Co ten wstrętny Putin wyrabia z internetem?

co ten wstrętny Putin wyrabia z internetem,

Witam; Tym razem Rosyjski internet stał się niezależny; możemy tylko pozazdrościć im tego. Weszła ustawa i już ona działa, ustawa wygląda groźnie ale tylko dla przestępców. Nie tak jak u nas; Na ten przykład - Acta-2. Która wygląda niewinnie, a jest perfidna dla użytkowników. Cały świat jest obruszony, Jak śmiał to zrobić? Pytanie? Dlaczego to tak późno wprowadzono? Ale, w myśl zasady; Lepiej późno, niż wcale.

W kwietniu br. Rosyjska Duma uchwaliła ustawę o suwerennym internecie:

<LINK_TEXT text=“https://pl.sputniknews.com/swiat/201904 … y-sputnik/”>https://pl.sputniknews.com/swiat/2019041710222037-suwerenny-internet-cenzura-lub-wariant-zapasowy-sputnik/</LINK_TEXT>

.

Inicjatorem ustawy były najwyższe władze Federacji Rosyjskiej. Prezydent Federacji Rosyjskiej podpisał ją w maju. W mediach zachodnich zawrzało wówczas – okrzyknięto ustawę jako zamach na wolność słowa i na prawa obywatelskie. Uchwalona przez Dumę ustawa weszła w życie 1 listopada 2019. I temu faktowi towarzyszył jazgot polskojęzycznych i zachodnich mediów:

<LINK_TEXT text=“https://gazetagazeta.com/2019/11/rosja- … -internet/”>https://gazetagazeta.com/2019/11/rosja-tworzy-wlasny-suwerenny-internet/</LINK_TEXT>

<LINK_TEXT text=“https://ithardware.pl/aktualnosci/rosja … 10627.html”>https://ithardware.pl/aktualnosci/rosja_wprowadzila_kontrowersyjne_prawo_o_suwerennym_runecie-10627.html</LINK_TEXT>

<LINK_TEXT text=“http://next.gazeta.pl/next/7,168930,253 … eszla.html”>http://next.gazeta.pl/next/7,168930,25370188,internet-w-kawalkach-to-juz-sie-dzieje-w-rosji-w-zycie-weszla.html</LINK_TEXT>

<LINK_TEXT text=“https://technologia.dziennik.pl/interne … rosja.html”>https://technologia.dziennik.pl/internet/artykuly/611864,runet-suwerenny-nowe-prawo-internetowe-rosja.html</LINK_TEXT>

<LINK_TEXT text=“https://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja- … ci/1herc78”>https://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-nowa-ustawa-dot-internetu-krytycy-mowia-o-izolacji-rosyjskiej-sieci/1herc78</LINK_TEXT>

.

Także Deutsche Welle (niemiecka fala) rozdziera szaty nad nieszczęsną „opozycją” w Rosji (finansowaną z Waszyngtonu i Telawiwu). Wypisuje idiotyzmy o „deptaniu praw człowieka”.

<LINK_TEXT text=“https://www.dw.com/pl/rosja-tworzy-w� … a-51082509”>https://www.dw.com/pl/rosja-tworzy-własny-suwerenny-internet/a-51082509</LINK_TEXT>

.

Zaś mój znajomy, EZ, tak o suwerennym rosyjskim internecie napisał do mnie w mailu:

.

„Rosja tworzy własny, suwerenny Internet, co uniemożliwi państwom NATO na jego ewentualne zablokowanie, cyberataki itp! Ponadto tego typu rozwiązanie pozwoli na prowadzenie bezpieczne operacji bankowych na terenie Rosji (np. obsługa kart płatniczych w rosyjskich bankomatach itp).

.

Tworząc własną „architekturę” sieci prezydent Putin chce chronić Rosję przed ewentualnymi cyberatakami z wrogich państw.

.

Wchodząca dziś (1.11.2019) w życie w Rosji ustawa przewiduje, że struktura sieci będzie przebudowana w ten sposób, aby rosyjska komunikacja internetowa dla dobra bezpieczeństwa cybernetycznego przebiegała przez węzłowe punkty we własnym kraju. Jak wyjaśniano, będzie w ten sposób zagwarantowane, że rosyjskie Internet będzie funkcjonował nawet wtedy, kiedy lokalni operatorzy nie będą mogli uzyskać połączenia z zagranicznymi serwerami (…).”

.

Tu nadmienię jeszcze, że armia Federacji Rosyjskiej testowała już własny, całkowicie odcięty od zewnątrz internet:

<LINK_TEXT text=“https://pl.sputniknews.com/swiatowa_pra … t-sputnik/”>https://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/2019080210832128-rosyjskie-ministerstwo-obrony-przetestowalo-wojskowy-internet-sputnik/</LINK_TEXT>

.

Jest to pomysł godny uwagi, gdyż chroni internet wewnętrzny armii rosyjskiej od ewentualnych ataków hakerskich z zewnątrz, a także uniemożliwia szpiegostwo w rosyjskiej sieci wojskowej czynnikom z Waszyngtonu, Telawiwu i Brukseli.

.

Narzekania zachodnich łżemediów i cały ten jazgot o cenzurze, ograniczaniu wolności słowa i łamaniu czy wręcz deptaniu praw człowieka to element obligatoryjnej nagonki na Rosję, a zwłaszcza na prezydenta Putina. Ale cała to zgraja zachodnich presstytutek (<LINK_TEXT text=“https://www.wprost.pl/405185/jestesmy-i … tkami.html”>https://www.wprost.pl/405185/jestesmy-intelektualnymi-prostytutkami.html</LINK_TEXT>) ignoruje sprawę najważniejszą.

.

I nie mam tu na myśli ani przestępczości internetowej, ani nawet ataków hakerów na komputery różnych instytucji, choć i to są ważne powody, by z internetem cokolwiek wreszcie zrobić, by te przestępcze procedery uniemożliwić, a przynajmniej maksymalnie utrudnić. Zachód nie robi w tym kierunku nic (poza działaniami pozorowanymi), gdyż to on jest matecznikiem przestępczości internetowej i hakerskiej.

Jest jeszcze ważniejszy powód, dla którego prezydent Putin popiera wprowadzenie suwerennego internetu w Rosji. Tu przypomnę historię zapomnianego już prawie robaka internetowego nazwanego stuxnetem. Załgana wiki pisząc o nim, wypisuje wprawdzie idiotyzmy o różnych „teoriach spiskowych”, przyznaje jednak – kto był jego autorem:

.

„Nie jest pewne, kto i dlaczego napisał Stuxneta, choć na ten temat istnieje wiele teorii, w tym teorii spiskowych[6][7][8][9]. W styczniu 2011 pojawiły się informacje o opracowaniu wirusa przez specjalistów izraelskich i amerykańskich[10], co w czerwcu 2012 roku potwierdzili współpracownicy Obamy, ujawniając wiele bardziej szczegółowych danych.”

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stuxnet

.

Wiadome jest też powszechnie, choć zachodnie presstytutki i o tym piszą niechętnie, że izraelscy „specjaliści” właśnie stuxnetem atakowali m.in. elektrownie atomowe, a także wirówki do wzbogacania uranu w Iranie.

.

Tu na marginesie przypomnę jeszcze, że do katastrofy w elektrowni Fukushima 1 doszło właśnie za sprawą stuxnetu, a nie trzęsienia ziemi i tsunami. Odległa o kilkanaście kilometrów Fukushima 2 została zalana tak samo przez tsunami, ale w niej nie doszło do katastrofy, gdyż jej system bezpieczeństwa reaktorów nie został stuxnetem zablokowany.

<LINK_TEXT text=“https://opolczykpl.wordpress.com/2012/0 … w-japonii/”>https://opolczykpl.wordpress.com/2012/03/11/rocznica-ataku-stuxnetem-na-fukushime-1-w-japonii/</LINK_TEXT>

.

Rosyjskie przedsiębiorstwa, instytucje, a także elektrownie atomowe nie raz były celem ataku zachodnich hakerów, choć w sieci kolportowane są „informacje” dokładnie odwrotne, że to niby tylko rosyjscy hakerzy atakują instalacje i instytucje zachodnie. Jest to stara jak świat metoda „łapaj złodzieja”. Nie dziwi mnie więc, że Rosja wreszcie podjęła działania na rzecz utworzenia suwerennego internetu, mogącego ograniczyć lub nawet całkowicie uniemożliwić hakerskie ataki na jej instytucje. Przyznam się szczerze, że raczej dziwi mnie to, iż Rosja podjęła tę decyzję tak późno.

.

Brawo Rosjo! Brawo Dumo Rosyjska! Brawo prezydencie Putin!

.

Tak trzymać…

.

No i właśnie dlatego, że ta inicjatywa może sprawić, iż Rosja będzie nieosiągalna dla zachodnich przestępców internetowych i hakerów, a zwłaszcza dla stuxnetów i innych robaków internetowych made in Izrael i usa, w sieci słychać płacz i zgrzytanie zębów, odbywają się sceny publiczego rozdzierania szat i rozlega się żałosne aj waj…

.

Aj waj, co ten wstrętny Putin wyrabia z internetem, aj waj…

.

.

opolczyk

Przeglądając tę stronę akceptujesz regulamin naszej społeczności.

Jest to prywatna i zastrzeżona przestrzeń dla Suwerenów

Zastrzegamy sobie wszelkie prawa i odrzucamy wszelkie jurysdykcje poza prawem naturalnym. Jeśli reprezentujesz korporację, rząd, prywatną agencję lub inną korporację, lub jeśli Twoją intencją jest zbieranie prywatnych danych i naruszanie prywatności, nie masz pozwolenia na odczyt, zapis lub kopiowanie zawartości tej wiadomości. Wycofaj się natychmiast!

Jednakże, jeżeli popełnisz to naruszenie bez uzyskania indywidualnej, ręcznie napisanej zgody, automatycznie akceptujesz stałą opłatę karną w wysokości €10.000 (dziesięć tysięcy) euro za każdy 1 bit informacji oraz za każde pojedyncze naruszenie, plus wszelkie koszty obsługi i egzekucji należności.

Nie ma miejsca na negocjacje.
Dziękujemy za współpracę!