a ty mi w sarkastyczny sposób odpowiadasz, że jeśli umiałam wejść, to mogę też sama wyjść. Po czym składasz mi życzenia zdrowia.
Fałszywa postawa.
Brzydzę się taką energią.

Budowanie osad to głupota. Po co się centralizować w realu? Tworzysz dodatkową płaszczyznę ataku i problemy życia w komunie. Przyszłość jest zdecentralizowana a nowe państwa powstaną w cyber przestrzeni na standardzie Bitcoina. Doh!

2 polubienia

W końcu pojawiają się jakieś sensowne głosy w całej tej dyskusji. Aby być prawdziwie wolną jednostką potrzeba wolności od obecnego, bardzo już zepsutego, i przyszłych systemów finansowo administracyjnych opartych na centralizacji. Bitcoin jest niesamowitym narzędziem które pozwala taką wolność osiągnąć. Decentralizacja jest jedynie słusznym wyborem na drodze do wolności. Bitcoin zaspokaja bardzo głęboką i bardzo prymitywną potrzebę bezpieczeństwa w materialnym Matrixie, co pozwala skupić się na wolności kreatywnej, duchowej i energetycznej. Bitcoin nas zbawi.

1 polubienie

Spisując umowę, pomimo podania danych ''strawman’a" powinieneś wprowadzić zastrzeżenie swoich praw i podpisać ją bez uszczerbku jako Naród Polski np.:
Bez uszczerbku.
IMIĘ i NAZWISKO (KAPITALIKAMI)
Podpis
Ja, Naród Polski, Imię: Nazwisko ( autoryzowny przedstawiciel )

Na dole dokumentu wprowadzamy następujące klauzule:
Bez regresu i domysłów
Wszystkie prawa zastrzeżone – Możliwe błędy i pominięcia.

Jeśli ktoś chce osiedlić się w większej grupie na wsi, proponuję popytać nawet mailowo w gminach, czy nie mają na sprzedaż szkolnych budynków. Wiele szkół w ostatnich latach zostało zamkniętych, a budynki stoją puste (zwłaszcza na wschodzie). Często do budynków przynależy jakiś areał ziemi, lub można ją dokupić. Takie budynki zazwyczaj nie są drogie i wspólnymi siłami jest to do ogarnięcia.

1 polubienie

Jakby ktoś był zainteresowany to szukam “wspólnika” można budować domki i inne rzeczy do zarobku i mieszkać tu.

A coś więcej sprecyzować możesz ? Gdzie tu ?